YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   NAMM noviteti 2019 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31148)

ffb 19.01.2019 16:00

Realno receno kad loptu spustimo na zemlju kome treba,dali treba i koliko treba Gb rama jednom muzicaru koji svira aranzer?
Dali mislite da se sa velicinom rama mjeri kvaliteta jednog synta?
Ispada da do ovog najavljenog OS-a Korg nije valjao 😂
Ja mislim da ce tek sa izlaskom Pa 5 biti novina a ovo sve je Make-up

Milan$ 19.01.2019 16:28

pa realno nece trebati toliki ram, eventualno ko koristi iskljucivo loopove..medjutim nije tu poenta, po meni..poenta je da je korg po prvi put ponudio ovako nesto, ranijim updatovima sve je to bilo nesto sitno, bzvz na kasicicu, a ovim pokazuju da ipak dopire do njih glas kupaca, i da hoce da rade na tom polju, i da uslise zahteve i ideje potrosaca...jer ipak, mi ne mzemo bez njih, a oni ne mogu bez nas, treba to nekom prodati, tako da je u tome najveci "napredak" ovoga, ako se moze tako nazvati..

ffb 19.01.2019 17:17

Mi smo za sve njih Korg,Yamaha, Roland itd „ sitna riba pljuckavica“!
Nemaju nas i nase zelji ni u rubrici „RAZNO“
Sve ostalo je utopija i fantazija
Dodato:
Ponudio je Korg odavno Kaos funkciju . Sto mislis koliko ju Korgovih korisnika koristi svirajuci rumbu, sa sa, i ostale ritmove.
Takodjer i Yamaha sa Genoso Arpeggio ( drugo pakovanje😂)
Do sad nisam cuo da to netko koristi, bar ne od kolega sa foruma.
To se te „ novine“ koje se nude korisnicima aranzera.
Po meni bi novost bila da svaki aranzer zvuci kao live band na bini.
Daj Boze da ja to dozivim

korg18 19.01.2019 20:06

ffb slazem se sa tobom ali evo ja KAOSS funkciju niti koristim niti cu je koristiti,
nevidim svrhu da mi treba toliko,evo na mom korgu gdje sam napunio 400 mb kompresujem set i ne dobijem tih 800 mb vec nekih 150 mb,nevidim nesto tu uobicajeno tacno,kako god sa tih 3 gb ocigledno ce biti bolje,dok smo imali stare aranzere gledali smo da ubacimo sve i svasta tu se i gubio i kvalitet i sve,ipak za dobar kvalitet potrebno je i masnoce,to jeste i vise prostora meni iskreno ce taj prostor koristiti,nek dobijem 500 mb jos od tog njihovog os sistema meni i ne treba vise,ali jbg mi to kazemo tako al opet malo,mi smo ljudi takvi da bi i zednog konja preko vode preveli..........

i da se jos nadogradim,Korg Pa5X jeste novina,ali sta se tu desava opet se ubacuje Yamaha DX boje i stari semplovi i sta ocekujete nista prosjecno,opet kukanje i bacanje para,
P4x je nesto najbolje sot su do sada napravili samo treba iskoristiti to sto nudi...........

ffb 19.01.2019 20:38

@korg18, ne bih se zelio upustati u diskusiju najbolje do sada ili ne, svaki je bio u svoje vrijeme top. Bez obzira Korg, Yamaha itd.Svatko od nas se pronadje u nekom modelu.
Da se vratim na Pa 4 x OS Next i sto nudi;
1,5 Gb Sample memorija/ 3 Gb komprimirano
Nova displey grafika sa drugacijim ikonama i bojama
„ poboljsani“ siberi orgulja
Mogucnost copy Keyboard set
„ novi“ mono legato i portamento time parametar
Poboljsan quick record sa vise kombinacija
Dostupan krajem februara
Mnogi korisnici Pa 4 bi zeljeli da u Pa 5 bude mogucnost gitarskih efekata i raznih pojaca ( simulacija) kao i u Pa 1000!
Zasto to nije“ novina“ u Pa 4?
Sve u svemu —tresla se gora—rodio se mis

branoy 19.01.2019 21:02

ne znam kako je kod pa4x, meni na 512mb rama kod pa3x, malo 4 usera po 127 boja, i jedan DK!! premalooo... dzaba od rama kad nemam gde u usere da stavim, silne preformance, a kamo li ritmovee sve sto valja iz raznih setova, samo pogledajrte turske setove, jedan ritam, svaka varijacija razlicit dk plus razlicit perc kanal dk, ode 10 dk samo za jedan ritam, itd, a gde da ti pravis modifikacije dk i da ubacis sve ostalo, dzaba od rama,\
jer u taj 3gb rama bukvalno mozes da stavis sve setove, a gde su useri i dk za to???

Tomy 19.01.2019 21:28

Pa4x ima direktno čitanje usera sa dugog seta, a sa novim os-om čita i samplove direktno tako da imaš duplo više mesta za programe i dk.

ffb 19.01.2019 21:36

Behringer C 200
Novi system u Behringer kuhinji
Svi hoce dio kolaca 😂

casper 19.01.2019 21:42

1 Privitaka
Opa, ima i led svjetlo :D
Kako god, dok ima konkurencije, ima i nižih cijena.

Milan$ 20.01.2019 04:41

kad sam rekao potrosace, mislio sam na ljude koji vise na zvanicnom korgovom forumu, salju mailove, dopise i sl korgu i pisu im po temama sta hoce od aranzera..za nas ovde nisu ni culi...sve u svemu za mene prijatno osvezenje, kao sto rekoh po prvi put ozbiljan update od korga, nadam se da nece biti i zadnji...


Trenutno vrijeme na Forumu 02:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org