YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   sugerirajte korgu ovo NEXT STYLE sa BPM!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30001)

branoy 12.02.2017 19:27

sugerirajte korgu ovo NEXT STYLE sa BPM!!
 
Sugerirajte korgu samo jedno od mene, a to je da postoji opcija PRIPREMA NEXT STYLE!!!
znaci ja sviram neki bilo koji ritam trenutno. ide ritam 120bpm, i neka boja,, ee dok sviram da postoji opcija da udjes u to dugme NEXT STYLE - i u njemu par samo opcija, a to su da kliknem na neki ritam koji cu sledeci svirati i ono najvaznije da odma upisem tempo, i dodam neki sts mada to i ne treba moze ostati boja sa kojom sviram vec neki stil ., i kad sam ja vec zavrsio pesmu, samo udjem u to next pripremljeno i ENTER i odma krece taj ritam i brzina!!!

to je tako lako njima odraditi!! nikakava mudrost
To mi treba da sa jednim te istim araznerom vezem pesmu za pesmom sa odma tempom, ne da ja snimam u preformance, i ko zna dal cu takav redosled u njima ikad svirati,
ovo je LIVE Opcija odma ,

1. NEXT dugme na korgu
2. dok ide nas ritam na kog vec sviramo trenutno tu udjemo na next dugme i samo nadjemo stil i klik na isti , i upisemo tempo, i to stoji u next-u dok mi ne zavrsimo pesmu,
3.kad zavrsimo pred kraj samo kliknemo next dugme i kad zelimo promenu ENTER i kraj

toliko od mene i za mene sto se tice korg!!

svirac007 12.02.2017 20:52

Pa songbok moze posluziti za to da ne uzimas performance

smuchac 12.02.2017 21:12

To je kao registracija na Yamahi? Kao neki "speeddial" za ubost iduci ritam?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

rale 12.02.2017 21:33

To sve u Songbook-u moze , cak i vise, transpoze, podesenja za vokoder i 4 STS solo boje. ;)

branoy 12.02.2017 22:44

nisam nikad koristio songbook.
a jeli to tako kako bih ja hteo?? live dok sviram neki stil, da pripremim odma sledeci, boju i brzinu, i cim zavrsim da idem sa tom brzinom i ritmom?
ili je i soong book opet kao preformance klasika memorisanje, a nije realtime?

svirac007 13.02.2017 01:04

u songboku moras unaprijed sve memorisat... a mozes milion numera

casper 13.02.2017 09:45

@branoy to želi odraditi u real time, znači, bez predhodne pohrane u STS.

Ne znam kako je to riješeno u Korgu ali kod Yamahe to radi bez problema. Sviraš recimo na Beat 110. Uđe se u grupu Rock'n'Roll ritmova i imaš pregled te grupe. I dalje svira Beat. Onog trenutka kada aktiviraš (pritisneš) bilo koji Rock ritam, on počinje svirati, tempo se postavlja na default, a time se mogu automatski aktivirati i željeni soundovi koji su pridruženi novopokrenutom ritmu (OTS).

dmmacak 13.02.2017 13:00

Ako sam ja ista razumeo @branoy bi hteo da napise unapred zeljeni tempo i kad dodje trenutak samo da startuje. A to ne moze ni na jednom brendu. Korg je dosta otvoreniji po pitanju svega. Moze i kod korga da se pretrazi song book i da u zeljenom momentu startujemo zeljeni ritam sa tempom i bojom koje smo memorisali i dok sviramo trenutnu pesmu.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

ffb 13.02.2017 13:30

Za cega sluzi favorit lista?

branoy 13.02.2017 15:57

pa favoryt lista je za sto vise stilova , il ije zvali favorite ili useri ista su to mesta hahah .

a to sto zelim je tako njima jednostavno napraviti u OS!


NEXT Style pripreema u 3 koraka, i ENTER

ja ne volim kazem vam niti to snimanje unapred u preformance niti songbook da ima 5000 mesta
hocu LIVE!! sta mi padne na pamet koja pesma i brzina ritma od iste.
:)


Trenutno vrijeme na Forumu 08:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org