YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   PSR3000 brlja od kad sam ubacio terce (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7357)

caka012 03.01.2009 23:58

PSR3000 brlja od kad sam ubacio terce
 
Od kad sam ubacio terce u PSR3000, malo se cudno ponasa. Terce rade besprekorno, nema greske, ali posto u pauzi pustam neke instrumentale midi fajlove, desava se da odjednom ukljuci neki ritam sama od sebe. Npr, prosle nedelje, ja jedem, ona svira Samba Pa Ti, i odjednom pocne da pici dvojka samo tako. Dok stignem do nje, ljudi se slatko nasmejali. I to nije prvi put. To se ne desava kad iskljucim midi kabl u pauzi dok pustam instrumentale.

Takodje, kad iskljucim terce na midi setup (dok sviram zabavnjacki blok terce samo smetaju), desava se da mi se desna strana klavijature pojaca u odnosu na levu, i da dobijem neki dupli zvuk, sa izoblicenjem. Takodje, kad iskljucim midi kabl, prestaje.

Prihvaticu odgovore tipa "pa iskljuci midi kabl i resen problem", ali bih ipak vise voleo neko konkretnije resenje, ako se neko sreo sa ovakvim problemom.

Sta to moze da bude?

salesennheiser 04.01.2009 00:10

Moras da izvuces midi kabl.To se desava na vecini klavijatura.Recimo moj kolega ima roland g-800 i kada pusti ritam mesa mu se neka boja u bubanj.Midi kabl jednostavno mora biti izvucen

Zlatek 04.01.2009 00:12

Ne sviram Yamahu i ne koristim terce, ali poznajem princip.Čim si spomenuo midi kabel palo mi je na pamet da vjerojatno spajaš midi in u midi out.Jedino tu se nalazi tvoj problem.Kada svira midi file najvjerojatnije dolazi do neke naredbe u songu i pokrene ritam.To se ne dešava na svim fileovima nego samo na nekima gdje je ta specifična naredba.Najjednostavnije rješenje isključi kabel i neče se to događati-u pauzi.

caka012 04.01.2009 00:20

Da, povezuje se midi in i midi out.

Vaxter 04.01.2009 02:34

Terce koje pominjesh nisu pravljene onako kako treba, vec su, narodski recheno, "NABuDZENE".
Normalno je da neshto shto nije predvidjeno da bude tu ne radi kako treba...
Kao shto ti rekoshe...
Chupaj taj kabal, i ne se sekirash... ;)

racko1988 04.01.2009 03:50

Pozdrav...Ni ja ne sviram Yamahu,imam g800,i isto tako pravljene terce...To se i meni desavalo,tj nesto slicno,nece da startuje ritam,onda sam pusti ritam i sl.,dok ne provalih...Moras MIDI set da nastelujes besprekorno..Ne znam kako je kod Yamahe,ali kod g800 ima milion podesavanja,i sva moraju da budu nastelovana do poslednjeg da bi sve radilo super..Jedna mala greska i nista ne stima...Znaci do MIDI seta ti je,i do onih silnih kanala koje imas,i onih silnih efekata...Kod mene nisu bili u redu ti efekti,nenastelovani...Ti lepo zasedni i svaki od njih procackaj,pa probaj da vidis kako ce raditi klavijatura,dok ne provalis do kog je efekta ili kanala,bar sam ja tako...Ne znam da li ce ti ovo pomoci,posto su razlicite klavijature,ali sta te kosta...probaj.Poz

caka012 04.01.2009 15:52

Hvala, probacu sa tim midi podesavanjima, procackacu po yu-midiju, negde sam video da je neko to detaljno objasnio. Verovatno je tu propust. A ima tu i "budzevine", k'o sto rece Vaxter. Javicu sta sam uradio, kao nauk mladjim pokolenjima.

caka012 07.01.2009 00:45

Sta reci, Vaxter je u pravu. Sledio sam sve moguce instrukcije, i uvek nesto po malo brlja. U svakom slucaju, moze da se radi, samo treba imati na mu sta moze da se desi i kad. Situacije su predvidljive i mogu se spreciti.

I na kraju, ipak ostaje "iskljuci midi kabl".


Trenutno vrijeme na Forumu 00:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org