YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Korg PA600 ili PA1X (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25337)

Miki0 20.05.2013 23:19

Korg PA600 ili PA1X
 
Nadam se da nisam duplirao temu. Dakle, zamolio bih vas da mi predlozite sta mi je bolje da kupim: PA600 - nov ili PA1X - polovan?

NordX 20.05.2013 23:48

Na to pitanje ne moze niko da ti odgovori.tj.moze,ali sve od tebe zavisi. :) Pa600 je nova sprava,pisalo se o njoj dosta u poslednje vreme,nema Vocalist,imas 96 MB Ram-a,dok na Pa1x,imas 32 MB Ram-a,Vocalist,itd. E sad na tebi je da odlucis. :)

nesaband 21.05.2013 00:20

Probaj i jednu i drugu klavijaturu pa sam odluci.Ako ti ne treba vokalist onda bih bilo bolje da kupis PA 600 posto ces dobiti garnciju a ako ti treba vokalist onda ces morati sam da odlucis.Tih 96 MB nije presudna stvar,to je sve individualno sta ces obaciti i koliko od semplova.

Svirac bt 21.05.2013 05:02

jel si siguran da je to 96 MB Ram memorija za sempove ? onde moze ucitati setove od pa800 pa1x to je super samo vokalist fali al je novi pa mirna glava

yamahapassion 21.05.2013 07:59

Pa1x: Bolja izrada, bolje kuciste, mnoogo bolje dirke. Ima vokal harmonizer.. I nisam sigran da li ima kompletan sempler kao na pa800 ili samo sample player. Mislim da je to to sto se tice prednosti nad pa600.
Pa 600: veca kolicina RAM memorije (troduplo u odnosu na Pax1), sto verujem da treba, ali opet stoji od coveka do coveka. Ima ugradjen mp3 player (sa tempo change i transpose funkcijom) i sa vocal removerom koji ruku na srce ne radi nikako. Mislim da to moze da se ugradi i na Pa1x preko mp3 board. Veci i pregledniji touch screen sa brzim odzivom (u odnosu na pa1x) Jos jedna prednost pa600 je sto ima malo bogatije banke sounda i stilova samom tim sto je novija klavijatura, a takodje ima i style edit preuzet sa PA3x koji nije za bacanje. E da, zaboravio sam da kazem da je sam procesor kod pa600 mnogo jaci, tj. mnogo brze ucitava set nego Pa1x i ostale starije PA serije.

Uzmi u obzir i cenu polovnog dobro ocuvanog Pa1x koja je siguran sam veca od novog pa600.
Ovo ti je neki moj rezime, moguce da sam neke stvari izostavio a na tebi je da se resis sta ces.

nele1 21.05.2013 10:34

Samo da dodam da pa1x ima najbolju tstaturu od svih aranzera bez premca i da ima jos dva posebna out izlaza 1 -2, sto pa600 nema .

nesaband 21.05.2013 10:52

Citat:

Originalno postovano od Svirac bt (Post 243561)
jel si siguran da je to 96 MB Ram memorija za sempove ?

Ako je ovo pitanje postavljeno meni da odgovorim.Nisam siguran,ja ne sviram Korga.

Vux 21.05.2013 12:35

ja glasam za pa600 jer je novo, a ima sve sto ti treba, jedino fali vocalizer

ЂолеПФК 21.05.2013 13:53

Ja bih odabrao PA1X zbog odlične izrade i zato što je to proveren kvalitet za razliku od PA600.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

yamahapassion 21.05.2013 14:23

To je tacno sto kaze Djole, da je Pa1x odlicno i kvalitetno uradjen. Mislim da ima metalno kuciste i jak je kao tenk za razliku od plastikanera pa600. Naravno toliko je i tezak, mada to mladjim momcima nije problem. Zbog toga mu je i cena normalno takva kakva jeste (polovnom). Jedan moj kolega koji je doktorirao korgove klavijature je isti set isprobavao u pa800, pa80 i pa1x, i kaze da nije mogao cudom da se nacudi koliko je na pa1x bolje izlazio identican set. Klavijature su bile takodje prikljucene na identicno ozvucenje. pa1x pod uslovom da je dobro ocuvan nikako ne moze biti losa investicija pogotovo ako moze (nisam upucen) da mu se nadogradi RAM memorija, jel 32mb je stvarno jako malo da bi se sredio jedan solidan set. Ako nemas straha od uzimanja polovnih stvari, i spreman si da dodas jos koji euric za nadogradnju memorije, onda bi po meni za tebe bio pa1x pun pogodak. U svakom drugom slucaju gledaj pa600.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org