YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Nepouzdan instrument - kako se osigurati za svirku? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31107)

VUNIMRAV 14.12.2018 23:54

Nepouzdan instrument - kako se osigurati za svirku?
 
Razmišljao sam ovih dana dok sam se gnjavio sa aranžerom da kupim pa3x(oko 1600e) i naravno,zadržim T3.
Medjutim,padne mi na um,listajući oglase i naišavši na T3 u dosta dobrom stanju(sve ispravno) a i cena 750e pristupačna,da je kupim.Imao bih rezervnu klav i mogao koristiti za farbe i pošto zabavnjake ne sviram već puštam fajlove,mogao bih imati dva sekvencera.
Malo više kablova ali...
Šta vi mislite o tom?

romario 15.12.2018 00:30

Ja to ne bih radio .
Dvije iste klavijature mi nema smisla. Ako hoćeš bas rezervu da imas,uzeo bi korg npr.
Druge mogućnosti,drugačiji zvuk.
A ta neizvjesnost, dali ce sint zatajiti i kada...to nikome ne treba u životu, takav stres.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

VUNIMRAV 15.12.2018 00:44

Već dugo o tome razmišljam i to me muči.Smatram da kao čovek koji živi od ovog posla mora imati momentalnu alternativu jer zamisli situaciju mladenci ulaze a aranzer zaledio,crkao...propade čoveku slavlje dok se nadje rešenje.
Zato sam čvrsto odlučio da će vrlo brzo još jedan aranzer na stalak.Koji,videćemo.

casper 15.12.2018 02:44

KAd si već spomenuo 750 € i drugu klavijaturu. Ja bih kupio PSR 770 za taj novac i miran si. Mala, lagana i kao backup za Tyros3 sasvim OK.
S vremenom ćeš vidjeti da imasve što i tyros3 osim tipke, kućišta i tastera.

VUNIMRAV 15.12.2018 10:56

Uh,ima mi je drugar staru dve tri godine,sredjenu i prodavao je....odlična ideja... ai ima i mp3 plejer ja mislim.

casper 15.12.2018 11:12

S obzirom da već sviraš Yamahu, za taj novac nećeš naći ništa bolje. Sav materijal sa Tyros3 je kompatibilan i neće biti problema jer će 770 svirati na prvu. Treba prebaciti samplove u YEM i moraš računati da ona ima 150 Mb ali i to je sasvim dovoljno. Pogotovo ako iskoristiš tvornički materijal, prvenstveno mislim na bubanj. Ona je u prednosti nad Tyros5 jer ima odlično riješeno sređivanje Stylova u klavijaturi. Isto kao kod Genosa ali uz malo drugačiji izgled. Pogledaj ovdje. Ima neovisan audio player ali nisam siguran da MP3ce idu ... Trebao bih pogledati. Audi možeš usporavati, ubrzavati, transponirati bez gubitka kvalitete. Ima i vocal remover koji ponekad može poslužiti. Snimanje svirke na USB stick ...

Landison 15.12.2018 11:27

Znam da sam dosadio s tim Genosom ali ne mogu a da se ne uključim u razgovor...razmišljati da li će se nešto pokvariti, jer se to već desilo, treba izbacit iz glave i tražit neko kvalitetno dugoročno rješenje.Teoretski sve se može pokvariti a vući komplet duplu opremu je, naravno,ludost.Za mene je tlaka vući i dvi klavijature ako sa jednom kvalitetnom možeš kvalitetno zadovoljiti zanatski i umjetnički aspekt našeg posla.Ne bi puno duljio nego bi zaključio "samo pogledajmo šta @casper nosi od opreme i na kojoj klavijaturi svira i nema nikakvih problema".Opet ću naglasiti kvalitetno dugoročno rješenje jer sve drugo je guranje glave u pijesak!

romario 15.12.2018 11:28

Opreza i mjera predostrožnosti nikad dosta na svirki.
Jučer skratili koncert jer su morali rušiti snijeg sa šatora, da se šator ne uruši.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

smuchac 15.12.2018 11:34

Ja sam mišljenja da backup klavijatura mora biti ili ista ili slična ili bolja ali svakako istog proizvođača. Da,zlu ne trebalo, jedna prdne,za čas si u pogonu,druga čita,otvara i reproducira materijal s druge i nema gubitaka. Materijal iz Korga ne ide u Yamahu i obrnuto,sređivanje obje istovremeno iziskuje prilagođavanje i vrijeme a u obje nikad nemaš iste stvari te u jednoj fali često što druga ima i obrnuto,rukovanje je podosta različito pa samim time i brzina prilagodbe u iznenadnim situacijama. Kod solo klavijature je skoro i nebitno ali s aranžerima je ovako u većini slučajeva. Ovo je moje mišljenje. 😉

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

romario 15.12.2018 11:41

Ako drugu klavijaturu gledaš kao backup, onda je to ok,isti proizvodjac.
Ako je tu kao klasična druga klavijatura,onda radije drugi proizvodjac.
Ali ...
Prvi izbor,prva klavijatura mora biti 100% ispravna.
I druga [emoji6].
Kvar,se moze desiti svemu .kako starom, tako i novom uređaju. Na to ne možemo utjecati.
Ali preventivno, svatko sigurno zna stanje svojih instrumenata.


Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 12:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org