YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Imam problem oko korg kronos x ? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29615)

korgic 25.08.2016 16:08

Imam problem oko korg kronos x ?
 
Pozz,svima imam cudan problem.Dobio sam od kolege njegov set iz njegovog kronosa.I hteo da ubacim kod sebe na svoj.Ali posle ubacivanje nije mi sve semplove gde treba.Ucito sam Pcg posle me pito dali hocu Kge itd sve sam to odradio.Ali opet ista prica nije sve semplove ubacio.Dali moram jos nesto da akteviram?Hvala svima

sxkn7 27.08.2016 22:26

imao sam Kronos 2 na probi iz radnje na nekoliko dana i zbog takvih stvari sam ga vratio. Ne samo da se nisu učitali svi semplovi nego kada sam htjeo da izbrišem cijeli set, nisu se izbrisali svi semplovi, kako god da sam probao da ih izbrišem. Zapravo sam se "šlagirao" kad sam na samom početku isprobavanja Kronosa 2 vidio da je operativni sistem u njega zasnovan na Linux-u. Odmah sam znao da me čekaju problemi :mad:

Tada sam shvatio da su i M3 i Oasys zasnovani na Linuxu - a ja mislio i njih kupiti i probati... Poslije lošeg iskustva sa Kronosom, "ohladih" se srećom od te želje ;) Yamaha Motif XF6 npr. je po ovom pitanju mnogo lakši - sav set za njega stane u jedan fajl i Motif ga sam raspakuje i poreda u instrument. I već učitani set se, po potrebi, lako briše u cijelosti.

Kronos ima jako dobre fabričke boje ali onaj ko hoće da stavlja svoj materijal u njega, njemu je najbolje da nađe nekog profesionalca koji ima Kronosa "u malom prstu" i da mu sve objasni. I po mogućnosti, ako treba i kupiti pravi set u kojem sve boje rade i da su dobro naštimane i složene.

Tomy 27.08.2016 23:32

Inače i yamaha radi na linuxu. Piše u service manual.

sxkn7 27.08.2016 23:45

nisam to znao. Ali to onda mora da je vrlo pojednostavljen Linux jer ja radeći na Motifu XF6 nisam primjetio ni L od Linuxa - toliko je XF6 jednostavniji za rad od Kronosa 2. Jedino što je na Kronosu 2 bolje od XF6 je ekran ali i ekran na XF6 nije tako loš. Barem ne kad se uporedi sa ekranom od Montage-a, od kojeg sam očekivao mnogo više. Eto malo skrenuh sa teme, nije "zgoreg" B-)

Tomy 28.08.2016 00:26

Verzija za klavijature zove se MontaVista Linux.

sale_band 28.08.2016 10:22

Probao 2 dana i skonto da ne valja jer nije ubacio semplove koji verovatno i ne postoje u setu, i zbog Linux OSa?? Wtf?

srdjan motif 28.08.2016 12:53

To ti drugar nije dao dobar set ili lose sačuvan ili izbrisani samplovi koji su potrebni pa zato je sve tako razbacano. A sto se tiče Yamahe I Korga svaka reč je suvišna I po meni vrlo glupa. Uzeti u obzir na kojoj ce izaci bolje Harmunika ili neka druga glupost po meni je apsurdno. To su dva vrhunska instrumenta.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

iljusin 30.08.2016 02:12

Mora se to znati ubaciti,obratite se strucnim licu za takve klavijature.

Tomy 30.08.2016 14:27

Možda je problem u samom presnimavanju fajlova na prenosni medij. Trebalo bi probati još jednom presnimiti set od kolege na prenosni disk ili kvalitetniji usb stick.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org