YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Valja li Soundcraft spirit live (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10807)

xxl 09.09.2009 23:00

Valja li Soundcraft spirit live
 
Valja li Soundcraft spirit live
Koliko vrijedi novaca nudi mi jedan tip da je kupim
slika na
Highslide JS

nikolakg 09.09.2009 23:12

...
 
Moje misljenje je da nije nista posebno cak mislim da je los mikser.Radio sam na njemu par svirki ali nije to to.Daleko je od power-mate, recimo...
Ali to je samo moj stav i misljenje.

makikorg 09.09.2009 23:28

ja imam taj mixer i veruj mi da je zlo od mixete...vredi oko 400-500 evra zavisi od stanja...

nikolakg 09.09.2009 23:52

zlo?
 
U kojem smislu zlo?

makikorg 10.09.2009 00:04

pazi to ti je suv mixer bez efekata ,ekvilajzera i snage...ima 4 auxa,16 kanala,po kanalu ima visoke,dupli srednji i dupli bas...posto je ja koristim za veliki bend,kao efekat sam dodao alesis midi verd4, imam dva jaka slejva koja guraju sisteme,imam skreticu i ekvilajzer...pre nje sam imao behringer 2442 koji je zivo sranje u odnosu na nju, a imao je i ekvilajzer i efekte...skoro mi je murija zaplenila mixetu i iznajmio sam power-mate,i veruj mi da nema veze sa vezom u odnosu na souncraft...sve je stvar ukusa....Mada se mojim pevacima svidjao ovaj power-m...kao bolje im izlazi glas

xxl 10.09.2009 00:11

Hvala na odgovorima, pomogli ste mi da se ne zavalim, puno svirke i love.

aleksandar72 10.09.2009 00:36

Kao prvo ne znam zasto podela miksera na suvi i "mokri"? :)
Postoji mikser i postoji power mikser!
Svaki profesionalni misker nema u sebi pojacala,graficke ekvilajzere,efekte,skretnice.....itd
Powermikser je minijaturni zvucni sistem ili narodski receno,razglas,koji u sebi ima sve ove komponente koji nema profesionalni mikser i sve to u minijaturi i slabijeg kvaliteta.Da napomenem,to vazi i za "velicanstvenog" PMa!
Da se vratim na pricu:

Soundcraft Spirit 4(12) je profesinalni mikser,koji u sebi ima jako dobra "ultramic" predpojacala,koji je Soundcraft ugradjivao u velike konsole,24,32,48....znaci profesionalne konsole.Ista predpojacala je imao legendarni Powerstation 600/1200 i svi se jos secamo odlicnog sounda PSa.
Kad bi ovaj mikser nadgradili grafickim ekvilajzerom(a i ne mora),FXom i dobrim pojacalom, nema sta tu Dynacord da trazi!!
Da zavrsim,ne znam u kojem stanju je gorenavedeni mikser??Ako je u dobrom stanju,uz komponente koje sam nabrojao imate jako dobar razglas.
U svaki slucaj bolja predpojacala(koja trpe +28 dBu) i sto je najvaznije,sub parametrik 80Hz - 1,9 kHz!
Sve u svemu,u profesionalne svrhe bolji izbor od bilo kog Dynacorda.

Pozz

P.S.Dynacord ne izradjuje profesionalne miksere,za to je u koncernu(Bosch AVI Audio) zaduzen brend MIDAS(skidam kapu)

makikorg 10.09.2009 00:38

u jbt...Jel vidite ljudi sa koje se znanje ide u kafanu ... :)
svaka cast brate...potpisujem tvoj post...

Burli 10.09.2009 09:06

Citat:

Originalno postovano od makikorg (Post 102004)
Mada se mojim pevacima svidjao ovaj power-m...kao bolje im izlazi glas

Kad mi dođe poneki "lokalni volista", pardon vokalni solista i kaže:
-"Znaš brate meni najbolje glas zvuči na PM" odmah bi ga "omlatio" stalkom po glavudži jer im je problem pjevati kad čisto radi mikrofon samo zato što su naučili da "zakuvaju" sa Dynacordovim("plastičnim") efektima pa kad oni kažu "jen'" na razgas izlazi "dva", "kec", "aaah", skoro kao kod Šabana...;)

bardovci 10.09.2009 09:37

prijatelju,ja sam je imao kada se pojavila davne 1995/96 godine-radio sam sa njom,iznajmljivao sam je neko vreme medjutim reakcije mojih kolega su bile veoma lose.kupio sam kasnije neki procesor za efekte,ali sve je to bilo promasaj-ako ga uzmes za simbolicnu sumu ok,ali za nesto ozbiljnije svirke komotno ga zaobidji-veruj mi samo ces da se nerviras-pozdrav p.s.problem ce ti biti ikoje zvucnike ces da koristis jer za njega nista ne pasuje!


Trenutno vrijeme na Forumu 05:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org