YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Izoblicen ton Korg T3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13338)

spale 15.03.2010 17:46

Izoblicen ton Korg T3
 
Drage kolege pozdrav.Pojavio mi se problem na korgu T3.Pred kraj svirke ton koji je izlazio iz njega bio je kao da sam mu "namunjio" distorziju i to ne svi soundi vec samo (e sad koliko sam ja mogao da upratim) neki stringsovi!! Do tada je sve bilo OK.Sreca pa je bio kraj svirke.Kada sam dosao kuci ponovo sam ga prikopcao na pojacalo i sada svi soundi tako "distorzivno" izlaze :( Molim za pomoc sve Vas koji mi svojim znanjem i iskustvom mozete pomoci da razjasnim ovo.Unapred hvala,Spale

buha 15.03.2010 18:01

pregledaj efekte,i pgledaj da pitch nisi zeznuo
meni se na x5D na svim harmonikama izmjenio efekt
sam od sebe :D

spale 15.03.2010 18:16

Uzeo sam nasumice jednu farbu i iskljucio joj efekte i opet isto :(

milepsr 15.03.2010 18:26

Da nije pitch bender ?

spale 15.03.2010 19:48

Stvarno hvala na trudu i brzim odgovorima ali ja ne mogu da znam da nije ovo ili ono bez strucne pomoci.Sad u jednom trenutku je bilo sve OK i onda se opet pojavilo na nekim bojama (strings) i cini mi se (vracam po glavi sta sam radio) da se opet vratilo kada sam dinamicnije pritisnuo dirke :(

xHaRex 15.03.2010 23:28

ako si dinamicnije prisitno tipke tj. malo jace moze biti da su se kontakti negdje spojili ,ali normalno radi toga nebi morala biti ta distorzija sem ako nisi kroz tu dinamiku ostetio platinu pa negdje mali spoj napravio moja preporuka ako se razumijes oko klavijatura i elektronike da je otvoris i izmjeris sve kondenzatore i spojnice na platini al ko prvo malo fali da zaboravim pogledaj da ti nije mozda PITCH ili MODULACIJA zablokirala uzmes najjednostavniji multimetar na pitchu imas crnu plavu (ili crvenu plavu i jos 1 ili dvije zice stavis na crnu (plavu jednu stranu kabla od multimetra a drugu stavis na jednuz od te dvije zice i kad pomjeris pitch mora da se promjeni odpor ako se nista nedesava onda je pitch uredu tako isto postupis na modulaciji i to ako bude uredu onda pregledaj kondezatore i platinu to bi bilo za prvu pomoc sto se tice elektronike .

pozdrav

Vule 16.03.2010 00:50

Citat:

Originalno postovano od spale (Post 126247)
Stvarno hvala na trudu i brzim odgovorima ali ja ne mogu da znam da nije ovo ili ono bez strucne pomoci.Sad u jednom trenutku je bilo sve OK i onda se opet pojavilo na nekim bojama (strings) i cini mi se (vracam po glavi sta sam radio) da se opet vratilo kada sam dinamicnije pritisnuo dirke :(

Sam si dao odgovor na svoje pitanje...pravac kod majstora jer ne vidim smisao da se ovde nabraja sve i svasta i pravi guzva bez potrebe a niko ne moze da odredi dijagnozu na ovaj nacin

Pozdrav i srecno

spale 19.04.2010 20:39

Zahvaljujem se svima iz ovog posta pogotovo nasem clanu xHaRex na pomoci.Uz vasu pomoc i malo moje znatizelje i strpljenja resio sam problem.Detaljnoim pregledom svih stampanih ploca uocio sam da je jedan "vod" ostecen.Posle male korekcije sve opet radi OK.Ne znam da li sam umislio da sam to "popravio" ali sve opet radi.Sto kazu "zvuci ludo ali mene ledja vise ne bole" :) Jos jednom HVALA svima i pozz.

acai 25.09.2010 10:20

ajd pomozi meni malo.imam isti problem,koji vod tacno na kojoj ploci kad bi mogao da uslikas?ljudi neznam sta cu al distonira mi na svim bojama?


Trenutno vrijeme na Forumu 00:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org