YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29218)

Boban010 22.03.2016 19:13

U Style composeru kada zelim da snimanjem promenim boju(mix mod) dobijem samo obavestenje na drugom ekranu "track is not empty" i odbija snimanje.
I jedan predlog:da se omoguci listanje tonova u micro modu uz pomoc Value potenciometra.Sada se to radi samo uz pomoc tastera ispod ekrana....

hammers 11.04.2016 00:32

Value potenciometru dodati mogucnost zakljucavanja samo za tempo, da ne mora da se klikne prvo na tempo taster da bi dobio funkciju tempa.

nesaband 11.04.2016 15:19

Dodati funkciju SAVE Global kao sto ima kod BK-5.

Dodati drugi MFX za aranzerski deo u makeupp tool-su.

Boban010 11.04.2016 22:17

Da se omoguci biranje user ritmova putem midija,makar iz foldera My styles u unutrasnjoj memoriji E-A7...

Tomy 15.04.2016 12:29

Dodati funkciju USB Drive enable da se mogu direktno preko usb kabela ubacivati ritmovi, samplovi i UPS-ovi ili raditi backup na kompjuter.

Boban010 15.04.2016 12:34

Time signature
 
Hocu li samo ja da pisem ovde predloge,gde su oni silni pocetnici koji toliko ishvalise ovu krshinu? :lol:
Jedna od vrlo vaznih funkcija koja nedostaje,cak bi rekao krucijalnih da bi ovo moglo da se nazove arrangerom je Time signature!
Uz pomoc ove funkcije odredjujemo da recimo u prvoj varijaciji bude 4/4 u drugoj 7/8 trecoj 2/4...
On prepoznaje,odnosno cita takve kombinovane ritmove ali nema ovu opciju da mi sami uredjujemo kako zelimo...

nesaband 17.04.2016 20:04

Ovo sto Boban trazi u vezi time signature funkcije je jako bitno za one koji bi sa Korga zeleli iz nekog razloga da predju na Roland aranzere.

Kod Korgovih aranzera ta funkcija postoji i vrlo je korisna.

Boban010 17.04.2016 22:47

Omoguciti zakljucavanje Coarse i Fine tune uz pomoc tastera Lock...Besmisleno je zakljucati samo Scale a ove funkcije ne,jer jedno bez drugog ne ide....

veselinovicvs 18.04.2016 12:32

Pozdrav.
Apsolutno podrzavam Boban010 vezano za TIME SIGNATURE.Posle 13god.sviranja na Korg-u resko mi pada sto nema ovu funkciju i siguran sam da bi jos vise primeraka Roland prodao da se doda ova funkcija.Ima sigurno jos nekih stvari koje ce mi zasmetati ali cu u nekom buducem javljanju napisati jer imam E-A7 tek par dana.

nesaband 20.04.2016 10:11

Primetio sam da se redosled stylova u UPS ne moze menjati.Kako koji Ritam se dodaje on ga postavlja na poslednje mesto.Naknadno sredjivanje redosleda ritmova nije moguce.Ne bi bilo lose da se to ispravi nekim novim OS.

Na BK-5 je to moguce uraditi i ne vidim razlog zbog cega to ne bi bilo moguce primeniti i u EA-7.


Trenutno vrijeme na Forumu 08:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org