YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Yamaha emx5000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2881)

Braco19 20.11.2007 02:40

Yamaha emx5000
 
Moze li mi iko reci kako su namjestili mikrafon na yamahu emx5000. Stavio sam gain na sredinu, onako na 12 sati. High, medium, su na sredini takodje a low je na 9 sati. Effekte sto upotrebavljam su vocal echo, i reverb hall, ali neznam sta radim pogresno. Kad ukljucim i arrenzer sa mikrafon nikako mi ne zvuci kako bi trebalo ima vise buke samo. Mozeli iko pomoci neznam puno o vezi zvuka.

misco 09.01.2008 01:57

Prodaj odmah tu kantu i kupi mixetu. Te Yamahe emx serije su najveci krsevi koje je neko napravio. Sarena laza. Jeftina, a dobro radi, pa to ne postoji.

Vaxter 09.01.2008 02:41

Pitao je kako da namesti.
Ako ne znash, ne prichaj shta te niko ne pita...
Na tri mesta greshke.
Samo jedna opomena, ovaj put...

RATKO CG 10.01.2008 01:20

pozdrav

Isod gejna imas filter koji kida niske frekvence na kanalu gdje ti je mikrofon.Ja koristim efete 1-6.Smanji srednji ton i u kolicini i u frekv.
GENERALNO OVO JE JEDAN VEOMA DOBAR MIKSER A U ODNOSU CIJENA/KVALITET NAJBOLJI.

sasa-gitara 10.01.2008 12:55

Slazem se sa Miscom!Kanta nevidjena!

misco 10.01.2008 13:41

Ma sve je stvar ukusa, a evo jedan savet.
Kada pravis eqvilajzer na mikseru, pokusaj da ti ne bude sve na nuli, znaci skini srednje ispod nule, pokusaj da ti bude postavljen kao lastin rep. Kada to uradis onda jos malo skini basove, ali ne zadnje na levoj strani nego predzadnje, u slucaju da ti brunda. Po kanalu dodaj srednjaka koliko ti treba. Prvo pokusaj ovo bez filtera, pa sa filterom. Da kad budes pravio eq nek ti srednjaci idu ispod nule, tj. malo "ushtroji" mikser.
Snagu na mikrofon dodas malo na gejnu i trebalo bi da tadi dobro. I jos nesto vrlo vazno. Obavezno moras odabrati efekat koj lepo radi. Tu je efekat br 6 jedini dobar, a na tap tempo mu napravi brzinu ponavljnja koja tebi odgovara.

misco 10.01.2008 13:54

Mikrofon kad pravis, ne mozes gejn postavljati otprilike. Ukljuci mikrofon, smanji kanal na kome ti je mikrofon, smanji gejn na nulu. Kada to uradis uzmi mikrofon i malo pricaj na njega glasnije nego sto pevas. za to vreme podizi gejn do granice gde ti se pali pik, odnosno crvena lampica. Znaci kad pocne da ti se pali pik to ti je gornja granica gejna. Ona ne sme da ti se pali. Znaci kad se upali ti gejn vratis malo levo, smanjis ga koliko da mikser ne pikuje.

BasariStudios 10.01.2008 14:12

Ovo je sve smjesno citati...postavi EQ da ti izgleda ko Macin Rep, il probaj ko neka plavusa,
po mogucnost obrijana...blago nama!

misco 10.01.2008 14:15

Pa ako znas bolje ti mu pomozi. Ja se samo trudim da pomognem!

MrVlad 10.01.2008 14:29

Citat:

Originalno postovano od misco (Post 23729)
Mikrofon kad pravis, ne mozes gejn postavljati otprilike. Ukljuci mikrofon, smanji kanal na kome ti je mikrofon, smanji gejn na nulu. Kada to uradis uzmi mikrofon i malo pricaj na njega glasnije nego sto pevas. za to vreme podizi gejn do granice gde ti se pali pik, odnosno crvena lampica. Znaci kad pocne da ti se pali pik to ti je gornja granica gejna. Ona ne sme da ti se pali. Znaci kad se upali ti gejn vratis malo levo, smanjis ga koliko da mikser ne pikuje.

Ja sam slazem sa Miscom ovde... prvi put kad sam ovo probao, nisam mogao da verujem kako lepo mi zvucelo mikrofon... izdusevijo sam se... posle toga.. nikad nisam imao problem sa "Feedback'om"

ako nacin radi... kako moze da bude gresno?!

poz Svima.
Vlado


Trenutno vrijeme na Forumu 13:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org