YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   mikrofon ??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5579)

klavijaturista 28.08.2008 19:58

Taj sto si kupio shure tj kopiju shureta mozes komotno raditi na njega ako ti paše za tvoj glas!Ja imam mikrofon tj 2 mikrofona koji sam po komadu platio 200 kuna marka (TAKSTAR) i radim na njih već 2god pune 2 god...
tako da morao bi probati dosta mikrofona da vidis koji ti najbolje leži!!!
Pjevao sam ja i na Shureta SM 58 i Betu i super su nema sta stvarno vrjedi one pare ali sta ce mi kada imam vec ovo cudo Takstar kopija shureta proizveli kinezi!!!hehe

Svirac bt 06.11.2008 22:52

E kolega nasao sam marka TELE i to bezican za 50evra jeli ima neko istkustvo sa ovim?a dobar zvuk vadi

Darko88 06.11.2008 23:11

Gde nalazite ljudi ta cudesa. Imate i u kineskim prodavnicama tamo je najbolje da kupite sto posto su kineski i nisu skupi ima cak za 500 dinara toje manje od 10 evra=))=))

Beethoven 06.11.2008 23:23

:)):)):))

Darko88 06.11.2008 23:27

Mozda ima nekih stvari gde moze da se ustedi ali kada se kupuje mikrofon najbolje je da se kupi nov koji nije pljuvan, jer nije to isto kao kad se kupuje klavijatura a s druge strane bolje kupiti polovan original mikrofon koji je dobro ocuvan nego kupiti neko kinesko sranje izvinjavam se sto moram tako da ga nazovem ali neznam kako drugacije bez obzira da li je novo. Isto kao nov jugo i polovan mercedes, da budem konkretniji hehe

MileGuerrini 07.11.2008 12:09

Pa kupite za oko 100 evra SHURE SM58 ili Beta 58 i mirni ste!!!! Cemu izmisljanje i kombiniranje sa kojekakvim jeftinjarama!
Kupis si mikrofon za 100-150 evra i miran si bar 7-8 godina!!!

kuki 07.11.2008 13:09

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 48074)
Drug baci se na kopiju od Shure-ta....Firma SAMSON je globalno počela da cvjeta u bašti muzike...Dakle njihovi modeli bezžičnih mikrofona koriste sličnu tehnologiju kao i shure...

Ja koristim Samson Q7 i prezadovoljan sam:)

Svirac bt 07.11.2008 17:27

Kolege sta da radim kad pevac nema pare ja sam pitao sta kako neki predlog i kod nas tesko mozes da nadjes shure za 100 evra

Alix 07.11.2008 17:32

Kupiš neki stariji model ili Shureta ili Sennheisera...A i Samson nije slab,premda ne očekivaj nešto ekstra...imaš još tu i SM48 koji je majka (ništa slabiji od SM58) a ako želiš nešto jeftino od Shureta imaš i PG-seriju...Pa vidi,svako mora da žrtvuje za opremu ako misli s muzikom zarađivati,nema tu dileme...A kad investiraš sve ti se povrati kako treba...

milanceshow 07.11.2008 17:50

Citat:

Originalno postovano od Svirac bt (Post 56920)
Kolege sta da radim kad pevac nema pare ja sam pitao sta kako neki predlog i kod nas tesko mozes da nadjes shure za 100 evra

Prosto mi je nemoguce da jedan klavijaturista ima pare da kupi klavijaturu u proseku 1500eura,a jedan pevac nemaze da kupi obican daljinac od 400-500 eura.To dokazuje kakvih sve pevaca ima.....
Citirao sam ovaj post Sviraca iz Bitole zato sto svi imamo u okruzenju takve pevace,pa mi to ide na zivce....:mad:
Da sam kojim slucajem samo pevac,ja bi imao 2 daljinca od po 1500eura...
--------------------------------------------------------------------------
Svaki mikrofon mora da se proba,a sam pevac ce da odluci!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 08:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org