YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland Fantom G - Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5232)

josipv 12.07.2008 19:57

Roland Fantom G - Pitanja
 
KAda slozim boju u SINGLE modu,znaci podesim sve onako kako meni pase,efekti....memoriram je i sve,i kada je prebacim u LIVE mode ona nezvuci tako kako sam je podesio vec onako kako je tvornički podesena,zasto?

Dali u krivom mode-u radim ili?

LIVe-mode bi trebalo biti kao COMBI na tritonu a SINGLE kao PROGRAM na tritonu,ili griješim?

Vule 13.07.2008 01:06

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43848)
KAda slozim boju u SINGLE modu,znaci podesim sve onako kako meni pase,efekti....memoriram je i sve,i kada je prebacim u LIVE mode ona nezvuci tako kako sam je podesio vec onako kako je tvornički podesena,zasto?

Dali u krivom mode-u radim ili?

LIVe-mode bi trebalo biti kao COMBI na tritonu a SINGLE kao PROGRAM na tritonu,ili griješim?

Ne grešiš,tako je,ali ti ne povuče efekat sa tim patchem koji ubaciš u live mod,pa ti boja i ne zvuči isto...ne znam da li si me razumeo?

josipv 13.07.2008 13:38

Zbog cega ne povuce efekat?Dali ima neka opcija da se mora ukljucit?

Vule 14.07.2008 03:09

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43878)
Zbog cega ne povuce efekat?Dali ima neka opcija da se mora ukljucit?

Ne...pazi ti kada kreiraš PATCH,on je sastavljen od 1-4 kombinovane boje tj sempla,i ako sviraš u Patch modu to ti je to,znači sredio si efekat i sve je spremno za svirku...a u LIVE modu (Combi kod KORGA) ti imaš opciju da staviš ukupno 16 PATCHEVA i nelogično je da on povuče efekat,jer zamisli dva Patcha da ponesu efekte sa sobom na šta bi ličilo,nego kad popakuješ PATCHEVE moraš staviti efekat posebno na to što si sklopio....Ne bih da se petljam u tvoj način sredjivanja kljave,ali praktikuj da taj LIVE mod ostaviš za terce,a sve ostale boje sviraj u PATCH modu,osim neke za koju ti baš treba više od 4 kombinovana sempla...to bi bilo to,ako nisam bio dovoljno jasan pitaj slobodno?

josipv 14.07.2008 14:46

Ok.hvala! JOs jedno pitanje:Zasto kad bilo sta stavim na usb,recimo midi file,slika... klavij.nista ne prepoznaje,kao da je prazan stick?

Vule 14.07.2008 18:11

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43915)
Ok.hvala! JOs jedno pitanje:Zasto kad bilo sta stavim na usb,recimo midi file,slika... klavij.nista ne prepoznaje,kao da je prazan stick?

pa fantom prepoznaje samo odredjene formate,wav,aif,txt,mid i ne znam šta još...verovatno te ekstenzije ne poznaje?

josipv 14.07.2008 18:19

To znam ali trebao bi procitati midi file ne?

Vule 15.07.2008 02:45

Citat:

Originalno postovano od josipv (Post 43930)
To znam ali trebao bi procitati midi file ne?

da,čita on midi fajlove,zašto ne...to puštaš u sekvenceru

TomyCroSound 18.07.2008 23:36

hello
 
što se wallpappera tiče, treba ih konvertirati u bmp i veličina fotke treba bit 800x600, to sam skužio maloprije. (bmp pomoću photoshopa - bitmap nešto...). Midi još nisam probao. (Možda se učitava iz SEQ (ideja samo - nije provjereno)). Ja imam drugi problem. Ubacim samplove jedne boje, SPREMIM u klavijaturu, zatim posložim kao multisample, SPREMIM kao multisamp. i napravim patch te boje ili zvuka, kako hoćete, SPREMIM, sve ok! Nakon nekoliko sati kada je klavijatura ugašena NEKAD se desi da onaj "original key" se razbaca, ne bude složen onako kako sam ga ja složio i spremio... Wtf??!?

GALA 19.07.2008 02:13

Dobro vece Tomy-(amadeus)...... Rolandinjos ovo je onaj moj kolega sto sam ti pricao


Trenutno vrijeme na Forumu 11:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org