YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Download Prestao Da Radi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28554)

djmt 27.05.2015 17:11

Download Prestao Da Radi
 
Pozdrav,

več sam sa vama više puta oko tog downloada i vašeg sajta, sad mi ponovo neradi, neznam drugačije da vas kontaktiram. Uglavnom sajt mi radi ali download više neče...

Vaxter 28.05.2015 08:15

Ako su bile donatorske download privilegije verovatno ih je sistem ukinuo pošto one nisu trajne.
Trajne download privilege idu samo po zaslugama.

z.otrov 28.05.2015 11:46

Koliko i koje zasluge treba ispuniti da bi mogao nesto sa download sekcije skinuti??

VUNIMRAV 28.05.2015 23:20

Pa moraš biti konstruktivan,da učestvuješ u raspravama,da budeš banovan....šalim se ali otprilike baš tako.Malo prelistaj zadnjih 15dana forum pa ćeš nalititi na nekoliko miadjih kolega koji su baš zbog "pitanje samo da se pita"dobili bananu.

wladymeer 04.11.2015 05:26

Da ne otvaram novu temu... jel download sekcija vise ne radi ili je potreban odredjen broj postova ne bi li download bio omogucen ili je download sprecen sa "besplatnih" emailova? :)

Vaxter 04.11.2015 09:11

Sve jasno stoji u postovima iznad, a i na pregršt drugih tema širom foruma gde su postavljali isto pitanje oni koje je mrzelo da potraže.

wladymeer 04.11.2015 13:55

Mozda stoji jasno onome koji zna gde da gleda. A kako neka sticky tema sa pravilima i obavestenjima ne postoji, a pritom nije navedeno u pravilniku izvini, to je sve samo ne "jasno". Razumem i potrebu i povod za ogranicavanjem usluga - ali evo sta sam ja do sada nasao od informacija:

1. U download sekciji pise:

Citat:

Donatorima sajta i redovnim uploaderima korisnog materijala je download neograničen.
Ostali članovi ne mogu preuzeti fajlove preko 8 megabajta, niti preuzeti više od 3 fajla dnevno.
fajl koji ja zelim da preuzmem je ~100kb ali ne mogu da mu pristupim. Dakle, u download sekciji pravilo oko preuzimanja ili nije ispostovano ili ne pise to sto je vezano za nove clanove. Bice da su novi clanovi "ostaliji" od ostalih.

2. Procitao sam i novitete na sajtu - ni tu se nista ne spominje na tu temu.

3. Procitao i kako uploadovati temu da nije slucajno tamo spomenuto - nije.

4. U prvoj temi u ovom podforumu trazi se da se naknadno registruju. Mozda je u free mail adresi problem? Sta cemo mi sa kablovske (IKOM) koji nemamo takav email?

5. Tek tamo 13ta tema u nizu, 10tak ispod "sticky" YU-MIDI zurke 2013 i par ispod YU-MIDI zurke 2014 postoji tema download ogranicenja i ima 12 stranica gde prvi post iz 2012te kaze:

Citat:

Neki skidaju materijal odavde i postavljaju ga na druge sajtiće i slično.
Zato od danas uvodimo nova ograničenja i privilegije za download koja NEĆEMO reći čanovima.
Sto ce reci da nije bas da "JASNO" pise sta je potrebno za download privilegije.

Zato neki #25 post na tu temu malo pojasnjava:

Citat:

Zato sada postovi nisu dovoljni.
Džaba se trude.
Nadam se da će to shvatiti i odustati.
Sto je za one koji kopaju teme od pre 5 godina, ajde i logicno.

A onda #84 iz 2014te verovatno iz nekog afekta kaze:

Citat:

Download će biti javno otvoren bez ikakvih limita.
Sto se izgleda nije zadrzalo. Ja iskreno zaista ne razumem gde dalje da gledam.

Eto, da "ucestvujem aktivno u radu foruma", onaj ko misli da je sve oko download privilegija "jasno" i da mene "mrzi da potrazim" verovatno je pri rodjenju editovao DX7 direktno sa klavijature. Jedino sto jasno pise jeste da donatori dobijaju privremene privilegije za download a ostalo se svodi na neko aktivno ucesce koje se ceni odokativnom metodom.

E sad, meni je zaista zao, ali, nemam aranzer niti Kronosa, nisam dosao da pokradem semplove, nemam toliko iskustva da bih davao savete za dezurne forspile niti sviram muziku gde bih iste mogao da primenim pa da pitam i pre bih lupao thanks nego da nabijam postove sa "bravo, svaka cast, vrh!". Uz sve to, vidim da je forum aktivno radio u periodu 2011-2013, ali skrenuo bih i paznju na to da je u poslednja 3 dana ispisano tek 20 postova, pa zbilja ne znam kako i gde to mogu da postanem aktivan clan a da ne kopam teme stare po 10-15 dana.

Ali, posto ne bih da budem ni na silu aktivan, zato cu pa makar bilo i suprotno pravilima zamoliti bilo kog clana da mi preuzme i posalje nekako Triton Le/TR i X50 fajlove bez semplova (to su svi fajlovi ispod 1mb) a ja cu biti aktivan onoliko koliko je realno pa makar to dovelo do toga da nikad ne zasluzim download privilegije.

Hvala na razumevanju i nadam se da ce se post shvatiti kao konstruktivna i dobronamerna kritika. Mozda ima onih koji bi i uprkos jasnom natpisu opet pitali, ali postoji i ona manjina poput mene koja ima "forumsko vasptanje" pa potrazi informacije na logicnim mestima pre nego sto pita.

rolandx 04.11.2015 14:38

,,Download je rezervisan samo za aktivne članove. Aktivni članovi su oni članovi koji redovno i ozbiljno pišu na forumu, postavljaju materijal u download sekciji, ili pomažu u radu sajta na druge načine. Ako nemate šta korisno od materijala ili saveta da priložite, uvek možete donirati novac za održavanje sajta, i tako zaradite pravo na download. Ako pak ne možete doprineti radu sajta na bilo koji od navedenih načina, na forumu se igra nagradni kviz, čiji pobednici dobijaju neograničen download na određeno vreme. Pratite forum redovno, i možda baš Vi možete pobediti i osvojiti download pravo!"

romario 04.11.2015 15:33

U današnje vrijeme se se sve mjenja,
i to velikom brzinom .
Svaki pravilnik , pa i ovaj naš je predviđen i
podložan promjenama .

Malo smo se istrošili sa temama izgleda,
pa je i normalan ovaj smanjeni rad foruma .

Generalno, danas se svelo u velikom postotku na traženje i upite
oko downloada .

To dodatno smara i umrtvljuje forum .

Mafia 04.11.2015 16:27

Evo ja cu da lupim jednu glupost, posto je jedan od glavnih razloga ogranicenog downloada trosak oko održavanja, host itd., da se mozda djeljenje radi putem torrenta? Urade se kategorije npr korg, roland itd pa da svi sa foruma daju malo svoje konekcije u svrhu djeljenja i time bi se server sigurno olaksao... Samo ideja...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 23:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org