YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Koja je najjeftinija opcija ja elektricni pianino?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30405)

tonijo 24.10.2017 08:39

Koja je najjeftinija opcija ja elektricni pianino??
 
Kum treba uzeti djetetu....mora imati 3 pedale......da li može recimo Korg T1..da li na njega mogu 3 pedale ili nesto drugo?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

nikadvisekorg 24.10.2017 09:39

Električni pianino i korg T1 nemaju veze jedno s drigom osim što T1 ima višak oktava. Nit je dirka na principu hamer (čekić) mehanike niti ima neki realističan klavir.

Jeftino i dobro nema, bolje neka kupi na rate sad već ima novih za 700-800 evra oni el. mini pianina ili kako se već zovu, ali obavezno sa hamer mehanikom, bez toga džaba je bacio pare, ako mu već treba za vežbanje pretpostavljam klavirskog programa?

p.s. polovnih el. pianina verujem da ima i po dosta nižoj ceni jer je skoro uzimao jedan moj prijatelj za klinca koji ide na klavir u muz. školi.

tonijo 24.10.2017 09:56

Znači niti jedna klavijatura 88 gdje je navedeno hammer action ne prolazi?

Sadnje potrebna najjeftinija opcija jer je djete tek krenulo u školu a ako nastavi nije problem uzeti bolji odnosno onaj koji treba.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

nikadvisekorg 26.10.2017 13:14

Pitao si za T1 ja sam ti odgo orio za njega. Postoje druge klavijature koja imaju približnu ili dirku nalik klavirskoj ali i dalje nije to to. A to da li je početnik ili ne, instrument treba dobar od starta. Prva greška koju roditelji naprave je da kupe loš instrument pogotovo za nekog ko treba da gradi temelj svog znanja na tom istom instrumentu. Koliko je dirka važna pitaj harmonikaše, oni daju i po 500 i više evra za prepravke i prerade samo da naprave kako valja.
Čak i mi klavijaturisti prepravljamo od jedne na drugu (kod nas je to malo povoljnije) ali što se klavira tiče bez obzira što je dete početnik dirka mora da je sa hamer mehanikom.
Pričam iu iskustva jer sam u nižoj muzičkoj svirao uporedo i klavir i harmoniku.... pa kasnije i klavijature....
To ti je moj savet, a svako nek radi po svojoj volji neko može i da nacrta dirke na dasci pa da kaže da valja....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

tonijo 26.10.2017 14:49

Hvala kolega...jasno sve..pozz

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

toni-bt 28.10.2017 17:35

ma daj ne bacaj novas moj sin je zavrsio muzicku akademiju i klavir je vezbao na roland g-800 za 4 godine sredno uvjek je imao 5 i 4 na fakultet odnosno 8 semestra znaci 8 puta se pojavio na ispit na fakultet i nikad nije imao ocenu ispod 9 znaci ako vezba navezba kuci na bilo koja klavijatura i dan-dva sve to ponovi na klaviru u skoli i nije problem a ne dete tek pocinje i bacaj novac koko treba i ne treba uzmi mu nesto jevtinije i onda kad vidis da ima afiniteta prema muzici kupi nesto bolje to ti je moj savet

tonijo 28.10.2017 17:56

Kupuje se najjeftiniji elektricni pianino....a dalje vidimo....hvala..pozz

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

casper 28.10.2017 18:38

Neka pogleda nešto u stilu Korg B1-BK. Polovnih se instrumenata tog tipa može naći povoljno. Ako dijete pokaže odličan napredak u prvim godinama učenja, onda se može kupovati vrijedniji/kvalitetniji instrument. Ako samo prolazi glazbenu školu s nekim prosjekom, ovaj jeftiniji tip e piana će biti sasvim dovoljan.

Alen P 28.10.2017 23:01

Imao sam Kawai Mp5. Odlican klavircek. Tople preporuke.

nikadvisekorg 29.10.2017 15:38

Eto kad muzičar tako govori šta da očekujemo od onih koji to nisu..... uz dužno poštovanje kolega @toni-bt govorimo o časovima klavira, teško da bi sin mogao da završi instrumentalni odsek za klavir vežbanjem na klavijaturi.... teoretski odsek da, klavirski ne. E sad sve zavisi kakve standarde neko postavi detetu, što se mene tiče ako ide samo da bi išlo bolje da se bavi sportom.... u svakoj profesiji osnova je najbitnija ako nauči pogrešno nikad neće da ispravi....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 23:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org