YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros3 - Razna pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23619)

Dell 08.09.2012 21:49

Tyros3 - Razna pitanja
 
Evo i ja se konacno ponovih sa ovom fantasticnom klavijaturom, soundom sam odusevljen, ali jos se jebem sa funkcijama jer sam frisko s korga pa par pitanja:

1. Kad sviram obrtaj nekog akorda, pratnje su u redu, samo bas svira onaj ton koji mu je najnizi u lijevoj ruci (ako sviram H-dur kao Dis Fis H, svira mi dis bas)

2. Spojio sam zvucnike i woofere u nju, ali ne cuje mi se nikakav zvuk iz njih, jel ima neka opcija u klavijaturi kako ih upalit ili regulirat jacinu?

3. Kako spasiti/saveat postavke?

cule125 08.09.2012 22:37

dell brata ja ti se u to ne razumem,ali hocu da ti cestitam,da te sluzi dugo i mnogo

Dell 08.09.2012 23:10

E hvala ti Cule puno na lijepim zeljama ;) Do sada sam provalio kako se pale zvucnici, ali ne i kako se spremaju postavke i kako da rijesim ovo s drzanjem akorada. Kad drzim akorde pise mi na klavijturi nekad tipa C#m/E ili C#m/C, kako da ovo ugasim, ovo me podsjeca na invert bass na korgu.

zukae 09.09.2012 00:06

Promjeni u style settings, chord fingering type iz "fingered on bass" u fingered. I nek je sa srećom.

Dell 09.09.2012 00:18

Hvala momci, bila je 2500 eura sa ukljucenim flight caseom, monitorom , zvucnicima, stolicom i stalcima. Sredio sam akorde, jos samo kako se spasavaju postavke, npr. kako da snimim postavku za volume pedalu i npr. kad promijenem drum kit u ritmu?

milepsr 09.09.2012 04:38

Marnele sa srecom, da te dobro sluzi i da je sto pre otplatis. Lepo ti je rekao Djuka, posto nisi nikada imao Yamahu izdvoji jedan dan i procitaj manual, mnoge stvari ce ti biti jasnije, ici ce ti dalji rad mnogo lakse.

Ako te nesto bude zanimalo ili bude trebao neki materijal, tu sam.

P.S. Sto se tice spasavanje/memorisanja podataka, nije kao na korgu da se sve sadrzi u okviru jednog fajla, tj set-a, nego se sve sacuvava posebno. Posebno semplovi, posebno ritmovi, posebno registracije...

casper 09.09.2012 06:02

Citat:

Originalno postovano od Dell (Post 223763)
....jos samo kako se spasavaju postavke, npr. kako da snimim postavku za volume pedalu i npr. kad promijenem drum kit u ritmu?

Da bi pohranio drum kit u stylu moraš memorirati taj style na neko USER mjesto ili HD.
DIGITIAL RECORDING > STYLE CREATOR > napravi promjenu druma na kanalu i pohrani sa SAVE. (manual strana 36)
Možeš i napraviti ovako. Dok style svira mixaš ga preko MIXING CONSOLE, mijenjaš volumene, zvukove, efekte. Zaustavi style, odi u DIGITIAL RECORDING > STYLE CREATOR i pohrani sa SAVE. Sve promjene koje si radio u mixu će biti pohranjene.

Volumen pedalu možeš pohraniti na svakoj registraciji, čekiranjem PEDAL u GROUP SELECT. Ako želiš da se ne mijenjaju tako pohranjene postavke označi PEDAL u FREEZE (strana 77 manual)

Sretno s novom klavijaturom.

Dell 09.09.2012 21:43

Jel neko zna kako da se UVN file stavi kao drumkit?

mrgud 10.09.2012 00:24

Neznam gdje mislis da stavis :D UVN ???

Ako mislis u Custom Drum onda nece moci.
Tamo ide samo UVD.
UVN su Custom voices

Ako mislis u samom ritmu,onda UVN moze samo na prvi Track od ritma dok UVD idu i na prvi i na drugi Track.
Pozz:D:D


P.S: Moguce je i zamjeniti Track 1 i 2 u samom ritmu.
Takodjer cestitke za prinovu.
Neces se kajati

Dell 10.09.2012 01:12

Provalio sam, hvala puno ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 16:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org