YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Par pitanja u vezi s T2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3155)

Alen P 25.12.2007 18:42

Par pitanja u vezi s T2
 
Pozdravljeni! 1) Kako samplirati u T2? Da li je potrebno svaku notu semplirati zasebno ili....? Ne mogu instalirati update za T2. Da li postoji kakva caka? Pokusao sam na 2 nacina. 1)preko pc-a , odnosno usb kabela i preko usb sticka, direktno na Tyros (kod ukljucivanja pritiskom na tipku start- stop da ga automatski ucita i nista. Molim za pomoc. Zasto ne mogu na yu-midi nista skinuti? Stalno mi se izbacuje stranica da moram pricekati odredjeni br. sekunda. I tako unednogled! Hvala vam na odgovorima, blagoslovljeni vam blagdani!

GALA 25.12.2007 19:19

Sto se tice skidanja s yu-midi probaj vise puta barem je meni tako uspilo. A za T2 nemogu ti pomoc jer stvarno neznam nista oko toga

samuraj 25.12.2007 19:53

Reci mi koju verziju softvera trenutno imash u T2, koju verziju zelish da ubacish i zashto to radish?

Shto se tiche semplovanja, T2 koristi formate *.TVN i *.WAV, *.AIFF...
TVN format se najlakshe koristi a WAV morash da ucitavash ton po ton i na kraju sachuvash kao TVN...

Imash sve detaljno opisano u uputstvu...

Alen P 25.12.2007 19:59

1.1 . Pa, svaka klavijatura koja ima vec neki OS ima u sebi i neke buggove. Ima ih i T2. Mislim da je nova verzija 1.40. Bolje radi vokoder, kod ukljucivanja radi bolje, kvalitetnije. A sto se tice sampliranja, npr. skinem nesto od KRZ fila. Ubacim ga u awave studio, stvorim od njega wav, sto odgovara T2 i sta sada, naime, dobio sam 5-6 filova u odredjenom tonalitetu. Hvala!

Bokic 25.12.2007 20:26

Ako hoces sam nesto usemplovati,npr. glas ili neki zivi instrument, onda mikrofon ide u MIC IN,zatim ides u HARD Disk recorder i tamo to snimis. Udjes u VOICE CREATOR-( WAVE IMPORT). Otvori Element 1 ( ili koji vec hoces ) i stisni ADD WAVE. Odredi START KEY i CENTAR KEY. Stisni FILE IMPORT. Zatim nadji folder na hardu ili USB-u gde si smestio snimak ( koji je u WAV formatu i ) i import-uj ga. Onda podesi FIXED PITCH na OFF, ( ON je ako hoces da imas isti ton na svim dirkama ). Stisnes EXECUTE i onda odredi END KEY. Zatim SAVE.
Mozes da uneses i samo jedan ton-notu, ali ce malo vislji i nizi tonovi zvucati bez veze. Ja sam unosio gotove samplove u WAVE i AIFF formatu i morao sam zbog zvuka unositi svaki drugi-treci ton. Npr. C-E-G-H ili eventualno C_F_H_E2_G2 itd.
TVN je vec gotova boja za Tyros2 ( njegov licni format ) i tu se vec nema sta semplovati. Ucitas i sviras.
Ne znam da li znas, u programu CD-Extract mozes konvertovati dosta formata npr. Akai, Giga, Emu itd. u WAVE format i zatim ih uneti u T2.
Za update O.S. ne znam,nisam to radio. Nisam video neke novine koje bi mi znacile, mada doduse nisam nesto preterano pazljivo citao.
Pozdrav

Alen P 25.12.2007 21:43

Hvala, skuzio sam . Nije tesko. Malo me je zbunio frajer koji je reko da se wavom mora snimati svaka nota- malo bez veze. Da, skuzio sam i konvertirao jedan file sa kurzweila, Bouzuki. Malo chorusa i reverba i eto cuda od sounda. Skinul sam awave studio. Jednostavan je i dobar(izraz laika).... Sve je trajalo oko pola sata i za sad sam zadovoljan! Hvala svima na savjetima! Ako mozda ima tko kakve tambure (slavonija) bio bih vise no zahvalan. Pozdrav, hvala!;)

GALA 26.12.2007 00:07

Poslat cu ti tambure u korgovom su formatu pa si ti prebacuj u zeljeni format.. Pozdrav

samuraj 27.12.2007 18:19

Daj mi mail pa cu ti poslati Buzuki ili koji ti treba sempl u TVN formatu, da se ne patish....

Inache imam tonu semplova u TVN formatu....


Da li si ti Alen iz Mostara????

Vaxter 28.12.2007 01:24

Pa baci ih na download centar, ako vec imash...
Neka bude za sve... :)

klavijaturista 28.12.2007 09:53

kolege ako vec imate takve dobre samplove dajte stavite na download centar...imami ja dobrih samplova pa cu staviti...


Trenutno vrijeme na Forumu 14:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org