YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Problem Extreme zuji.. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29634)

josipv 01.09.2016 23:24

Problem Extreme zuji..
 
Dešava mi se da na razglasu kada spojim Extreme zuji,probao sam kablove zamjeniti,i od napajanja ali isto se desava,negdje manje negdje vise,zanimljivo je da kad ga spojim na slusalice niste ne zuji.
U cemu moze biti problem?

sxkn7 02.09.2016 00:07

Nisam znao da i noviji Korgovi imaju tu "zujeću boljku". Ja ti samo mogu reći da sam imao isti problem sa T3 prije nekoliko godina (dok sam ga još imao) i onda sam napravio potpuni reset i zujanje je nestalo. Nije sigurno da to i tebi može pomoći ali probaj potpuni reset, ne košta te ništa...

splendid 02.09.2016 15:57

Izoluj uzemljenje ako ima extreme....ili zuji zbog uzemljenja na mikseti...jedno od ta dva probaj eliminisati tako što uzmeš najlon sa kutije cigara, onaj providni spolja a NE aluminijumski iznutra kutije cigara i taj najlon navučeš na utikač klavijature ili miksete i tako ga ubodeš u produžni kabl...ako si me razumeo....dva kontakta koja si pokrio će probušiti najlon i ući u produžni kabl dok će uzemljenje ostati izolovano...tako smo nekad radili kada se dešavalo da zuji neki od instrumenata...konkretno znam dok sam imao pa2 i pa3 da se to znalo desiti jednom u par godina...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
Gledam šta sam napisao pa da ne bude zamene....znači najlon sa kutije cigara navučeš na onaj kraj kabla od klavijature koji ide u produžni a ne na onaj kraj koji ide u klavijaturu..isto tako i sa miksetom....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

nikadvisekorg 04.09.2016 09:52

Izolir traka rešava privremeno zujanje preko tog dela.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

josipv 04.09.2016 17:07

Citat:

Originalno postovano od splendid (Post 291615)
Izoluj uzemljenje ako ima extreme....ili zuji zbog uzemljenja na mikseti...jedno od ta dva probaj eliminisati tako što uzmeš najlon sa kutije cigara, onaj providni spolja a NE aluminijumski iznutra kutije cigara i taj najlon navučeš na utikač klavijature ili miksete i tako ga ubodeš u produžni kabl...ako si me razumeo....dva kontakta koja si pokrio će probušiti najlon i ući u produžni kabl dok će uzemljenje ostati izolovano...tako smo nekad radili kada se dešavalo da zuji neki od instrumenata...konkretno znam dok sam imao pa2 i pa3 da se to znalo desiti jednom u par godina...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
Gledam šta sam napisao pa da ne bude zamene....znači najlon sa kutije cigara navučeš na onaj kraj kabla od klavijature koji ide u produžni a ne na onaj kraj koji ide u klavijaturu..isto tako i sa miksetom....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Probao sam i to,malo se manje cije ali i dalje zuji...
Zanimljivo je da isti problem sam imao i sa Fantomom X6,a Tr prikopcam na te sve iste kablove i radi bez ikakvog suma...
Jedinocsam skuzio da kad gain na kanalima od klavijature smanjim onda se manje cuje....

splendid 05.09.2016 00:24

Koji mixer i koje kutije imas...i da li ti se to desava iskljucivo na tom razglasu ili.... ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

josipv 05.09.2016 19:58

Presonus 24.4.2 i Mackie Sa 1232...

splendid 06.09.2016 22:16

Hm...to ne bi trebalo da zuji od uzemljenja mada mi je najlogičnije...ja bih probao kutije pa i mix da izbacim sa uzemljenja da vidim da li će se nešto promeniti...uglavnom redom bih probavao prvo problem uzemljenja ili loše struje odnosno nekog aparata na toj fazi koji bi mogao praviti problem...od adaptera za daljinac pa do frižidera malte ne ako su na istoj fazi

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

casper 06.09.2016 22:23

Kablovi kojim spajaš mixer i kutije obavezno trebaju biti balansirani. To je prvi uvijet. Do sada to nije spomenuto, a veoma je bitna stvar. Kao što kaže @splendid, u strujnoj mreži može biti potrošač koji nije ispravan i on može uzrokovati smetnje.
Ovo s "izoliranjem" uzemljenja na strujnom kabelu možeš napraviti kao testiranje ali nikako kao pravilo.

splendid 07.09.2016 08:41

Slažem se sa @casper pogotovo to za uzemljenje...isključivanje uzemljenja samo radi probe....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 18:00

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org