YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studio - Uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Korist zvucne kartice (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30735)

adis10 15.04.2018 16:13

Korist zvucne kartice
 
Pozdrav svima,

Bavim se svirkom vec par godina, samo sviranje. Do sada nisam se bavio pjevanjem, osim ponekad kao vokal. Mislim se baciti malo konkretnije na pjevanje i snimiti po neku pjesmu. Trenutno snimam preko audacity i zvuk mi nije bas nesto preko njeg.
Koristim staticni mikrofon, i idem preko miksete zbog alimentacije 48v, zatim iz miksete u lap top.
Moje pitanje, uzeo bi neku zvucnu karticu, da li bi sa njom imao bolji zvuk i takoder koliko je audacity dobar za snimanje vokala u poredu npr sa cubase itd ??
Hvala puno
Lijep pozdrav

smuchac 15.04.2018 16:19

Program snima ono što mu daš,cubase je skup prigram a audacity besplatan i jasno je da je cubase bolji ali ako i njemu daš loš signal,loše će i on da snimi. Kakav to imaš statički mikrofon i o kakvoj alimentaciji pričaš?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

adis10 15.04.2018 16:50

Hvala druze na odgovoru, koristim mikrofon SHURE PG42USB (condensatorski) za koji treba phantom alimentacija 48v, koju imam na mikseti i za to i idem preko miksete.
Naravno da je audacity besplatan program, a cubase kosta. to je ok. Ali me zanima ako idem preko zvucne kartice da li cu dobiti bolji izlaz to jeste bolji zvuk tokom snimanja.
A drugo pitanje koliko je cubase jednostavan ili neki drugi program za ove moje potrebe ??

Pozdrav

grico 15.04.2018 18:24

Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!
Dodato:
Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...još ako ti laptop nije jak zaboravi..naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!
Dodato:
Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...još ako ti laptop nije jak zaboravi..
naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!

smuchac 15.04.2018 19:41

Ja recimo sve snimam s Audacity svjestan da se s boljim/skupljim program dobija više mogućnosti i bolja obrada. Svi moji demo snimci su preko njega i preko integrirane zvucne kartice s kompa. Kasnije sam dobio Behringerov mixer s USB i sad ga koristim i kao zvucnu karticu. Mozda bi ti doslo na isto imat takav mixer nego skuplju zvucnu s jednim ulazom. Moj je Xenyx 1204 USB ako se ne varam.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

adis10 15.04.2018 21:25

Hvala momci na pomoci, probacu te preporuke, jeste da je uvijek i bio problem sum, ali za ovo sto zelim da radim nije potebno neki veci softweri. Nisam se nikad bavio tom opremom pa i nisam u tome nesto dobar.
Hvala jos jednom


Trenutno vrijeme na Forumu 22:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org