YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Yamaha aranžeri- MIDI style (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33629)

korg_man 19.05.2024 08:58

Yamaha aranžeri- MIDI style
 
Pozdrav kolegama!

Imam pitanje vezano za Yamahine aranžere.
Dakle trenutno imam Korg Pa4x 76 sa PA Production setom u kombinaciji sa Yamaha Montage 7. Svii znamo da je PA set zaključan i da ga se ne može dijeliti dalje što mi je i okej), međutim kako sam "odrastao" (hehe), tako mi je u planu u dogledno vrijeme prodat Pa4x i prijeći na Yamaha Genos (ili Tyros5), možda i Genos 2, pa me zanima postoji li mogućnost u Yamahe aranžere uvesti MIDI fajl u editoru pa ga srediti da u biti radi kao style? U planu mi je kompletan PA production set putem Cubase snimiti u MIDI faileove, a instrumente (koji služe za pratnju dakle bubnjeve, bas gitare, gitare itd) posemplirat te imati sve to složeno, pa ubaciti u Yamahu, naravno odraditi i mapiranja itd. Čak sam neke semplove (doboš, bas bubanj, bas gitara i distorzijska gitara promjenio u setu. U Korgu ta mogućnost postoji, pa me zanima i za Yamahu isto?

Živili!

korgic 19.05.2024 09:48

Ovako Druze,sve sto si napiso moze sve da se odradi ako znas kako treba da se odradi i. sa kojim program da sampliras itd.Ja sam hteo isto d aimam taj Pa set sto je zakljucan ali toöliko para da da dajem nemam bas.A imam toliko izkustva da mogu sve sam da oradim.Jedino neznam dali moze u Pa production da snims svaki style kao midi?

korg_man 19.05.2024 10:17

Ma nije problem sa vađenjem materijala iz PA seta. Može se. Uspio sam izvaditi putem MIDI to USB kabla komplet jedan ritam, pa Cubase snimi u obliku MIDI fajla. Dakle stavi se na snimanje MIDI-a u Cubaseu pa, se pusti ritam. Zasebno se snimi Intro1, 2, 3, Var1, 2, 3, Brake, End 1, 2, 3 i to je to. Snimaju se svi instrumenti od jednom. Direkt iz klavijature sa seta se ne može apsolutno ništa izvaditi osim onoga što si naknadno stavio u klavijaturu. Puno je tu posla, da se sve to izvadi van, međutim može se i princip postoji. Samo me zanima hoće li Yamaha primiti MIDI fajl al ne da ga, se pusti kao fajlaši što rade, već da ga se baš ubaci i spremi pod Intro, var, end, brake?

casper 19.05.2024 11:41

Citat:

Originalno postovano od korg_man (Post 317147)
Pozdrav kolegama!

... pa me zanima postoji li mogućnost u Yamahe aranžere uvesti MIDI fajl u editoru pa ga srediti da u biti radi kao style?...

Ovo se moglo i prije ali nije postojao jedinstveni software pa se trebalo kemijati s više programa.

S izlaskom Genos2, Yamaha je ponudila odličan MIDI Song to Style kojim možeš od MIDI fajla napraviti Style. Taj program je pregledan, besplatan i uz malo truda se dobivaju odlični rezultati. Stvoreni ritmovi se mogu koristiti za sve Yamahine aranžere, dakle i za one koji su starijeg datuma proizvodnje.

What is MIDI Song to Style

korg_man 19.05.2024 14:13

To me zanima! Hvala Casper! Gledao sam malo tvoje videe na YouTubeu i hvala ti radi toga! Puno nama koji smo neuki u Yamaha aranžere znači kad imamo nekakvu zaleđinu, jer istina Bog, nije kao Korg da na svakoj strani neštp piše. Dakle, MIDI Song to Style se može koristiti i za Genos 1 i za Tyros5, ako sam dobro shvatio iz zadnje rečenice?

casper 19.05.2024 14:39

Drago mi je što moj video pomaže. Ima dosta opisa i na forumu vezano za Yamahu.
Da, kreirani Style se može koristiti za ostale Yamahine aranžere. Samo se ubaci Voice list da imaš pregled instrumenata, a kreirani Style će raditi na svim Yamaha aranžerima.

dmmacak 19.05.2024 22:57

Ja upravo imam takvu kombinaciju kakva je spomenuta. Pa4 sa Pa Setom. I imam Tyros5 i Sx 900. Sličnu stvar sam hteo da uradim. Snimio sam dosta ritmova kao midi preko DAW-a. I krenuo sam da semplujem instrumente sa Pa4.
Zaključak je da treba mnogo vremena a i ti semplovi zauzimaju dosta Ram memorije. Ja sam naišao na neki "zid" kod sredjivanja gitara kontre. Znači kod Korga je to dosta jednostavnije odrađeno dok kod Yamahe malo iskomplikobalo oko tog Chord Switchinga. Semplovao sam celu Virtual gitaru i kada sam, jedva nekako, ubacio u YEM zauzela mi je 250mb to je bas dosta memorije. A nisam dobio nikakav rezultat.
Uglavnom sada kada razmislim misim da je to gubljenje vremena, imamo Korg ove sa Pa setom koji rade korektno a pokušavamo to da ubacimo u Yamahu da dobijemo to isto.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 10:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org