YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland G800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29895)

roland84 02.01.2017 19:04

Roland G800
 
Pozdrav svima na forumu.

Nedavno sam kupio jedan Roland G800 i dešava mi se da kada pomeram potenciometar za volume jednostavno se raštima.Dali problem može praviti baterija na ploči?Nije mi jasno kako u svemu tome igra ulogu potenciometar?Dali je neko od vas imao sličan problem?Hvala unapred na odgovorima.

micobl1 02.02.2017 20:05

Pozdrav svima.
Vidim da Sejox-a nema dugo na forumu ali se nadam da mi i neko drugi moze pomoci. Dobio sam G800 sa USB emulatorom. Uz njega je dosao i stik sa ritmovima.
Kada stavim stik izbaci mi poruku da ne moze ocitati. Formatirao sam stik naracunaru i ponovo vratio iste ritmove ali seisto desava. Negdje sam procitao se u dosta slucajeva treba formatirati i preko klavijature. Da li mi neko moze reci kako da ga formatiram na njoj. Pokusavao sam ali ne mogu skontati. Na stiku imam ritmove koje manje vise i upotrebljavam ( u kucnoj radinosti :) ) a ovako nista.
Nema ni dvojke ni 7/8 ni sa-sa....

Lp

zdravkoco 03.02.2017 12:40

Dakle vezano za USB emulator.
Uz emulator dobiješ software (ako je proizvođač GOTEK možeš naći na netu taj software) koji tvoj stik (od na primjer 2 Gb) pretvori u male foldere veličine floppy diska (1,44 Mb).
Znači pokreneš taj program i on formatira USB stik u 100 foldera veličine floppy diska.
Onda ti u te foldere natrpaš ritmove , setove itd.
Ubodeš stik u emulator upališ g800 na emulatoru stoji 01 (broj foldera kojeg trenutno g800 čita) ako ti treba folder 04 na emulatoru klikneš + i namjestiš 04, zatim na klavijaturi klikneš F5 i vidiš šta ti je u tom folderu, a ako ti treba folder 24 na g800 klikneš exit pa na emulatoru namjestiš 24 pa opet F5 i onda vidiš šta je u folderu 24 itd...

micobl1 03.02.2017 18:25

puno hvala za odgovor. cekam ponedeljak sa downloadom jer trenutno ne radi jedan sajt sa koga skidaju program. Mene je zbunilo to dasam uz klavijaturu dobio i stik koji je bio uboden u nju kao i ritmove na njemu.Cisto me to iznenadilo. Ko zna, moguce da ga nije ni prodavac upotrebljavao. Jos jednom veliko hvala.

megane 22.02.2017 14:29

ako si usb stick več formatirao, onda si izbrisao te ritmove koji su bili na USB sticku. pa pazi kakav software češ staviti u compjuter, mora da ti bude kompatibilan.

Cegor5 19.01.2018 10:39

Pozz. Ugrađivao sam USB emulator u Roland G800, i kada sam završio i sve sklopio, na ekranu je nekako postao prejak kontrast. Znači ili previše crno ili iz drugog kuta previše bijelo. Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem, i još bolje za početak jel postoji opcija za podešavanje kontrasta??


Trenutno vrijeme na Forumu 02:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org