YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   va-76 ritmovi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7353)

nukica 03.01.2009 15:39

va-76 ritmovi
 
Imam sve ritmove na zip,zato sto ih moze vise stati nego na floppy.E sad moje pitanje je posto imam tonu originalnih ritmova na zip pa onda moje ritmove sam tu stavio posto nemam drugi zip,treba mi puno vremena da nadjem ritam koji trazim jer su svi ritmovi razbacani po cijelom zip,da li se nekako ti ritmovi mogu pohraniti u klavijaturu da ih je jednostavnije naci ili staviti na perfomoance ili nesto jednostavnije.Hvala svima

RadeKOKI 03.01.2009 16:21

Jedino u MUSIC ASSISTANT da im poredjas tako ti je naj bezbolnije i brze, ili u user programs. Pa ce ih sam vuci sa zip-a. Pozdrav !

vingula 03.01.2009 16:49

Mslim da ima i ona LINK opcija...

nukica 03.01.2009 16:50

Kolege hajde malo detaljnije ako vam nije mrsko.Nista ne kontam

Zlatek 03.01.2009 18:01

Ritmovi koji su na ZIP-u su nazovimo ih tako neka baza podataka.Bilo bi glupo i nepotrebno gubljenje vremena da ih tražiš u toku svirke kad si na stageu.Zato postoje user programi-ili performance kako se več zovu u VA-76.tamo je najjednostavnije da si posložiš svoj kompletni repertoar.Na svaki user program staviš po jednu pjesmu kojoj si izabrao ritam-iz svih onih koje imaš izabereš najprikladniji ritam za tu stvar-tom ritmu odabereš najpovoljniji tempo, izabereš soundove za lijevu, pa za desnu ruku, dodaš efekte ako misliš da je to potrebno, podesiš volumena za sve to i tada taj user snimiš na određeni broj kojeg moraš zapamtiti ili zapisati.Na svirci je dovoljno da samo pozoveš određeni broj user programa i sve je več pripremljeno.U početku je dosta posla ali kada jednom sve posložiš nemaš više brige.I da da ne zaboravim na kraju svega je poželjno da si kompletan user program set snimiš i na ZIP, a poželjno i na disketu.

Vule 03.01.2009 18:10

Ritmove mozes traziti na tri nacina...prvi je da listas sam po Zipu uz pomoc opcije FIND ili listajuci "pesice" jedan po jedan...druga opcija je da ritmove pakujes u okviru USER PRG i tako ces ih odmah pozivati a treci nacin je kao sto ti Vingula rece da ih LINKUJES i tako pozivas...B-)


Izaberi nacin koji ti se cini najprakticnijim i cepaj...pozzzz

jeftabgd 04.01.2009 00:58

A ritmove linkujes sa zippa na C banku stilova.Tu imas 64 mesta i ako zakljucas tempo,transpose i jos jednu(zaboravio sam sta)opciju,mozes da koristis te ritmove a da ti se ne menjaju farbe.Znaci,suprotno od Usera gde imas sve podeseno ovde kad promenis ritam ostaje ti predhodna farba.Tu varijantu retko ko koristi ali ja tako sviram vec godinama jer za solo imam Tr,a i ne mogu da odsviram pesmu sa jednom farbom.

Zlatek 04.01.2009 01:09

Svi rolandovi aranžeri več odavno imaju funkciju da kada radiš sa userima zablokiraš ritam, pozoveš drugi user ostaje ti ritam a mijenja ti samo soundove-farbe, a postoji i suprotna mogučnost da ti ostaju soundovi od prethodnog usera a mijenja se ritam...

vingula 04.01.2009 15:32

Ta opcija bi se trebala zvati "HOLD"

mimiki 05.01.2009 21:03

brate samo napravis USER-e ili napakujes pesmice u misic assistent kao sto su ti vec rekli a imas i opciju HOLD ako zelis i da saras malo s ritmovima i bojama i nista ti vise ne treba.pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 12:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org