YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kurzweil (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Problem Kurzweil pc3k6 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27194)

Johny Car 01.06.2014 14:48

Problem Kurzweil pc3k6
 
Cao kolege.. Imam porblem sa stelovanjem boja.. Konkretno, muci me bouzuki i cig. gitara kad je stavim na mono i ukljucim portamenti ne povezuje tonove. Kako da to namestim? I imam problem sa harmonikama. Bilo koji sempl da ubacim izlazi u svirci mlitavo, kao da ima release. Nije kao na korgovim klavijaturama brz.

beronjan 01.06.2014 18:55

Pozdrav kolega :) Kako misliš ne povezuje ti tonove na portamentu? Izvini, nisam skontao pa zato pitam. A što se tiče zvuka, kako su ti namešteni izlazi na tim harmonikama, da nisu slučajno stavljeni na AUX umesto na MAIN? Možda je glupo pitanje, al ajd prvo to da proverimo ;)

nemanja 1982 01.06.2014 21:04

Ej drugar jel postoji na krz negde da smanjim recimo Bass kompletno,posto je odvojen,ne za svaki program ili setup pojedinacno,moze li to ili moram sve peske? :)

beronjan 01.06.2014 22:02

@nemanja
Probaj ovako: Klikni na EFFECTS (tamo gde ti je SETUP, PROGRAM, SONG, tu imaš i EFFECTS). Kad otvoriš to, nađi MASTER stranicu, tu bu trebalo da imaš generalni EQ za ceo klav. Pišem ti sad napamet, čini mi se da je tako. Ako zapneš gde, reci pa ću da palim klav da pogledam tačno.

nemanja 1982 01.06.2014 23:02

E buraz ne mogu da pronadjem to kod mene,imam MAST2 ali sta konkretno da smanjim u tom slucaju,posto mi je leva glasnija dosta od desne na zvucnicima,na ozvucenju nemam taj problem. :)

Miljan 02.06.2014 14:27

Sto se tice harmonika, isti takav osjecaj imam, da izlaze "mlitavo" :)

beronjan 02.06.2014 14:41

Meni harmonike izlaze odlično, nikakvih problema nemam... Da nije nešto pomereno u podešavanjima, na izlazu? Kako povezujete klavijaturu, MONO ili STEREO?

Johny Car 02.06.2014 17:19

Ne znam da li mislis na izlaz u PROGFX? Tu je namesteno sve na main. A sto se tice zicanih instrumenata kad sviram trilere guta tonove ne odsvira uopste triler a nedaj boze da povezem vise trilera... pocne sa puckanjem. Ja povezujem na mono posto sviram i bas.

beronjan 02.06.2014 17:32

Što se tiče pucketanja, imaš opciju MonoSampleXFade, uključi je i to bi trebalo da ti sredi to pucketanje. Ako to ne uspe, ima još jedna varijanta.
Ja lično ne volim da povezujem PC3 mono, mnogo bolje mi radi kad ga povežem sa dva kabla, stereo. Moje lično mišljenje, ne moram da budem u pravu, ali mislim da tako mnogo bolje radi. Kapiram da ti to što sviraš bas ne otežava stereo povezivanje.
U PROGFX je to podešavanje, na to sam mislio... Jel ti se to dešava samo na određenim zvukovima, na par njih, ili imaš takav problem i sa fabričkim bojama? Ako je to samo na nekim tvojim farbama, mogu ti ja poslati neke moje harmonike pa da probaš sa njima, da vidiš da li ćeš imati isti problem.

Johny Car 02.06.2014 17:50

Ovaj problem imam samo sa ovim zvukovima sto sam naveo.. Probao sam sada sa tom opcijom opet nista ako ukljucim portamento isto se desava. Na kraju krajeva iskljcicu portamento. A sto se tice harmonika, voleo bih da probam i tvoje. Sve ostalo se cuje MNOGO dobro i nemam uopste zamerke nikakve. Sviram ovu klavijaturu godinama i apsolutno mi nista ne bode usi osim ovoga sto sam naveo. I to mi je trn u oku. Program sa uzeo od Dejche iz Nisa i on je to lepo skockao. Samo mi je to problem.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org