YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   problem sa G600 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16487)

zeljko_mo 12.12.2010 19:51

problem sa G600
 
drage kolege...
gledo sam po forumu ali nisam nasao nigdje rjesenje mog jos jednog problema sa ovom ludom klavijaturom...
na njoj trenutno imam 2 styla (od 8 mogucih) ...rumba i sirtaki... znaci 6 mi je praznih...ubacim disk , pise free area 261* .... ritmovi sa diskete su po 50 (oko prilike) ...kad podjem da snimim jedan od tih ritmova na klavijaturu, snima ga do 86% i prekine mi, pise da je memorija puna... (a nije, nisam lud xD ) ... prije mi je normalno sve bilo.. al sad me trta uhvatila, svirka za novu, a ja jos nisam spreman :s ... jeli se ikom desavalo to vec? hvala vam unaprijed

nikola1980 12.12.2010 20:23

slicno mi se desavalo na g 800,to je otpilike to,imas nekih ritmova koji zauzimaju vise od 1 usera,recimo tada mi je bio oyinava rumba(lukasova) i nisam mogao da imam svih 8 nego 7,mozda je to,mada nemoguce je da dva ritma zauzimaju ceo sistem?!?!!?
probaj obrisi ta dva a stavi neke nove cisto da probas da nije floppy!!!pozzz

zeljko_mo 12.12.2010 20:27

probao sam... ovaj put su mi stala 3 ritma, i pise full onda.. a ta tri nemaju skupa 100bytea... i dalje imam dovoljno free area-e... a pise mi da je full :(

rolandg800 12.12.2010 21:04

Probaj da resetujes klavijaturu,ressetuj je na fabričko podesavanje, ugasi klavijaturu stisni taster WRITE i upali i drzi taj taster sve dok ti ne kaze da je resetovana na fabricki, ali pre toga obavezno backup ritmova i boja ako nemas vec sacuvano...probaj neznam sta drugo, mozda ti pomogne,pozzz...

zeljko_mo 12.12.2010 21:25

ajd probat cu i to... nemam praznih disketa, znaci nista prije sutra dok nekupim.... hvala kolega

mrkic 12.12.2010 22:37

Ja sam imao G 800 i imao sam slican problem. Ne mogu sada tacno da se setim kako izgleda G 600 ali sam ja taj problem resio tako sto sam pitisnuo dugme F4 sa desne strane ekrana pa sam zadrzao taster SHIFT i tamo negde nasao gde su useri i kada sam ih tu izbrisao nisam imao problema. Izvini, znam da je neprecizno ovo receno ali pokusaj nesto slicno da uradis pa ves mozda i da nadjes. To sam radio pre desetak godina pa sam zato zaboravio, ali nadam se da sam pomogao barem malo.

milanceshow 13.12.2010 01:35

Ja neznam za drugu opciju osim master reseta.To se desava usled cestog ucitavanja ritmova,pa klavijatura zatupavi.

1.Backup - Sacuvas user programe, ritmove , midi set ,ako ga koristis
2.Uradis reset klavijature na fabricko stanje
3.Vratis svoje user programe,ritmove.......

Tako ces resiti problem.Ali napravi backup na vise disketa,jer diskete se veoma brzo kvare i nisu pouzdane!

mrkic 14.12.2010 00:13

Tako je Milanche. I meni se to na G 800 desavalo kada sam hteo da iskopiram ritmove sa moje diskete a nije mi radio kompjuter. Tacno se secam sada. Ucitam prvih 8 usera i u drugoj turi mi blokira i tada sam primenjivao onaj postupak sto sam napisao. Samo mi je krivo sto ne mogu tacno da se setim kako sam to uradio. Kada bih imao G 800 pronasao bih...

Sejox 14.12.2010 00:49

@mrkic

Vi vjerovatno mislite na brisanje ritmova koji su vec loadovani na
svoja mjesta od 1 do 8.

Ako tako treba brisati,onda je postupak sljedeci:

-pritisnuti F4 (Usr St)
-pritisnuti Shift i drzati ga,i pritisnuti F4 (Delete)
-na displeju se pojavljuje spisak ritmova koji su loadovani
-prvim tockicem ispod displeja se okrece i obiljezi koji ritam zeli da
se obrise (plava boja-obiljezeno)
-pritisnuti trepcuce dugme ispod displeja Execute
-pojavi se poruka da je ritam obrisan
-tako se moze obrisati svaki ritam koji je loadovan na mjesta od 1 do 8
-kada je sve obrisano F5 (Exit) i nece ostati ni jedan ritam u User style

Onda se ponovo mogu ubaciti novi ritmovi....

zeljko_mo 14.12.2010 15:42

@ sejox ... probo sam to... sve ih tako izbrisem, al ponovo kad stavljam, stave se 2-3 .. i memorija puna... ponovo trazi da brisem ova jadna 2-3 ritma...
evo jedno pitanje... kad uradim backup, jeli se sacuvaju i boje koje sam pravio?


Trenutno vrijeme na Forumu 01:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org