YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Fantom G6-klavijatura nece da ucita set?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12341)

xhiani1 05.01.2010 11:15

Fantom G6-klavijatura nece da ucita set??
 
Imam instaliran 256 ram memorje u Fantom G6 ...stavio sam set u klaviaturu od download sekciju za fantom g i lodirao normalno od usb stick Project Load ali zakoci se set stalno ovkao :


Processing. . .

Audio data. . . 0%



Molim vas pomagajte mi ne znam gde je problem...ali primetio sam da i kad stavim wave's od Pc u FG mnogo sume wave's nisu isto kao u pc na dobar kvalitet ...posle toga makneo sam 256 ram ali opet i sa 32 mb fabricki opet tako cim stavim wave's u FG sume mnogo...pomagajte :(


Naslov teme koji ste dali "Hitnooooo pomagajte" zaista nema nikakvog smisla.
Prije nego sto otvorite temu,malo razmislite kakav naslov cete dati-a radi kasnije pretrage.

Zlatek 05.01.2010 13:28

@xhiani1
Pokušaj nabaviti ram od 512 Mb i ne bi trebalo biti problema.Vrlo je vjerojatno da ti 256 Mb nije dovoljno da bi se učitao kompletan set!

driftkiller 05.01.2010 13:30

Vjerovatno da ti je to malo rama,dobro kolega kaze uzmi 512 mb.

xhiani1 05.01.2010 13:55

OK ali naravno da je dovoljno zat osto set je 169 MB a ram 256 + 32 MB ....semplove ni ne pocnu se citait u sint smao zastane u 0% ...posle kad stavim u wave's u FG 16 bit mnogo sumi ...makneo sam 256 mb ram da je vidim da mozda je kod ram-a problem ali nijee...isto i sa 32 fabricki RAM tako drugacije mnogo se cuju wave's :( bojim se da nesto njie u redu sa klaviaturu :(

Vule 05.01.2010 14:44

Samo ti ostavi da učitava,treba vremena kad neki drugi set ubacuješ prvi put u klavijaturu...kad završi učitavanje uradi SAVE PROJECT i to je to,nakon toga će učitavati za minut

(P.S. budi strpljiv,ostavi da učita do kraja,treba sigurno 15 min)

vingula 05.01.2010 20:31

Nije do rama...čuli smo se preko msn...problem je bio što je on ubacivao semplove koji su preko 44100 Khz

Vule 05.01.2010 20:44

Nema veze s ramom niti s bilo čime drugim...jednostavno prvo učitavanje seta radjenog na jednoj klavijaturi na drugu traži vreme,i to je sve...znači pričekati dok ne završi,15 min i duže nekad

TomyCroSound 06.07.2010 00:32

imam isti problem...
s jednim sam se setom načekao 15min, a evo već pola sata učitavam i ništa...
čim krene učitavanje, blinka mi br 15, 16 svijetli konstantno i tako preko 30 min...

milanceshow 06.07.2010 05:21

@xhiani1
Ako ti susti,zuji,treperi ili tako nesto slicno,onda ti nisu dobro loopovani semplovi.Zato se tako cuje multi-sempl.Ako nije do toga,onda imas perfektan sluh ili nesto nije uredu sa klavijaturom.
Novi set koji ucitavas, mora da se ucitava malo duze,ali ne i predugo.I posle,kao sto ti je Vule rekao....

TomyCroSound 06.07.2010 12:09

a nisi me skontao ... ne "treperi" zvuk već DYNAMIC PAD br 15 čim krene učitavanje, piše "audio 0%" i preko pola sata - ništa.
I pokušavao i pokušavao i factory reset i format sticka i drugi stick - i ništa.
Isti taj set pošaljem dečku na skype, njemu učita normalno.
(ps moj set mi klav učita iz prve bez problema)

sorry, nisam ja skužio da se odnosi na drugog člana :-)


Trenutno vrijeme na Forumu 18:30

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org