YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Kako napraviti jedan set od vise setova za korg pa 800? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28483)

Tritonac 24.04.2015 01:01

Kako napraviti jedan set od vise setova za korg pa 800?
 
Pozz ljudi. Molio bih jednu uslugu ako mi netko moze reci kako da napravim set od vise setova za pa800.
I ja se ispricavam jer vidim da se zalite na ovakva pitanja, ali ja nigdje nemogu naci odg. Na svoje pitanje medu vasim komentarima.

miki2008 24.04.2015 03:06

Papir i olovku i pisi od cega se sastoje odredjeni ritmovi ili boje...Onda to sve fino poslazes u jedan set...Jako mukotrpan posao...

Tritonac 24.04.2015 09:29

To znam da trebam popisat ali neznam kako ih slagati u te mape i to

miki2008 24.04.2015 17:31

Npr hoces da prekopiras ritam...Dakle...
1 otvoris ritam pogledas od cega se satoji ako je zakaceno ono gore znaci da svaku varijaciju posebno moras da popises sta odredjene trake koriste od istrumenata
2 napravis tabelu npr. ritam rumba tehno naslov...var1 je sastoji od 8 traka svaka traka koristi odredjen istrument kliknes na traku vidis koji je to istrument zapises onako kako ide od slova do slova i zapises njegovu poziciju npr gitara user 2 p5 tako za svaku varijaciju posebno
3hoces sad da taj ritam iskopiras na drugi set povuces prvo ritam onda sve ono sto je on koristio trazis to na kojim je pozicijama bilo i onda stavljas na nove pozicije ali sad sa tim novim pozicijama moras da poredas onako po redosledu kako ih je ritam koristio...
Moras da popisujes sve sto se nalazi u userima i dk ako ritam koristi nesto od fabrickih istrumenata tvoje klav on ce to sam povuci tako da to ne trebas ni da popisujes...popisi sve sto ima oznaku user i dk a nalazi se u tom ritmu koji hoces da iskopiras...

Sve u svemu jako mukotrpan posao...

Tritonac 24.04.2015 17:43

Hvala puno :)

nikadvisekorg 04.05.2015 13:10

To ne moze tek tako da se odradi, jer mora posebno da to sve uradi za svaki intro, varijaciju, fil i ending pa onda za svaku od tih stavki da se proveri dur, mol, sedmica, zatim da sve to kad ubaci u nov set, za svaku varijaciju i CV podesi instrumente iz sounda da ne vuce nesto bzvz sa rednog broja iz starog seta, i da se snimi style u recording.... i to ti je ukratko....

al bundy 04.05.2015 13:37

Pa bas i nije mukotrpno...upisi...ubaci i tjeraj
. :)
@nikadvisekorg...zasto varijacije i fillove i sve ostalo??
Dovoljno je ovo sto je miki napiso.

miki2008 04.05.2015 16:50

Kakav CV i šarafi.... Samo ti uradi onako kako sam ti rekao i to je to... Ako si razumio sta hocu da ti kazem. Mukotrpno je i ovako ne treba bespotrebno zbunjivati covjeka.

nikadvisekorg 05.05.2015 00:32

Haha nek vam bude.... to ce proci kod nekih ritmova koji su pravljeni bez toga, a ostali? Sta tad?

radisadv1205 05.05.2015 00:57

I CV za svaku var. moze da se ispise na papir i posle se namesti u novom setu. Najbolje je da se napravi tabela svega sto sadrzi odredjeni ritam, ima tu puno toga da se pise i kasnije podesava, ali nije neizvodljivo.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org