YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Genos - Playlist (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30496)

Tihotyros 09.12.2017 18:17

To znaci da se moze dodat npr 4 puta ista banka, pa sljedeca 2 puta druga banka i tako redom kako ti odgovara, ne moram stavit sve registracije iz banke na playlistu. To ipak znaci da moze nasumicno samo je postupak drugaciji?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

romario 09.12.2017 19:14

Citat:

Originalno postovano od Tihotyros (Post 299251)
Casper, dali je 1 registracija = 10 banki, ili je 1 banka = 10 registracija. Mozda je blentavo pitanje, ali brkamo se s pojmovima.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Tiho,
vjeruješ li mi sada :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od casper (Post 299255)
Tako je, samo se slažu banke. I sve ono što se u banci nalazi.

Ako imaš 8 punih registracija, ti dodaš na playlistu 8 puta istu banku i svaku mjesto na playlisti nazoveš imenom registracije. Ako aktiviraš Action, automatski se poziva određena registracija u toj banci.

Super stvar...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Tihotyros 09.12.2017 19:16

Vjerujem ja tebi uvijek. Priznajem da sam ja uvijek mislio obratno to banka = registracija.
Samo mi jos nije jasno dal moras stavit cijelu banku u playlistu ili ne moras. Ako moras onda mi to nije dobro napravljeno :/

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

romario 09.12.2017 20:06

Ne stavljaš vreću cementa :)
Još malo brkas pojmove.
Uglavnom .rješenje je logično.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 09.12.2017 21:05

Vracam se u komfor svoje radne sobe negdje pres jutro pa cu opisati taj slucaj s playlistama. Malo ga jesu zakomplicirali ali u stvari je logicno kako one funcioniraju.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

casper 10.12.2017 06:50

2 Privitaka
Citat:

Originalno postovano od viktor011 (Post 299257)
Treba mi pomoc,ne mogu nikako da nastimam da mi preko midi kabla posalje midi komandu u tc helicon,sta god otkacio ili zakacio non stop mi cita sa celog aranzera a recimo bi trebao samo sa jednog kanala.Jos kada bi bio port B????Naravno pitam za genosa

Postavi sve na off sve kanale, osim onoga što šalje informaciju prema vocalistu.

##################
Vjerujem da je sada jasno što je BANKA, a što REGISTRACIJA. Detaljnije možete pročitati ovdje.

Playliste nam služe da u njih možemo pohranjivati banke. Svako pojedino mjesto u playlisti se naziva Playlist Records, a ja ću ih u daljem tekstu zvati - zapis. Možemo imati maksimalno 2500 zapisa i unutar Playliste im možemo mijenjati redoslijed, te dodjeljivati nazive po želji. Kada dodajemo neku banku u playlistu, taj će zapis automatski biti nazvan imenom banke. Ako je potrebno, mi ga možemo preimenovati. Pored toga, zapisu možemo dodjeliti i tkz. Action. U tome slučaju će pozivanjem zapisa automatski biti aktivirana registracija koju smo označili kod edita. (slika2)
Treba napomenuti da svaki zapis nije ništa drugo nego samo prečac (shortcut) do lokacije na kojoj se nalazi banka.

Kada su u jednoj banci pohranjeni podaci samo za jednu pjesmu, slaganje playlista neće biti nikakav problem. Tada je banka nazvana imenom pjesme i kada se ona doda na Playlistu, zapis preuzima taj naziv. Međutim, kada imamo banku koja se zove IME PJEVACA, a u njoj je svaka registracija druga pjesma (SONG 1, SONG2, SONG 3), ona se stvari malo kompiciraju. U tom ćemo slučaju banku IME PJEVAČA unijeti 8 puta i svakome zapisu zamjeniti naziv, tj, SONG1, SONG2, SONG 3. Po potrebi im dodamo i Akciju.

Tonči 10.12.2017 18:31

Po ovome kako si ti objasnio,meni se ovo čini kao odlično riješenje.Mjesta za pohranu ima vise nego dovoljno,pa je najbolje banku koristiti za jednu pjesmu.Kako to funkcionira u live okruženju?

casper 10.12.2017 21:41

Sve to ovisi o načinu nastupa i svirke. Ako se svira ugodna ljetna gaža na terasi blizu mora, treba svaki tren iskoristiti za pogled prema pleplanulim damama koje se šeću rivom. Tada se slože playliste na principu jedna banka jedna pjesma, i vozi majstore. Ali ako sviraš na svadbi i upadneš u žrvanj gdje te oni sa zlatnim lančugama oko vrata napadaju s novčanicama tražeći svoju omiljenu pjesmu, onda se snalazi kako možeš. Po meni je onda najbolja kombinacija svih dostupnih mogućnosti, od direktnog biranja ritma s njegovim OTSovima, pa do spomenutih playlista.

Nema jedinstveog niti najboljeg rješenja. Svatko treba sam pronaći svoj optimalni pristup. Zato je bitno poznavati sve detalje kako bi iskoristili ono što nam najviše odgovara. I u skladu s tim, napravih danas video koji će pojasniti o čemu se radi kod Playlista.


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/R6hrle8Q_ZA" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

romario 10.12.2017 21:57

Rekao bih da je to to .
Ne vidim bolje rješenje za rad .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 10.12.2017 22:04

Odradio sam "produženi vikend" na ovaj način. Kombinirao sam i stari pristup jer nemam sve zapise posložene kako želim ali nakon što sve posložim kako sam zamislio, vjerojatno ću lagano zaboraviti kako se sviralo i biralo u mladosti. :lol:
Ja bih samo još dodao opciju numeričkog biranja pa da se može kao kod Tyrosa direkno upisaati broj recimo 142, i skočiti odmah do njega. Iako postoji dial up, i skakanje za 10 pozicija naprijed i nazad, kod većeg broja zapisa je tkala rolati krugom. Al dobro, morali su nešto ostaviti i za dvojku. :D


Trenutno vrijeme na Forumu 23:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org