YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Genos - Playlist (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30496)

Bokic 10.12.2017 22:51

Casper,
da li i dalje postoji opcija kao na T4, FILE ACCESS ?

casper 10.12.2017 23:06

Ne. Na žalost.

Tihotyros 10.12.2017 23:30

Odlican video, sve objasnjeno. Hvala, Casper :)

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
E jedino niste napomenuli da se na playlistu ne moraju samo slagati banke i registracije nego se moze dodati i song, midi file, audio file itd... jel tako ili se varam?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 10.12.2017 23:58

Ponovit ću. U playliste se mogu unositi samo BANKE. Što se nalazi unutar određene banke, tj, što potežu registracije koje su u njoj memorirane, za kreiranje playlista uopće nije bitno.
Tim više, kada jednom napravimo playlistu sa zapisima nekih 5 BANAKA, mi naknadno možemo mijenjati sadržaje registracija unutar tih banaka i nećemo uopće utjecati na playlistu. Ona će i nakon promjena opet pravilno pozivati Banke.

Ili, jedno mjesto na playlisti ( u videu ga nazivam zapis ), nije ništa drugo nego obična informacija koja sadrži
1. naziv banke
2. lokaciju gdje se ona nalazi

Kliknemo na jedan Playlist zapis >
on poziva jednu Banku >
kliknemo na registraciju >
ona poziva sadržaj koji je njoj memoriran (style, voice, song)

To je hijerarhija koju treba shvatiti.

Tihotyros 11.12.2017 00:04

Jasno. Mislim da sam negdje vidio video gdje je stavljen posebno audio file, midi, i sve kombinirano. Pa sam zato mislio da se i to moze dodati posebno. Neovisno o bankama.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Dodato:
Nesto slicno kao song sekcija na tyrosu, gdje se moze naprsviti mapa fajlovs kojim pristupamo, precac. Samo ssm dobio dojam da je to sad sve integrirano u playliste.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

casper 11.12.2017 00:36

1 Privitaka
Kao što ne postoji FILE ACCESS za Stylove, tako više nema niti ova 4 gumba za pristupanje željenoj lokaciji SONGa.

Ako govorimo o slaganju songova, bilo da se radi o MIDI ili Audio materijalu, onda se može jedino koristiti Song Player. On može raditi u dva modaiteta, Dual ili List. Na slici je prikaz koji podsjeća na playlistu ali nema nikave veze s tom funkcijom u Genosu. Tako možemo složiti songove i puštati ih ali samo po onom redoslijedu koji smo unaprijed odredili. Moguće je "on te fly" jedino isključiti pojedine pjesme (sivo polje s brojkom).

Alen P 11.12.2017 09:19

S obzirom da broj banaka moze biti beskonacan, mozda je najbezbolnije rjesenje da svaka banka sadrzi jednu "registraciju" ili song bilo kojeg formata spremnu za sviranje, ili?

romario 11.12.2017 09:40

Koliko sam shvatio casperov video nema potrebe za tim.
Playlista poziva i pojedinačnu registraciju,samo treba upisati ime registracije .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

casper 11.12.2017 10:51

@romario, dobro si shvatio ali može se pristupiti i na način koji predlaže @Alen P
Svatko će složiti Playliste po svojoj logici i zahtjevima svirke.

romario 11.12.2017 11:08

Da, tako radi čini mi se kolega tyros2 .
Jedna banka=jedna registracija.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org