YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Koliko Kolega na Forumu zivi od muzike? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14910)

Dell 27.08.2010 15:41

Koliko Kolega na Forumu zivi od muzike?
 
Bas me zanima malo vise kakav je taj nas posao, znam da mnogi od nas na sajtu sviraju i dobivaju lovu od svirke pored nekog stalnog posla, bas me zanima koliko ljudi samo radi tezge i zivi od svirke. Zanima me moze li i kako moze da se zivi od toga? Bas me zanimaju iskustva mnogih koji su i nekad zivjeli od muzike. Rekoh da pokrenem jednu konstruktivnu raspravu ;)

Marco7 27.08.2010 16:09

Jbg ja se bavim samo muzikom i od toga zivim i ne zalim se . . .

EmirTotic 27.08.2010 18:45

Svaka cast na temi Dell. Nazalost koliko ja znam jako mali broj ljudi zivi od muzike danas. To su uglavnom stari majstori koji stvarno poznaju posao. Mora danas covek imati 2 posla.

bokivelik 27.08.2010 19:02

....
 
Evo ovako i ja da se ubacim u raspravu.:D
Moje misljenje je da ljudi koji se bave i zive samo od svirke tesko da mogu sebi priustiti lagodan zivot ali mislim da dosta ljudi uhvate svirke u kaficu koje su vremenski duplo manje i male zarade ali ih ima stalno.

Damir_Coma 27.08.2010 19:15

Ja bih definitivno umro od gladi =)).. Nego, ja imam komsiju (izvorna grupa Refkini Ahbabi), zanimljivo je to sto se bavi izvornom muzikom koju mnogi uopste ne smatraju muzikom, ali stalno ima posla i zivi samo od toga, uopste se ne zali. A moze se to i spojiti, recimo moj nastavnik muzickog u osnovnoj skoli, covjek predaje muzicku kulturu i radi tezge vikendom, tehnicki se moze reci da zivi od muzike :D.

GALA 27.08.2010 19:27

Pozdrav narode,malo cu vas cesce dosadjivat...he.....ja zivim od svirke,nekad je odlicno a nekad jakoc cupavo

danijel011 27.08.2010 19:35

Ja imam i redovan posao i sviram pored toga. Jbg, život je postao skup a i prohtevi se povećavaju, a para nikad dosta pa se mora tako ;)

martinez 27.08.2010 20:26

sumnjam da neko ko ima porodicu i da se bavi samo svirkom osim velikih zvjezda može da živi od muzike
ja nemam šanse a čak mi se povećao obim posla u poslednje vrijeme
sin se upisao na fakultet treba mi štamparija da mu obezbjedim dovoljno love

sve koje ja poznam većinom rade još nešto uz svirku koliko god da se zaradi opet dobro dođe i sa druge strane

Marco7 27.08.2010 20:34

Kako je da radim jos jedan posao kad npr petak i subotu radim u Vrnjackoj Banji,Nedelju i ponedeljak u Novom Pazaru,utorak odmaram pa sam vec u sredu 200km od kuce pa petak opet iz pocetka?To je nemoguce . . .Ne radim za male pare tako da je meni vise nego potrebno da ispostujem posao koji radim,da pratim aktuelne hitovei tako to . . .

LOLE01 27.08.2010 20:40

Ovako iskreno rečeno od svirke bi se dalo živit,barem ovdje kod mene ali ja radim i preko tjedna nešto drugo ali iz tog razloga što sam se naprosto doasđivao doma od vikenda do vikenda,a i svakako da dobro dođe još koji eur sa strane...tako da,lijepo je svirat a lijepo je i radit ALI neki onako ljepši posao,tipa nešto uredsko,a ne na nekoj građevini ili nešto skroz fizički teško (ne podcjenjujem nikog)...al u svakom slučaju treba voditi računa da bi bilo poželjno sačuvati prste(klavijaturisti-gitaristi...) a i sve ostalo...premda ima tu i ona druga strana kad ti se namjesti da sa posla trebaš ić na svadbu pa sa svadbe ujutro opet na posao...


Trenutno vrijeme na Forumu 09:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org