YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Ballone Burini (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24805)

korda 17.02.2013 19:10

Ballone Burini
 
4 Privitaka
Pozdrav!
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ballone burini harmonikama.
Da li neko zna nesto vise o ballone baruni*profesional*.Evo saljem i slike usput,covjek je prodaje za 2000 eura.Da li vrijedi toliko.Harmonika je petoglasna,ima i kabinu,ne znam da li jednu ili dvije

korda 17.02.2013 19:16

Ballone Burini
 
Prodajem harmoniku Ballone Burini PROFESSIONAL model. Harmonika je original italijanska, cetvoroglasna, 2+2 u fasenima (faseni od mahagonija), dupla kabina, tonski odlicna, lagana - 11,5kg, siroka 19cm.
Ovo sam samo nasao o njoj na jednom forumu kod nas.
Pozdrav.

skoricnik 17.02.2013 20:07

To je moj post na ovom forumu :)

Inace, ja sam imao taj model, samo, ne bas ovakav, sa slike.
Moja je imala normalne dirke (ne sedefaste) i drugaciju deklu.
Harmonika vredi 2000 eura, ima duplu kabinu, po meni, bolja harmonika od sve i jednog domaceg "Prezidenta".

Igrom slucaja sam doznao da ove harmonike nisu orginal.
Sklapale su se u Srbiji, Lukici su ih sklapali od originalnih delova.
Koliko je ova informacija tacna, ne znam, ali, mislim da ima istine u tome.

shtimerserviser 17.02.2013 20:23

Peto glasna harmonika a 11,5 kg. ne idemi bash ...

korda 17.02.2013 21:57

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Pozdrav!
Hvala kolege,ova harmonika je petoglasna,ne znam koliko kila ima,a prodaje je
jedan *nijemac*,muzicar,nalazim se u njemackoj,tako da vjerujem da je ovo original iz italije,a znam da je prodavana u srbiji,da ima neka kuca koja je uzela licencu,ali ne znam tacno koja,ne mogu da nadjem na internetu.Kolega Shtimserviser bi mogao znati sta ovi detalji znace,ovako stoji u oglasu:
Ballone Burini "Professional" Pianoakkorden
Diskantteil: 41 Tasten, 5-chörig,
15 Register, a-mano Stimmzungen, 4+16 Fuß im Cassotto;
Bassteil: Standardbass (MII) 120 Bass,
5-chörig, 7 , 7 Register
Dosta od ovog razumijem,ali neke mi stvari nisu jasne.
Unaprijed hvala
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Obična tablica"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

shtimerserviser 17.02.2013 23:36

Valjda ovo nije ti jasno ? 4+16 Fuß im Cassotto; daher ergibt sich ein schöner und reiner Musetteklang; Brojeve se odnose na glasove u oktavama. Naj dublja/16 Basson, 8 Klarinet, 8 Sopran i Pccolo 4

korda 17.02.2013 23:58

5 Privitaka
Hvala Shtimmeister
Znat cu u cetvrtak nesto vise,dogovorio sam da mi je donese,pa cu tad dobro je pogledati,vidio sam na jednom njemackom forumu da su joj *canoni*tonovi*evo saljem i par slicica.Ko god zna nesto vise o njoj,molim da mi javi do cetvrtka.
Pozdrav
http://www.musiker-board.de/funktion...tipo-mano.html


Trenutno vrijeme na Forumu 04:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org