YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 3 - problem. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30883)

VUNIMRAV 07.12.2018 23:06

Da,već 4 dana je u sobi na istom mestu,tako da je vlaga isključena i kondezacija.Bojim se da je karcinom napao mozak!!!!

casper 07.12.2018 23:09

Dođje to s godinama. A i na svirala se ona, zaradila para, da je uokviriš i staviš na zid ... ;)

VUNIMRAV 07.12.2018 23:12

Ma daj pusti sad Korga,nisam gadlji ni na T5 ali se bojim tog je...og Yema iako sam sve o njemu pročitao što si napisao i pogledao tutorijale...ne znam ni sam...nekoliko puta sam probao PA od kolege,bio kod mene po nekoliko ati par puta,stvarno je mnogo lakše za raditi,ima more more godotih a izuzetno dobro sredjenih ritmova,pogotovo za nas većinske narodnjake i svadbaroše...mislim da mi ne bi puno trevalo da se prebacim...ali nisam odlučio još.
Nego,hoćeš li ti mene utešiti po pitanju T3 ili ću morati još jedan Ksalol!?

casper 07.12.2018 23:27

AKo zadržavaš Tyros3, onda kupi Korga. Ne znam koliko ti znači tipka ali jedan PA700 bi ti legao samo tako.
I onda ćeš lijepo za par mjeseci i sam vidjeti i čuti razliku kako to izlazi na razglas. ;)

YEM??? Ma to ti ništa ne valja, bježi od toga što dalje. =:)

VUNIMRAV 07.12.2018 23:47

Ne znam sad šta je ironija ili je sve.Znam da većini IT pismenih jedan običan programčić-pomagalo nije problem,ali meni bi bio,pogotovo što niko u krugu od 8=km ne svira ništa od psr ili Tyrosa koji koriste Yem.Bio jedan momak,prešao sa korga na psr i prilipno dobro sredio stanje,a evo pre neki dan ga vidim i kaže prodaje Yamahu,kaže,ne mogu brate više,jeste da ima neuporedivo bolji zvuk ali....
Ja ako bih kupio korga onda bi PA3x ili pa1000(manje verovatno),ne planiram prodavati T3.

Tihotyros 08.12.2018 00:10

Ma @vunimrav, vi ste cijenjeni clan ovog foruma, naci ce se netko tko ce vam pomoci oko tog YEM-a, i ovdje, ne treba vam netko u blizini (iako je sve valjda vec barem 5 puta i napisano)..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

casper 08.12.2018 00:16

Prvi dio sam napisao ozbiljno. Zadnja rečenica je ironija, naravno.


Rekoh da se više neću zamarati s objašnjenjem YEM-a jer sam stvarno s tim/njim dojadio i Bogu i narodu, a moram priznati, i sam sebi. Kao da imam proviziju od Yamahe. :D


Nego, u vezi s tim (YEMom, naravno =))) mi pada na pamet jedan vic. Ma znate ga svi, al evo kraće verzije za one koji su ga slučajno promašili. Došao Mujo raditi u prašumu na normu. Dadoše mu motorku i treba dnevno očistiti 50 kvadrata. On se jadan polomi, radi prekovremeno, ranije dolazi ali nikako da dnevno očisti više od 5 kvadrata. I tako prođe mjesec dana pa on konačno upita Hasu kako njemu uspijeva srušiti i više od zadane norme.
I krenu Haso pričat; tako ti ja jutrom dođem na poso, pa onda ćeifim malo uz kavicu, pa onda pogledam šta ima na fejsbuku, pa se popišam i krenem raditi. Prvo upalim motorku, pa onda ... Mujo skoči ko da ga je netko s guza .... i viknu, a ti nju upališ!!!
E tako ti je i s yemom [od sada ga piš(a)em malim slovima] :D. Netko ga shvati za mjesec dana, netko za 6 mjeseci, a eto, netko ga nikada neće shvatiti bez obzira što se pisalo. Jer yem, isto kao i motorku, prije posla treba najprije upaliti/pokrenuti.

tyros2 08.12.2018 00:20

Citat:

Originalno postovano od VUNIMRAV (Post 304533)
............….ne planiram prodavati T3.

Tim bolje,ako si bio zadovoljan sa T3 a znam da jesi a neces ga prodavati onda T5 ili neki Genoscic bi ti legao pravo.
Zasto?
Zato sto bi mogao sve da napravis u T3 za pocetak i ubacis bez problema u T5/Genos dok nebi savladao YEM, a sve sto imas na T3 mogao bi odmah da ubacis u T5/Genos i pravo na svirku.

Taj set sto ga imas trenutno u T3 i sve ostalo bi mogao da bude u novom instrumentu kao osnova koju NEMORAS NIKADA DA DIRAS,brises,prepravljas (Znam da je u T3 premalo mjesta za Custom pa se uvjek nesto brise nadogradjuje...itd)a sve ostalo sto bi htjeo da dodajes,sredjujes pa cak i da pravis potpuno novi set imas u novom instrumentu neograniceno mjesta i to bi mogao da radis bez problema i bojazni da ces nesto zaHebati na Glavnom/osnovnom setu.

P.S. Ozbiljno razmisljam o ponovnoj kupovini Tyros3 zbog gore navedenih stvari.

Pozdrav.

VUNIMRAV 08.12.2018 00:22

Ma da,u pravu ste,i ovo što znam dugujem nekolicini članova foruma,prenstveno Gaganu i Casperu,i nije da baš ništa ne znam ali sam se islkreno i ja umorio.Više od polovine ritmova koje imam sam sam iseckao od midija a ostalo prikupio na različite načine opet sa foruma uglavnom,ali me ubi to što za je..nog Korga ima materijala i to opasno uradjenog i odsviranog na svakom ćošku.Najgore mi je bilo,letos,moj drugar,komšija,tako ponekad ode na svirku sa fajlovima,kupio PA 900, a na njemu materijala da uzmeš i ideš u svadbu,bukvalno nema šta nema i to uradjeno maksimalno.Jeste dsa svi liče kao jaje jajetu ali...
Videćemo još,šta če biti,bitno mi je da mi ova izgura do tamo iza Nove godine.
Dodato:
Tyros2,potpuno si u pravu.Jesamprezadovoljan sam sa T3,drukčiji sam od ostalih i dobro sam ga sredio,ali samo da mi izdrži mesec dva,a valjda će.
Dodato:
Za Genos nemam ni u ludilu novaca ,ajde za neku 5 možda vi se i iskupilo.

casper 08.12.2018 00:32

Tako je @tyros2, kao da si mene pitao. A ako se (slučajno) @VUNIMRAV odluči na taj korak i kupi Tyros5 ili Genos, obećajem (časna pionirska =P~) da ću pogaziti vlastitu riječ i odraditi tutorijal u detalje za prebacivanje materijala iz Ty3 u yem pa u novu klavijaturu.


Imam i ja prijatelja, 2 godine je "proučavao" što je bolje, PSR S970 ili PA600. Obje ima na stalku i aktivno svira, 90% na Yamahu, a ponekad stisne i tog Korga. Samo kaže da mu je malo neugodno ovih 10%. :D
Korgđije nemojte se ljutiti, ovo je samo mala šala i nema veze ni sa kim osobno.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org