YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 3 - problem. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30883)

tyros2 08.12.2018 00:33

Citat:

Originalno postovano od VUNIMRAV (Post 304537)
..............ali me ubi to što za je..nog Korga ima materijala i to opasno uradjenog i odsviranog na svakom ćošku..

Ima,ima i sam sam tako razmisljao i pokusao cak 4 puta sa KORG-om.Ali mi je najveca "greska" na moju radost bila taa sto nikad nisam prodao Yamahu dok sam imao KORG-a (PAX-1,PA-800,PA900 i PA50)

I sve sto si naveo gore stoji,strava sredjena ritmovi i sve je to lijepo,,onako,,ovako dok svira KORG to samo brije i dok se ne upali Yamaha na istom razglasu na istom mjestu. I ona sa puno manje materijala jednostavno oduva zvucno KORG-a da posle ovih pokusaja mi jednostavno nikad vise nece KORG naumpast….Valjda :)

Bez namjere ikoga da vredjam,,I dalje sam misljenje da je KORG odlicna masina.

Pozdrav

VUNIMRAV 08.12.2018 00:39

Nego,da se ja vratim mojoj muci,da li takvi simpotimi "brljanja" polaze od matične ploče,procesora od memorije ne verujem?

:(

Landison 08.12.2018 00:43

Kolega ako sam pljunuo ja zadnje pare za Genosa koji ne nastupam.....ti vidim dosta nastupaš, k tome znaš s Yamahom...moj je savjet ništa drugo nego Genos....bez obzira što se trebaš rastegnuti.....riješit ćeš dugoročno problem na najkvalitetniji način....nećeš se pokajati...mrak stroj!:)>-

casper 08.12.2018 00:43

Tako ti je svejedno od čega da god jest kad ga ne možeš popravit. Pitanje je, da li se restartanjem tyorsa problem riješava ili ne? Dakle, da li se kad "polude" komande, nakon ponovonog paljenja događa isto ili ne?

tyros2 08.12.2018 00:43

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 304540)
......….ako se (slučajno) @VUNIMRAV odluči na taj korak i kupi Tyros5 ili Genos, obećajem (časna pionirska =P~) da ću pogaziti vlastitu riječ i odraditi tutorijal u detalje …………….

Pa tu sam i ja u pozadini,,stitim ti ledja Casperu :) sto se pomoci tice.
A ljudi moji pa ja sam medju prvima Uzeo Tyros5 i prvi A-3000 i zbog silnih glavobolja zvanih YEM (jos uvjek velikim slovima Casperu :) ) su mi pocele ponovo nicati crne dlake na glavi ispod sjedih. :) a u to vrijeme nije bilo pomoci niti savjeta cak ni od Yamahe. Saam uz Caspera preko "zice" ... :).
Eeee to su slatke muke bile sjecas se Casperu,, pa ti nemoj pominjati YEM-a... :)

Jos u to vrijeme YEM nije bio ni "Y" od sadasnjeg YEM-a kojega je Yamaha kroz UP-date dogradila.

casper 08.12.2018 00:49

Dobro zboriš, baš zbog tih davnih "porođajnim muka" sam ja i ljut na ljude koji su lijeni kliknut mišem. Jem :D je danas odlična aplikacija, pozdana, brza pregledna .... hebiga, samo je treba pokrenut, neće sama od sebe.

VUNIMRAV 08.12.2018 01:01

Pa Caspere izgleda da i ti stariš!!!! =))
Pa napisao sam dva tri puta da sam klavijaturu ugasio i da je bilo sve ok,sve normalno i onda sam je ponovo ugasio i pustio da sve očita i sve je opet bilo normalno i terce(midi) i svekomande- dugmići.Ujutru ču prbati ponovo na duže vremena a u veče šta mi Bog da!!!

casper 08.12.2018 01:10

Priznajem, lagano mi popušta koncentracija. :D
Ali to nije od starenja, već od "varenja". :D
Slušaj, ti onda lijepo prije svirke klavijaturu upali, pa ugasi, pa upali ... i to je to, radi sve ko satić. Tkz. Tyros na "guranje".


Ajde, ako ništa drugo bar smo se večeras svi skupa dobro napričali. A i ti se ne bi javio nego kad imaš nekakav problem ... ccc, hebeš takvog muzičara koji nije u rundi nego kad treba nešto. :p

VUNIMRAV 08.12.2018 01:38

U pravu si,najgori sam od sve dece i baš me je sramota.Veruj mi da mi je 1000 palo na pamet da ti se javim PP i upitam za zdravlje,ali....od sredine leta sam bio u takvoj gužvi da sam došao do ludila.
Valjda ću se iskupiti jednom sa tom janjetinom!!!!
Eto,ako kupim T5 doći ćete svi kod mene na jedan dan i sve mi objasniti uz janjetinu....

casper 08.12.2018 01:40

Dogovoreno.
Ali da znaš, o jemu niti riječi nećemo prozborit. Samo pivo i janjetina .... :D


Trenutno vrijeme na Forumu 14:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org