YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   alesis fusion 6hd ili k2661 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15090)

ogulin 08.09.2010 03:45

alesis fusion 6hd ili k2661
 
Pozdrav!!dvoumim se između ova dva sinta...imali netko da je probao oba....

Marco7 08.09.2010 03:46

K2661!

drakan 08.09.2010 08:46

Ja sam isto za K2661. Dobra je klavijatura, a i lakše je pronać nekakav material nego za Alesis.

grandia 08.09.2010 09:26

drakane, na koj materijal mislis? i kako lakse da se nadje kad alesis cita (skoro) sve sample formate?

lepo bi bilo da se daje i razlog zbog cega neko glasa za jednu spravu ...;)
a to sto je alesis nekima ruzna ko noc, nije neki dobar argument, posto je sve stvar ukusa kako znamo ...

@ogulin

ako nije tajna napisi cene oba workstationa - da bi glasanje bilo fer :B....da nije da alesis kosta pola kao kurzweil il kurzweil duplo nego alesis??

Marco7 08.09.2010 11:15

Evo ja sam samo kratko gore napisao jer mi se spavalo sinoc . . . Uzeo bih K2661 zato sto je bolja klaviajtura mnogo!Zvuk mu je neverovatan,njegov klavir je nemoguce porediti sa bilo kojom rugom klavijaturom,izlaz semplova vrhunski ali mi se ne svidja sto nema touch screen pa je malo tezak kad se radi neki slozeniji proces na njemu!U svakom slucaj HD mi je lepsi na izgled od K2661 :)

milepsr 08.09.2010 12:09

Meni se Fusion vise svidja kako izgleda (a i kako zvuci, koliko kosta uz funkcije koje ima), trazio sam i da ga kupim, ali sam odustao jer u Artistu u Beogradu nisu imali, niti je planirano da dobiju... A polovan nisam takodje mogao da nadjem. Dao sam i ovde oglas, ali se niko nije javio...

Evo neki snimak, ako nadjem gde su mi audio snimci koje sam imao na kompu, stavicu i njih ovde.


ALESIS FUSION 6HD WORKSTATION DEMO VIDEO NA TECLACENTER
You need to upgrade your Flash Player

Svaba 08.09.2010 12:24

K 2661 jer ima mnogo vise materijala ,a i zvuci extra:lol:

grandia 08.09.2010 12:45

mare nisam mislio na tebe, il barem - ne samo na tebe .. vazi naravno i za nas :D

nema nikakve frke, svako ima svoje misljenje, nego meni ovo mnogo lici kad se pitaju kolege romi dal ce v50 il sta ja znam korg n5 ... znamo svi za sta ce vecina da se odluci .... ovo pisem bez ikakve uvrede! naveo sam samo jedan primer ...

eto ja za mene mogu da kazem, da je meni cena kao faktor u ovom slucaju najbitnija ... tu je razlika ogromna a sta se tice funkcija i kvalitet sounda, tu je verovatno K2661 malo bolji - dali se to isplati kad se gleda na cenu, to treba svako za sebe da odluci ...

@mile

citam na harmony central neke komentare koji su useri pisali, i kad vidoh koje su cene platili i to jos pre 2-3 godina :-O po 600, 700 USD ... uzas!

pozdrav

PS: mile, brate pitaj ekrema gospodu dal hoce da pocne da radi kao importer pa da nam importuje jeftine sprave iz USA :lol:

Svaba 08.09.2010 12:56

Cena je veoma bitan faktor ,ali mislim da je kvalitet na prvom mestu =)) PoZz

grandia 08.09.2010 13:04

jeste kolega, al nismo uporedili FUJITONE I KURZWEIL nego ALESIS i KURZWEIL ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 19:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org