YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Problem sa outputom na DX11 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2726)

E-L-D-A-R 02.11.2007 21:44

Problem sa outputom na DX11
 
Imam problem sa izlazom na dx11 i to ovaj..

U klavijaturi je nastomano da mi bas izlazi na prvi output, a solo boje na drugi. Al kad ukljucim obadva kabla u sint i skpcam u mixetu ne radi. A kad ukljucim samo jedan kabal i to u prvi ulaz cuju se solo boje a bas ne zato sto je on nastiman u sintu da izlazi na prvi a solo boje na drugi.
E sad kad ukljucim da u klavijaturi da i boje idu na prvi one se onda ugase i nista ne radi..
Nezam u cemu je problem, ako mi iko moze pomoc da mi kaze do cega je super bi bilo...

nele1 03.11.2007 01:47

pogledaj
 
jedan izlaz treba da bude na rimsko I a drugi na rimsko II

pa posle save i onda probaj
onda bi trebalo da radi podeljeno

asanjtunje 03.11.2007 14:51

a jesil splitovo kako treba taj registar ili je na svim takav slucaj?

E-L-D-A-R 03.11.2007 16:25

Kod svih je isti slucaj...Znaci ubacio sam set na kojem je spitovana kalvijatura.
Al ako me shvatate prvi ulaz radi kad je u sintu podeseno da zvuk izlazi na drugi izalz, a kad podesim da izlazi na prvi nece..

asanjtunje 03.11.2007 18:15

dado pasa moj,
uzmi jedan registar sa performansa i procitaj nam fino sve postavke u editu od kojih je boja sastavljen ,odakle-dokle su postavljene boje mislim npr. bas od c0-c3,solo boja od cis3-g8 onda sve do kraja edita samo za jedan reg.sa performansa pa da zajedno prokontamo sta je razlog tog problema prije nego kazemo da mozda izlaz nije rikare.

E-L-D-A-R 03.11.2007 21:29

Vidi, kabal mi je ukljucen u prvi izlaz i u sintu je podeseno da neka boja izalzi na drugi kanal. Al boja ipak svira na prvom kanalu iako je podeseno da ta boja moze ici samo na drugi. E sad kad ja u sintu promjenim da boja ide na prvi posto je kabal ukljucen na prvi ona se ugasi i nista se necuje, cuje se samo priguseno kad pojacam do kraja a i to jedva. Inace u klaviajturi je sve podeseno kako treba i slitpovano je sve ok.
Pozdrav!!!!!!!!!

asanjtunje 03.11.2007 23:27

e .ebiga ne znam dado, ja sam dx11 imo prije 5-6god pa ti nazalost ne mogu puno pomoc,jedino znam da se na jedan od ta dva izlaza iz dx11 (míslim 2)ako je sve programirano u perf kako treba cuje i bas i desna ruka,ako se ne varam ,onda kad spojis kabal za bas u izlaz 1 onda on treba da radi na toj jedinici a solo na 2
pogledacu kod jednog kolege on ima isto dx11 pa cu ti javit kad ga budem vidio
vozdra

sinisa35 04.11.2007 03:15

hmmm
 
ovako Dado pokusacu da pomognem ako nisi rijesio problem.1.pretpostavka je da ti u singl boje normalno sve rade i cuju se tih 32 boje.e sad u performansu gdje se splituju krenimo ispocetka kliknes perf i edit uzecemo dvije boje bas i neku solo nebitno koje treba splitovati.stavi za svaku maximum notes po 4 za svaku jer se radi o dvije boje a sint je 8 polifon.na ostalih 6 mijesta bice zvjezdice.u voice number izaberi kao prvu bas znaci broj u singlu gdje ti se nalazi bas a drugu izaberi koju zelis solo organ frulicu hard bras nebitno.u midi receive stavi za obe boje 1 pretpostavljam da je midi transmit u utility na 1 kanalu.note limit low za bas c-2 za organu stavi recimo c3.note limit high stavi za bas b2 za organu g8.inst detune sve na nulu note shift ako nemas porebe dizati ili spustati za oktavu ista ostavi na 0 za obe boje.volume za obe boje digni na po 99.output assign za bas stavi I za solo boju II.spoji oba kabla output I i II u mixer trebao bi cuti i bas i solo.stim da solo boju naravno ides prvo u volume pedalu pa u mixer onu iz out II.


a ono sto si rekao kad samo ukljucis u out I i cujes boju koja je dodjeljena izlazu II to je normalno zato sto je out jedan ujedno i MIX u iz njega izlazi sve ako ides jednim kablom samo ne znam sta je tu cudno lijepo pise out I/MIX i out II.ali zato kad ukljucis kabal u samo izlaz II ne ciju se boje dodjeljene izlazu I.

E-L-D-A-R 04.11.2007 14:48

Evo, sve sam napravio kako si reko al opet nece da mi radi bas a solo boja radi..Neznam do cega je, jel moguce da je otiso izlaz i dal se on moze promijenit...?

sinisa35 06.11.2007 02:47

hmmmm
 
mislim da si u pravu otisao ti je output I ako ne svira bas a sve si napravio kako sam napisao.a da te ne buni to sto ipak cujes iz out I boju koja je dodijeljena out II kad samo u out I ukljucis kabal to ti nije nista drugo nego onaj most tj.mix sa II kanala u stvari i svira II out ali fizicki izlazi na pojednostavljeno receno rupu I i nista vise kao da si prelemio u sintu out II na out I ako si me shvatio.dokaz za to je kad ubodes oba kabla na ispravnoj dx 11 na out I ne izlazi boja dodjeljena out II tj kad pojacavas na mixeru out I samo bas pojacavas solo boja ostaje ista jer izlazi na outII.

suma svega najvjerovatnije out I ti je otisao pogledaj lemove sa ploce na out kad otvoris sint ako nije to pravac majsor ako imas nekog.eto


Trenutno vrijeme na Forumu 07:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org