YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako praviti terce na PA800? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7451)

AlfaFox 11.01.2009 07:27

Kako praviti terce na PA800?
 
Pozdrav,
Moze li neko da objasni za clanove foruma kako se prave terce na PA800.
Koliko sam ja shvatio postoje tri nacina: preko Sub-scale u Esemble, preko Oscilatora i kroz semplovanje. Ja znam da te terce ne zvuce bas najbolje ali bolje ista nego nista. Interesanto je da neki kazu da imaju terce dok drugi kazu da se nemogu napraviti.

Semplovanje uzima puno memorije tako da to nije bas neka opcija no bilo bi super ako bi neko bio ljubazan da objasni kako se prave terce na druga dva nacina (preko oscilatora i sub scales).

Mozda bi najblje bilo ako bi neko stavio primjer, korak po korak, sta se treba uraditi na PA800 da bi se napravila durska i molska terca na PA800.

To bi nam svima pomoglo da pocnemo experimentisati svako na svoj nacin i mozda doci do rijesenja.

Hvala unaprijed!
alfafox

bardovci 11.01.2009 10:50

bardovci
 
prijatelju,ako zelis kratko i efikasno resenje,idi direkt na sub skale ,ja to koristim celo vreme,nemoj se muciti,ionako niko nece to primetiti-zamaskiras malo efektom,ubacis malo slabiji instrument kolko da se cuje i dobijes bombonicu od terce-pozdrav

zsimonovic 11.01.2009 11:49

Moze da se napravi tacna terca preko userDK samo sto ne znam kako se to radi ali provereno moze da se na taj nacin napravi.Ima tu lepog poslica ali se isplati.Probao sam terce pravljene na oscilatorima i ensemble,nisu dobre.

bardovci 11.01.2009 11:52

truba-sempl za pa-800
 
drage kolege,kako mogu da dobijem sempl trube,ali stvarno da je dobra-listajuci stranicu za semplove nisam nasao takav sempl,pa ako moze da me uputite gde da trazim-hvala

zoki-41 11.01.2009 11:58

da simonovic ali su terce sa nekim nedefiniranim bojama (na DK) pa se to konkretno meni ne svidja ipak mislim da su terce na oscilatorima zasad najbolje resenje ja sam skinuo sa net-a sredio ih i rekao bih da su ok (samo sto nemogu da nadjem niske terce).

p.s
posto sam ja malo stariji ovde na forumu sa 45 godina..... davne 1983 godine sam sluzio u JNA u g.milanovcu i vezu me divna secanja na taj grad jednostavno divno mesto (dom JNA, hotel sumadija i kafana zelengora al je tu bilo lumperajki) Pozz

Enes-am21 11.01.2009 23:07

vidis kolega zoki, i preko dk se mogu napraviti terce sa semplovanim bojama, ali kao sto drug simonovic rece, tu ima dosta posla, mislim da bi ti trebalo dobra 2-3 dana da napravis sve terce koje ti trebaju... a s obzirom da imam takve, mogu slobodno reci da se na pa800 MOGU IMATI EXTRA I TACNE TERCE... pozdrav

i jos jedno pitanje, sta su to NISKE terce????

gnovako8 11.01.2009 23:20

vjerovatno je mislio na sviranje terca gore i terca dole,to jest niska terca da svira prvi glas na klavijaturi tako nekako, a ne drugi glas. mislim da je to.ako nije ispravite me. pozz.:confused:

Enes-am21 11.01.2009 23:31

pa i ja kontam, vjerovatno je mislio na donje terce... malo mi smijesan izraz NISKE, nisam ga cesto cuo... al valjda su to donje terce...

redsteeler33 12.01.2009 02:06

ja sam sebi radijo terce na DK, lijepo mi zvuci nije bas ono sto bi moralo biti ali je ok, istina je da tu ima ogromno posla.

AlfaFox 13.01.2009 04:33

Vidim da na dosta tema ljudi potvrdjuju da se mogu napraviti solidne terce medjutim niko da objasni kako. :-) Nadam se da ce neko naci vremena da nam otkrije tu misteriju. :-)

Enes-am21 13.01.2009 23:22

ma nije to nikakva misterija druze, mislim da to od ovih ljudi koji su dosad pisali na ovoj temi to niko ne zna... tu mislim i na sebe... znam da je to jedan dug i bolan proces, al se isplati... vidi, mozda u ranijim temam ima objasnjenje...pozzz

alenalen 14.01.2009 15:56

Eve eden nacin na pravenje:
Najprvo treba da se znae deka ova e nacin na pravenje skala za terca vo dk
1.otvori vo sound i izberi pole od user-user dk(prazno)
2.vlezi vo menito (Menu) i izberi drum kit
3.ke vidis drum sample i od ramot biras sample (najprven treba da se znae od koj multisample sakas da bide tercata i da gi najdes semplovite od koj e napraven multisample)
4.na gorniot del od ekrnot imas dadeno klavijatura i so crveno si go obelezuvas tonot od kaj da ti pocne skalata(so samoto stiskanj na dirkite se obelezuva)
5.koga ke se izbere poleto se stava semplot(treba da se znae od koj ton e semplot za da pocnes da ja pravis skalata)
6.Preporaclivo e da se pravi od multisample koj sodrzi poveke semplovi
7.obicno eden sempl se razvlekuva najveke do eden stepen gore i dole za da se zadrzi sound na semplot(so transpose)
8.i taka po sluh se sostavuva skalata koga e gotova ja memoriras na writesound izbiras pole
9.koga e se gotovo ja izbiras napravenata skala na upper i so drug sempel izmesana ja dobivas tercata.
Malku e slozen ovoj nacin treba da se ima zivci i golem sluh za pravilno da se napravi skalata .
Se nadevam deka ke vi bide malku od malku pojasno i deka ke go razberete ona sto go napisav Pozz

zsimonovic 14.01.2009 16:08

Ufff,jedva razumeh ovo!

svrakan 14.01.2009 17:19

Ja sam napravio i na oscilatorima,a i na ensemble,i zadovoljan sam.Puno posla ali se isplati

Enes-am21 14.01.2009 17:56

Citat:

Originalno postovano od alenalen (Post 66701)
Eve eden nacin na pravenje:
Najprvo treba da se znae deka ova e nacin na pravenje skala za terca vo dk
1.otvori vo sound i izberi pole od user-user dk(prazno)
2.vlezi vo menito (Menu) i izberi drum kit
3.ke vidis drum sample i od ramot biras sample (najprven treba da se znae od koj multisample sakas da bide tercata i da gi najdes semplovite od koj e napraven multisample)
4.na gorniot del od ekrnot imas dadeno klavijatura i so crveno si go obelezuvas tonot od kaj da ti pocne skalata(so samoto stiskanj na dirkite se obelezuva)
5.koga ke se izbere poleto se stava semplot(treba da se znae od koj ton e semplot za da pocnes da ja pravis skalata)
6.Preporaclivo e da se pravi od multisample koj sodrzi poveke semplovi
7.obicno eden sempl se razvlekuva najveke do eden stepen gore i dole za da se zadrzi sound na semplot(so transpose)
8.i taka po sluh se sostavuva skalata koga e gotova ja memoriras na writesound izbiras pole
9.koga e se gotovo ja izbiras napravenata skala na upper i so drug sempel izmesana ja dobivas tercata.
Malku e slozen ovoj nacin treba da se ima zivci i golem sluh za pravilno da se napravi skalata .
Se nadevam deka ke vi bide malku od malku pojasno i deka ke go razberete ona sto go napisav Pozz

joj stari, mogao si to i na bosanskom/srpskom/hrvatskom jeziku napisat... :D

zoki-41 14.01.2009 18:13

E Enes bilo ti je malo smesno sto sam napisao "niske" a da to su donje terce na to sam mislio ali kako sam ja Makedonac to moras da shvatis kao jezicnu gresku jer se taj izraz kod nas upotrebljava za donje terce.A sto se tice prevoda za pravljenje terci ja ti obecavam da cu da ga postavim jos veceras na bosanskom/srpskom/hrvatskom jeziku.pozz

Enes-am21 14.01.2009 18:49

ok stari, nema frke...pozdrav=D>

zoki-41 14.01.2009 18:59

Evo prevoda koji sam obecao
"Ovo je jedan nacin pravljenja:
Najpre treba da se zna da je ovo nacin pravljenja terci u dk
1.Idi u saund i izaberi prazno polje(mesto) u user dk
2.Udji u menu i izaberi drum kit
3.videces drum semple i biras (iz ram-a sempl) ali najpre se treba znati od kojeg multisempla se zeli praviti terca i pronaci od kojih semplova je napravljen taj multisempl
4.Na gornjem delu ekrana imas klavijaturu gde sa crvenom crticom obelezavas ton odakle zelis da ti pocinje skala (obelezavas pritiskom na zeljenu dirku-ton na klavijaturi)
5.kada se izabere pocetni ton stavlja se sempl(valjda ovde misli na loadiranje sempla) ovde treba znati od kojeg tona pocinje sempl da bi poceo praviti skalu-tercu
6.Preporucljivo je praviti od multisempla koji sadrzi vise semplova
7.Obicno se jedan sempl razvlaci za jedan stepen gore ili dole da bi se zadrzao kvalitet saunda tog sempla (to se radi sa transpose funkcijom)
8.I tako se po sluhu sacinjava skala i kad je gotova memorises je preko writesound
9.Kada je gotova izaberes napravljenu skalu u uper i sa drugim uperom u kombinaciji dobivas tercu
Malo je slozen ovaj nacin, treba imati zivaca i dobrog sluha za pravilno pravljenje skale.
Nadam se da ce vam malo bidi jasnije i da ce te razumeti ono sto sam napisao.Pozz"

P.S Koliko je "alenalen" jasan na makedonskom toliko ce vama i prevod biti jasan za sve ostalo moracemo da ga pitamo da nam doobjasni neke stvari
Pozdrav i za alena i za sve druge

svirac007 14.01.2009 21:59

Prilicno je jasno objasnjeno svaka cast obadvojici a mene zanima zna li neko ovde na forumu kako se pravi (ili moze nabaviti) terca semplovana koja se spominje da se radi na psr9000 itd, znaci ne terca od semplova na DK ili na oscilatorima nego semplovana terca koja bude na User1 ili user 2 cuo sam jos da ta vrsta terci zauzima dosta Mb memorije ali bas me zanima kako se pravi. pozz

blackman 16.01.2009 13:53

semplovane terce
 
nermine nazovi jarana u vuckovce imam semplovane terce

opusdei 16.01.2009 14:13

Evo ti terce za dovnload radjene sa oscilatorom.
Mozes ih urediti i za svoju dusu sa semplovima itd.

AlfaFox 21.01.2009 15:25

Hey Opusdei,
Zaboravio si da stavis fajl ili barem link.
POzz

Hvala Zoki na uputama.
Pozz

zillavi 21.01.2009 16:14

terce
 
I ja sam uradio preko drum kita i nisu lose, al ne mogu da sednem fino pa da to maksimalno sredim ne da mi se. onako uradio a d e g c moll u par boja i zadovoljan.

exharm 07.09.2009 17:42

Može i ovako...
U jednom multisemplu su terce za tri mola : g#, a, a#.
Koristio sam dx11 sempl, zauzeće vam "cijelih" 22kb.
Pročitajte i uputstvo...
http://www.yu-midi.com/forum/downloa...o=file&id=5048

MusicAngel 15.12.2009 07:29

Ovaj link neće da radi.... otvara Home stranicu..
P.S. Zar nije moguće napraviti sempl terce? I to tako da se sempluju jednostavno umesto tonova neke lestvice tonovi koji odgovaraju donjoj ili gornjoj terci(u zavisnosti od potrebe) i da se tako to memoriše, stavi u upper sa "normalnom" bojom i da radi ko bombona... xD Primer za donju tercu: g mol - umesto g, a, b, c, d, e, f, da bude d, fis, g, a, b, cis, d, ... dalje, za gis,h,cis,dis,fis = f, gis, a, his(c), d(cis - kako za šta treba...) Da li to uopšte postoji negde??
Pozdrav ;)

milanceshow 15.12.2009 12:11

U linku pise yu-midi.com/............
Zamenite ( com ) sa (org) i link ce proraditi!

germe@ 30.08.2010 00:42

Da li neko moze da postavi te terce koje su radjene preko DK , da nam svima olaksa , znam da se je neko dosta namucio za to ? nijedne koje sam cuo na Korg pa 800 nisu tacne... unapred zahvalan !!!

Ace 30.08.2010 00:58

U download sekciju vec ima kompletne setove u kojima su sredjene terce u UserDK za sve skale.

haskic 03.09.2010 16:37

terce
 
germe posalji na pvt e mail poslat cu ti set kompletan sa uradzenim bojama i tercama semplovanim
Dodato:
zaboravih reci u downloadu enverpa1x set ti ima sve te terce i donje terce.ovaj post ako je potrebno neka se i izbrise.

mladen.lav 22.09.2010 13:53

bil se dalo napraviti midi terce na pa800 i na pa1x kao sto ima na pa50?

Vex 22.09.2010 14:23

A kakve su to midi terce ,prvi put cujem??? :confused: ,za korg-a narocito,i kako bash za pa50?... Znam za Ensemble,Oscilatorske i UserDK terce...

Ace 22.09.2010 14:42

@Vex postoje te terce preko MIDI kabla. Vec ima takve setove uploadovano, tako se radilo na pa80, tako sto spojis sa kablom MIDI in u out na istu klavijaturu. Nisam upoznat kako taj nacin tacno funkcionise, mada sto bi pravio te terce na pa800 kad su ove u UserDK i oscilatorne mnogo zgodnije.

Vex 22.09.2010 17:04

Ok,znaci postoje i one..ne pada mi na pamet da pravim midi terce(i ne bi ni znao ) kad vec ima postojeca 3 proverena nacina.

buco bass 06.10.2010 21:49

pratim ovu temu i vidim da svi govore o molskim tercama znam da je tema posvecena korgu pa 800 ali moze li mi neko pomoci kako napraviti durske terce na pa 500 jer nema kako nisam pokusao al ne stima a molske terce sam napravio i sve su tacne u bocu

Ace 06.10.2010 22:20

@buco bass
Pisano je o tome. Nisi rekao po koja metoda pravis terce, ako je to Ensemble onda sta da kazem, tamo terce nikad nisu skroz tacne.
Sto se tice oscilatorne:
Molske terce su ujedno i durske, terca za Amol radi u Cdur, terca za Hmol radi u D dur. Svaka molska radi i za njenu naporednu dursku. Imas gotove terce za sve skale sto sam ja okacio u download. A u slucaj da insistiras sam praviti evo ti link ka temu gde sam ispisao sablone:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...ighlight=terca
Sve sto te zanima pitaj tamo (ili pisi mi poruku) da ne teramo ovde offtopic za pa500 kad je tema za pa800 .... mada ove principe vaze i za pa800.

buco bass 07.10.2010 18:39

acekorg zahvaljujem na objasnjenju ako nesto nebude jasno kontaktirat cu te ponovo

cash 25.11.2010 23:10

Mene interesuje kako ubacit terce sa drugog seta na klavijaturu a da zvuce ok..
ta procedura me zanima.,.,.,ako moze

Ace 26.11.2010 01:37

@cash
Terce ko terce nije dovljno ko zbor jer ih ima raznih..... nisi naveo kakve terce .....
Ali ovo je uglavnom bitno sto se koristi kod pa800:

-Oscilatorne terce: Dovoljno je ucitati samo boju iz Sound i rade bez problema, onda moze se postavljati po performanse, STS itd ....

-Terce u UserDK: Ucita se terca iz Sound, iz UserDK foldera. Svaka dirka tu je stimana pojedinacno i postavljan sempl, pa se ljudi cesto zale da je rastimana odkad ucitaju.

-Ensemble terca: Tu je kljuc Performans. Ucita se terca iz Performance foldera .... onda na nju na uppere moze se postavljati iz svoje boje ili ucitati iz tog seta i boje koje su bile postavljene na tercu.

cash 01.12.2010 18:01

@acekorg

Pre nekolkos am uzeo pa 800 pa se nerazumjem bas dobro....

na jednom setu koji sam ubacivao imam terce, al tu mi ritmovi nisu bas nesto

na drugom setu koji sam ubacio imam solidne ritmove i onako solidne boje al hocu da ubacim terce sa ovog predhodnog seta....

i ja odem na Preference uzmem tercu npr.Gdur i ubacim je u klavijaturu, al nema ona sad one svoje boje da povuce i to bude rastimovano bez zvuka skoro..

e kako da napravim da mi zvuci normalo,.,., onako pokusao sam da ubacam ono preko Userdk al mi ne zvuce nesto fino.: :

Ace 01.12.2010 18:13

Prvo kad ucitas celog seta moras zapisati za sve performance terce koje zelis ucitati na list na stranu od koje su boje sastavljene. Pa otkako ucitas performance terce moras na svaka posebno postaviti boje koje si zapisao na list. Ako neces ucitavati mozes postaviti neka sto vec imas, a je slicna ili ista sa ta koju si zapisao.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org