YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Weltmeister Meteor ili Hohner Bravo (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21703)

josipv 10.02.2012 14:14

Weltmeister Meteor ili Hohner Bravo
 
Moze li mi netko nesto vise reci o ovim harmonikama,obje su relativno nove i malo koristene,koja je bolja za narodnu muziku?

Napominjem da nisam profi harmonikas,znaci samo svirka na svadbama(pratnja) i tu i tamo koja festica?

Dakle Weltmeister Meteor 120b i Hohner Bravo III 120b!

Dell 10.02.2012 17:16

Ja sam vec u ranijim temama usporedjivao hohnerice i weltmeisterke. Weltmeisterka ima ljepsi i meksi ton od hohnerice i vise je za nasu muziku, ali je zato jako tiha, losije kvalitete izrade i nerijetko teska. Hohnerice su naprotiv, lagane, jako kvalitetne, ali imaju jako ostre zvuke, koje su uglavnom za polke i ostale germanske "coceke" :D Sta ti vise odgovara odaberi ;)

rrahmanjinov 14.02.2012 15:03

............................ za polke i ostale germanske "coceke"

"germanski coceci" vrh =))


Inace...ranije sam imao HOHNER ne znam koja bese oznaka,sa bariton basovima je bila, ali je bila tiha u desnoj ruci sa veoma kvalitetnim tonom,daleko boljim od bilo koje weltmeister koju sam svirao.Danas imam Guerini superior 2 i cuvam je u sobi, jer dugo u grupi ne nosimo harmoniku (samo po specijalnoj zelji mladenaca).

Dell 14.02.2012 16:49

To ti je Hohner Morino, ima je cini mi se Zeljko kod nas. Da, ona je jedna od rijetkih hohnerica koje konkretno izlaze. Cini mi se da je ima sef narodnog orkestra rtv Vojvodine, nek me ispravi neko ako grijesim. Zato joj i cijena ide do 5000 eura.

rrahmanjinov 15.02.2012 16:10

Tako je.Imao sam Hohner Morino 6.Veoma velika,sa posebnim dodatkom od nekoliko redova za bariton basove (znaci bez kovertora) i sa neobicnom tankim crnim dirkama. Ton je bio veoma kvalitetan! Evo nasao sam neku na youtube-u ,pa moze da se pogleda:

Hohner Morino VI N 185bass for sale.mov
You need to upgrade your Flash Player

Dell 15.02.2012 17:19

Sve to, ali opet ona nije ni u cijenovnom ni kvalitativnom rangu sa hohner bravom o kojem kolega razmislja.

skoricnik 15.02.2012 17:49

I ima 150 kg...Apsolutno nije za pratnju po danu ;)

josipv 04.03.2012 00:22

Poslje dugog trazenja izbor je pao na sljedece tri harmonike,i dalje je u igri weltmeistet meteor i hohner verdi Vm,sve su cetveroglasne i 120 basova,koja je po vama najbolja i koju bi uzeli?
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit 04.03.2012 04:09

Ko kaze da su Hohnerice ostre... kupi lijepo Hohner Gola i... baci sve Guerrinije i Dallape... mada, malo vise kosta=))=))=))=))

mladenkom 04.03.2012 11:59

jeste,svega 15-20 000 eura,polovna doduse :)


Trenutno vrijeme na Forumu 06:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org