YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Slova blede na 3x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24975)

No.1 14.03.2013 16:30

Slova blede na 3x
 
Moj pa3x imam ga oko 2 godine radim aktivno svaki vikend
pa da pitam dali i kod vas je isto?
Slova su pocele sve da se brisu pogotovo oko slideri gde cuvam ruku
var 1 ..fillove i slicno...sudeci da je metal isto ko 2x ovaj se pokazao kao losiji kvalitet...2x nije bilo nikakvioh problema 4 god.
Ovaj ostavlja i trag prstiju na crnom metalu gde cesce hvatas

retko ga cistim i to ne koristim neka hemiska sredstava samo malo vlazna krpa i sl.

nele1 15.03.2013 23:57

Abre care sto pratis modu imam drugara koj poseduje sve korgove znaci bukvalno od pa1x pa sve do pa3,ima opasnu opremu i rekao je daje pa2 bez premca ima najbolji saund odlican je muzicar isto je Vasketov ucenik i ja mu verujem 100% zato drug moj nemoj nikad da pratis modu nego sviraj istrument koj se najbolje pokazao,veliki pozdrav.

milepsr 16.03.2013 02:08

Citat:

Originalno postovano od nele1 (Post 239145)
i rekao je daje pa2 bez premca

Reci drugaru da gresi. Za ovih pola godine koliko ga imam, pored zadnje verzije software-a koja je u klavijaturi, znam za 2 softwerske greske koje sam sam uocio. Pored toga, jos 2 vezano za hardware... (tu nisam racunao menjanje mikro prekidaca i tastera...)

splendid 19.03.2013 00:02

@nele: druže kupi instrument pa probaj i onda sudi a tog druga pozdravi i kaži mu da ode u fabriku da nauči te glupe inženjere o životu i korgu....xexex....

@No.1: i kod mene su počela slova da se brišu....prekidači po klavijaturi, oni koji se najviše koriste, su se uglačali....oko njih se boja isto malo uglačala...i iskreno malo sam se razočarao u kvalitet izrade....nije ovo smelo da im se dešava...godinama sam svirao pa2 i pa1 i ovo se nije dešavalo....

Još me takođe nervira što sam već dve torbe poderao na one ćoškove pozadi na krajevima...u subotu sam, ubacivajuću je u gepek, sa tim ćoškom koji viri iz torbe zakačio štop svetlo na oktaviji i okrnjio ga.....ladno ću ih obrusiti jednom kad mi dođe... :)

Pozdrav.

markomuzicar 19.03.2013 00:46

Zavrsna obrada klavijature je totalno nekvalitetno odradjena, uzevsi u obzir da je ovo profi sprava, predvidjena za nosenje na svirke i aktivno koriscenje. Sobnim muzicarima nece nikad da se izlize nista na njoj, ali evo pre mesec dana ja sam prodao svoj prvi Pa3X upravo zbog toga i opet kupio nov, koji sam zastitio maksimalno od habanja raznim folijama.
Prvi koji sam koristio zadnje dve godine aktivno, i to sta znaci aktivno meni, svaki vikend, nekad i nedelja, a nekad i cetvrtak, sto bi znacilo tri dana nedeljno u proseku, plus kuci sredjivanje neprestano, se ofucao totalno. Natpisi start stop, exit, fill in, i jos par najcesce koriscenih se nisu videli vise, posle nepunih godinu dana, fleke od prstiju nisu htele da se skinu sa tamnih metalnih povrsina, kao da lucim kiselinu...:D
I onda sam totalno pukao, jer sam platio debelo, a dobio kvalitet kucista Made in China, i nisam mogao da ga gledam vise, pa sam ga prodao i kupio nov. Eto i mog iskustva. Lepse mi izgledao pa 800 posle 5 godina nego ovaj posle godinu dana.

Vex 19.03.2013 02:37

^^^ Marko,jel mi pricamo za PA3x ili za rukohvat u autobusu gradskog prevoza :-O ??? Ja sviram Pa3x godinu i 8 meseci ,skoro istim intenzitetom kao ti,nekad i gusce, + svirka i sredjivanje kod kuce ... Moracu da okacim slike...Kako nisam lepio nikakve folije,ja sam skroz zadovoljan,MNOGO VISE kvalitetom izrade nego bilo koji Korgov aranzer, (osim i30 ,ono je TENK ) ...ti kao da nisi svirao ni jedan korg aranzer pre ovoga... Pocela su tek skoro da mi blede slova kod fiil-ova - i to nista strasno,drugde nisam ni primetio,i potvrdicu splendidovu konstataciju u vezi cepanja futrole ,ostre su ivice jer su metalne,ali bolje metalne,nego drvene,definitivno. Tasteri na Pa3x su NEUPORODIVO bolji nego na bilo kom korgovom aranzeru do sada- moje misljenje. Na pa1x/800/2x su skloni pucanju i upadanju jer su plastika. Izgleda da dosta utice hemijski sastav znoja na to guljenje i sam intenzitet pritiska i mesto pritiska...to su neke stvari koje se mahinalno rade i individualno je od coveka do coveka.A to da je pa2x bez premca...hm...reci cu samo da se nikada ne bih vratio na nista ispod pa3x.

markomuzicar 22.03.2013 00:13

Ma razumeli smo se....bogami onda izgleda da mi je znoj slicnog sastava kao H2SO4 kiselina:D
Ne, ozbiljno, meni se to sve poskidalo, i rekoh samo mi je to zamerka kod zavrsne obrade, inace ostalo strava, tezgaroski uradjeno, upravo ono sto mi treba, sad sam za za ovaj novi kupio Thon flightcase, nije tezak, a ne mogu ni ivice da ga iscepaju...B-)

Eto, jedino ti natpisi i ta farba, to mi se nije skidalo ovim intezitetom, na bilo kom prethodnom Korg aranzeru, a imao sam ih redom...ono od I30 pa na dalje....

jedino mozda da smanjim malo unos domace rakije....mozda ima veze sa znojem=))

branoy 22.03.2013 00:41

imam jednog korga X3, proso je sve kafane sveta, par slova nije se ofucalo neg pobledilo gde bela boja od sunca, a ni malo nije ogulilo se, dugmad?? ko da je tenk u njima, a klava preko 20god dal? a? jbt, ,ovo danas mater im jebem!! et bez nemooj galamit,, ne valja po forumu!!! tolike pare dat, a on ne zna gde goni nakon godinu vec.

danas se ne pravi da bi radilo, nego da bi se brzo pokvarilo da uzmes novo, a para duplo!!

djorosaur 26.05.2013 21:46

Citat:

Originalno postovano od No.1 (Post 239047)
Moj pa3x imam ga oko 2 godine radim aktivno svaki vikend
pa da pitam dali i kod vas je isto?
Slova su pocele sve da se brisu pogotovo oko slideri gde cuvam ruku
var 1 ..fillove i slicno...sudeci da je metal isto ko 2x ovaj se pokazao kao losiji kvalitet...2x nije bilo nikakvioh problema 4 god.
Ovaj ostavlja i trag prstiju na crnom metalu gde cesce hvatas

retko ga cistim i to ne koristim neka hemiska sredstava samo malo vlazna krpa i sl.

No.1, sad si me bas uplasio, u smislu da razmisljam da Pa3x nekako zastitim ...nekom tankom, providnom folijom...najlonom...mislim na ta mesta koja se najcesce koriste kao sto su Volume i Balance slideri i naravno tasteri pocevsi od INTRO1 pa sve do ENDING-a! Stvarno mi je to ruzno izgledalo i na Pa800...izbledelo..a ja sam bas jedan od onih koji su pazili na klavijaturu i na nacin koriscenja, i zbog sebe i zbog onog dana kad je doslo vreme da je prodam. E sad na Pa2x nisam imao taj problem jer je bela i stvarno je ta boja najbolja da se ne vide tragovi koriscenja. Po meni, tasteri na Pa3x su daleko najkvalitetnije uradjeni...sudim po osecaju kad ih pritisnes! Ne znam da li su isto kao na Pa2x (moracu da proverim, ali nadam se da nisu, posto su me te lampice sto su mi 2 puta pocrkavale na Pa2x uzasno nervirale)!


Trenutno vrijeme na Forumu 19:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org