YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Focusrite Saffire PRO 24 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26213)

mr_eko 28.10.2013 19:22

Focusrite Saffire PRO 24
 
Pozdrav raja. Zanima me jeli iko koristio ovu karticu ???
Treba mi za kućnu upotrebu, ali imam problem jer se povezuje sa Firewire kablom a u mene na laptopu ima samo usb. Eh sad, da li postoji neki adapter USB - FireWire, i gubi li se ista prilikom povezivanja na ovaj način ?

zeljko_mo 28.10.2013 19:26

kablo i adapter postoje, ček, provjerim ti imam li ga u radnji... a što se tiče gubljenja kvalitete ili čega već, to ti nebih znao, nisam probao
Dodato:
Highslide JS

Highslide JS


ta 2 ti imam... jel ti može ijedan pomoći?

tranzit 28.10.2013 19:34

@mr_eko

To nikako nece ici, ne bacaj novac uzalud. Moraces ili da mijenjas Laptop za neki koji posjeduje FireWire Interface ili bar Card Express ili ces uzeti neki USB Audio Interface. Nijedan FireWire > USB adapter, u ovom slucaju ne funkcionise, bez izuzetka. Imas jos jednu alternativu, ako bas mora biti Fosurite u tom cjenovnom rangu, a to je Focusrite Scarlett 18i6 USB.

mr_eko 28.10.2013 19:38

Steta, ispala mi je jeftina ova kartica, a na laptopu nemam ovo mjesto za card, a laptop necu mijenjat jer ovaj sam uzeo prije pola godine :(

tranzit 28.10.2013 19:43

Koji je Laptop i koliko je to "jeftina" ta Focusrite Saffire 24 Pro ?

mr_eko 28.10.2013 19:47

HP ProBook 4540s, a 80 eur je karta.

Vex 28.10.2013 20:09

Pa to je super cena... Ja imam 24 Pro DSP i dobar laptop koji nema Firewire i tema je extra,tj,pitanje je super...mislio sam da koristim povremeno tu kartu sa laptopom,koju inace koristim na desktopu,ali nista... Morace drugi laptop :(

mr_eko 28.10.2013 20:14

Šteta, što ovo informatičari nisu riješili :) imam ja dobar desktop racunar koji ima firewire, ali opet mi je laptop drazii :( morat cu potrazit neku karticu sa usb-om :)

tranzit 28.10.2013 20:58

Kod prenosenja audio podataka je nemoguce upotrijebiti bilo kakve FireWire to USB adaptere jer se radi o vrlo kompleksnom protokolu koji mora ispunjavati najvise zahtjeve (maksimalni kvlitet i brzinu). Nije nikakva greska do "informaticara", vec je fizicka prepreka, koja se jednostavno ne moze rijesiti nikakvim softverom ili re-programiranjem. Sve je manje Laptop kompjutera koji raspolazu FireWire Interfaceom, sto je za Audio bransu vrlo nepogodna cinjenica ali... sta je tu je. Sreca u nesreci je pojava Hi-Speed USB Audio Interfacea, koji po pitanju kvaliteta, latence i stabilnosti drivera, nimalo ne zaostaju za FireWire Audio Interfaceima. Cak i etablirani proizvodjaci koji su svoje Audio karte godinama, pa i decenijama bazirali na FireWire protokolu, prelaze na Hi-Speed USB. Izmedju ostalih, tu su i RME, Presonus, Focusrite itd...

mr_eko 29.10.2013 01:53

Hvala , kolegi Tranzitu što je ovako lijepo objasnio ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 16:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org