YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa800 display se nepali! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7273)

asc01001 27.12.2008 23:19

Pa800 display se nepali!
 
Cao..

Hmm nije dugo proslo problem vec dosao...
Prilikom paljenja Pa800 vec par put mi se desilo da se display neupali nikako, vidi svi dugmici se upale ali display crn!

Display ustvari radi, jer ako stisnem nesto na njemu onako iz sjecanja promjeni se naprimjer Style, ali ja nista nevidim sta radim. Jeli iko ima ovaj problem?

Nekad pomaze da ugasim/upalim pa800 ali nekad moram cekati duze vremena pa se sam upali...

Sta su vasi prjedlozi oko ovog problema?

/Amir

hazir_71 28.12.2008 04:40

Da ti nije nesto slucajno palo na njega ili u transportu da ga nisi necim pritisnuo previse i jel to samo tako pocelo samo od sebe da se desava druze

asc01001 28.12.2008 11:26

Cao..

Pa800 je haman pa nov. I sigurno nije nista ni palo nit nesto drugo..

Sve je radilo fino do prije sedmicu i po, kad sam prvi put primjetio da se display nepali..

Marco7 28.12.2008 11:46

To se desavalo i na Pa50,60,80. Upalis klavijaturu i ono displej sve radi normalno a ne svetli i posle nekog vremena proradi!Pricalo se o 10 razloga ali su najvise pominjali neku neonku ili foliju a ja ti saverujem da nosis klavijaturu u servis ako imas garanciju posto znam 3-4 coveka kojima je riknuo displej na Pa800 ;)

vladimir68 28.12.2008 12:02

Ako ti je u garanciji nosi je u servis ,a ako ne ; otvori i pogledaj onaj kabal od ploče do displeja,tj jednostavno ga otkopčaj (oba kraja ) i ponovo prikopčaj,ili malo ˝prodrmaj˝ oko konektora-utičnica.

keyboard_man 29.12.2008 11:54

Citat:

Originalno postovano od vladimir68 (Post 64863)
Ako ti je u garanciji nosi je u servis ,a ako ne ; otvori i pogledaj onaj kabal od ploče do displeja,tj jednostavno ga otkopčaj (oba kraja ) i ponovo prikopčaj,ili malo ˝prodrmaj˝ oko konektora-utičnica.

i u mene je bio slican problem...nekad mi se display palio odmah stiskom na gumb on/off, a nekad je ostajao crn ekan, svi bi gumbi svijetlili, al se ekran nakon otprilike pola minute, ili minute upali.....i upravo sam ovo i uradio, otkopca, i ponovo zakopca kabel, i sad je sve u redu...:D

jager 03.01.2009 18:07

Meni se identicna stvar desava sa extremeom od prvog dana, a kupio sam ga novog. I bilo je vec reci ovde o tome. Pozadinsko svetlo se nekada upali odmah, a nekada moram cekati i po minut-dva, kad kako.... Medjutim kad se jednom upali NE GASI SE dok ne ugasim klavijaturu, tako da mi to ni ne smeta preterano...

vane1 03.04.2011 03:37

Problem sa displejem na korgu pa-800....!!!!!
 
Citao sam dosta i trazio na forumu ali problem koji sam imao ja nije se izgleda zasad jos pojavio...Naime radim u jednom lokalu i klavijaturu donosim kuci uvek,i preko dana sam vezbao kuci i spremio se uvece i otiso na posao,namontirao klavijaturu i ukljucio...medjutim diplej nista...klavijatura podigla sistem,sve lampice rade,funkcionisu,ali displej crn nije se upalio,i da bi jos stvar bila cudnija,pritisnem ina displeju onako odprilike kao da zamenim ritam...reaguje...znaci sve radi samo se displej nije upalio...ugasio klavijaturu i palio gasio nekoliko puta dok se nije upalio,i posle toga je celo vece radio normalno...
Zanima me dali je neko imao slican problem i dali neko mozda zna o cemu se radi...unapred hvala...

GOKOARSOV33 03.04.2011 06:30

Kao prvo nis napisao tacno koja je to klavijatu.Sta se tice displeja ,od ono sta si opsao nije strasno, ali moras da podjes kod nekog servisera da to proveri , radi se o pozadinsko svetlo displeja,Znaci on ce da funkcionise sve ko sto treba , i sve ce reagovati , samo sto ti ne vidis sta se desava , to su dve lapice male koje ze nalaze u unutar displeja.Mora da je neki hladan lem ili kontakt.Ali moras kod serviser, i za sad nije to strasno moze se ukolniti ali ako je na vreme.

asmir90 03.04.2011 12:15

@GOKOARSOV33 napisao je kolega da je za pa800.a nezz da li ima na pa800 ona tipka za kontrast probaj to mozda pa da vratis na normalu,ja imam m50 pa ima to i moze se podesiti...


Trenutno vrijeme na Forumu 10:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org