YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Za sve vlasnike pa 800!! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4462)

dominik 28.04.2008 16:43

Za sve vlasnike pa 800!!
 
E ovako dragi prijatelji,zanima me (al molim vas iskreno) vaša mišljenja za pa 800!!!
Zašto sam ovu temu postavio?!
Sigurno se i vama dogodilo da naštimate neki ritam,dodjete u lokal a to radi gore od i3!
Recimo ritam lupa kao iz bureta,boje bez dosta efekata,nema one ljepote i topline u zvuku kao kad naštimate kod kuće! Uštelite ekvilajzer za svaki bubanj,bas,pratnju,al kad dodjete na gažu razočarate se! Vjerujem da je većina to doživjela.
Dodje tip skoro,prikopča svoj pa 80,bez kartice,semplova,ništa, a sint radi-ja se sakrio kad sam čuo!Pa rekoh zašto sam ja tolike pare dao i proda pa 80,sad sam si samo probleme navukao dok se to sve uštima.
Pitanja: -Jeli vam se to dogodilo?
-Šta ste napravili?
-Koristite li njegov master ekvilajzer?
-Općenito jeste li zadovoljni?

Molim vas iskrene odgovore ili savjete dajte! Lijep pozdrav svim članovima....

nele1 28.04.2008 17:09

ovako
 
slusaj uzeo si najacu masinu koja je u domenu do tih 2.500e
najbolje tije ovako da radis
uzmes prikljucis na studijske kutije ili neko pojacalo i krenes redom jedan po jedan ritam
da sredjujes svaki bas zatim kontru i svaki kanal nasminkas kako ti se dopada
ali ekvilajzer na tom pojacalu nekaje sve na nuli da bih cuo pravo stanje saunda i kad sredis taj
jedan tako redom sve ritmove veliki posao ali posle ces da uzivas pozdrav prijatelju

Darko88 28.04.2008 17:46

Meni se desilo da sam prebacio od pa1xpro postavku od mog kolege koji je to stelovao godinu dana i na razglasu truba a koristim mixer yamahu pro mix01 i mackie aktivne kutije sto imaju u basu 2 dvanaestice hornu i visokotonac znaci razglas je kao cd radi. I tako svaki dan pomalo i sredio sam da radi extra bas koristim sempl od roland xp 60 i jedan finger bas semplovan bubanj sam pravio od nekih fabrickih recimo od jednog uznem nogu od drugog dobos prelazi su od real druma i tako

Darko88 28.04.2008 17:56

Hteo sam reci da se ne oslanjas nesto mnogo na zvucnike od klavijature jer sam se ja tu sjebo ;) Master ekjvilajzer koristim nije lose malo da se doda ukoliko treba to ces sam da vidis ukoliko ti set ima ,,muda" onda nema potrebe

jager 28.04.2008 18:27

Ja sam slicno prosao sa extremom ... kuci zbog okoline (familija, komsije i to...) u glavnom sviram tako sto stavim slusalice na usi. Umixam sebi MP3 koji treba da skidam i klavijaturu, pa skidam stvari... isto tako, na slusalicama sam nebrojeno puta stelovao i pravio nove boje. Na slusalicama zvuci STRAVA! Onda odem na svirku sav vazan ("imam original boju, ne?"), povezem klavijaturu na razglas i onda sledi RAZOCARENJE! Zvuci kao kanta!!!
Pazi kad se to desava na solo klavijaturi, koliko onda mesta da sjebes zvuk imas kada radis i ritam i sve ostalo....
Resenje je samo jedno: Zvuk moras podesavati na razglasu! Najbolje na onom na kojem ces i raditi..Jedino tako mozes biti 101% siguran da ce ti zvuk biti onakav kakav si zeleo. Slazem se da se sa ogromnim iskustvom to moze priblizno nastelovati i na slusalicama/zvucnicima od klavijatura, ali za "ono pravo" moras na razglasu....

BasariStudios 28.04.2008 20:09

Citat:

Originalno postovano od jager (Post 35591)
Zvuk moras podesavati na razglasu! Najbolje na onom na kojem ces i raditi..Jedino tako mozes biti 101% siguran da ce ti zvuk biti onakav kakav si zeleo.

Bas tako a ni tako...imace tu jos mnogo faktora. Taj razglas kuci ce zvuciti
bar 70% drugacije nego gde ces svirati. Al ipak je blize i bolje nego sto ce
to na slusalice il na njegove zvucnike.

bole 28.04.2008 21:21

hahahha
 
Citat:

Originalno postovano od BasariStudios (Post 35598)
Bas tako a ni tako...imace tu jos mnogo faktora. Taj razglas kuci ce zvuciti
bar 70% drugacije nego gde ces svirati. Al ipak je blize i bolje nego sto ce
to na slusalice il na njegove zvucnike.

meni se to nikad nije desilo,klavjatura mi uvek radi kako je napravim kuci tako i na svirci,sve je do kvalita ritma a equalizer i companije to samo ti kvari nista drugo pozdrav

No.1 28.04.2008 22:59

Vrlo jasno ako je ritam kvalitetan i pun vrlo mala je verojatnost da ima pune razlike.
Trebas godinama raditi na to, i da poznajes aranzer i frekvencije, da bi znao koji ton
kako se ponasa na razglas.

Darko88 28.04.2008 22:59

E a pazite ovo moj kolega jedan steluje aranzer kuci na razglasu u sobi i uneo cove bas bin i satelit i steluje=))

No.1 28.04.2008 23:03

Reci mu nek pozove kuci bar jos 200 ljudi da bi stelovao ko na svadbu...=))=))=))


Trenutno vrijeme na Forumu 23:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org