YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Aktiva kutija i Aktivna mikseta (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=3442)

E-L-D-A-R 31.01.2008 13:50

Aktiva kutija i Aktivna mikseta
 
Zanima me dali mogu raditi zajedno aktivne kutije na aktivnoj mixeti..?

Burli 31.01.2008 14:13

Mogu, samo treba voditi računa kako se povezuju...

kuki 31.01.2008 16:49

Ne znam sto se mene tice ja to ne bi radio.

Alix 31.01.2008 17:17

Jes ako hoćeš da spališ kutije i izlaze na mikseru...Dakle potencial napona u te dvi sprave su različite,pa makar ih ti priklopio u isti razdeljivač..Il znaš šta,kupi to dvoje,pa isprobaj pa nam javi šta je bilo,da ja nebi ispo filozof;) Pozdrav!

dalabu 31.01.2008 17:38

naravno da mogu i to bez problema

xXx 31.01.2008 18:03

Burli je bio potpuno u pravu, trba samo voditi racuna kako povezujes. Nije to nikakva nauka, i nije tacno da ce ti pregoreti nesto. Pozdrav

Marco7 31.01.2008 18:56

...
 
Mozes da radis i imas vise nacina da ih povezes!Ako ces da radis sa pojacalom iz zvucnika imas vise nacina povezivanja kao na primer-MAIN OUTPUTS,REC OUTPUTS,EQ OUTPUTS to ti je samo pobuda iz miksete bez snage!E problem moze da ti bude kakva veza se koristi pa cu ti i to reci!Uglavnom kod novijih mikseta REC OUTPUTS ti ide preko chinch kabla dok ova ostala dva nacina idu preko klasicnih banana!Odluci kako ces se povezivati i nabavi sve potrebne konetktore i sve ce da radi besprekorno :) Pozdrav

Alix 31.01.2008 21:34

Daj ljudi koja filozofija...Pa nek neko stisne muda i na Dynacord PowerMAte priklopi na aktivne izlaze Neutrik Speakone,a na drugoj strani Jackove na ulaz aktivnih kutija...Et hajd neka neko isproba,jel obična je glupost na aktivnu miksetu vezati aktivne kutije...koji će ti đavo onda snagator u mikseti...Aktivne kutije na aktivnoj mikseti se priklapaju jedino na pasivni izlaz i služe kao monitori,jel nijedan snagator u aktivnim kutijama ne može da se poredi sa snagatorom aktivne miksete...Već zbog samoe zasnove,tehnologije,kvaliteta izrade,snage,hlađenja,itd...Bez veze komplikovati...Pozdrav!

Marco7 31.01.2008 22:06

1 Privitaka
Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 25135)
Daj ljudi koja filozofija...Pa nek neko stisne muda i na Dynacord PowerMAte priklopi na aktivne izlaze Neutrik Speakone,a na drugoj strani Jackove na ulaz aktivnih kutija...Et hajd neka neko isproba,jel obična je glupost na aktivnu miksetu vezati aktivne kutije...koji će ti đavo onda snagator u mikseti...Aktivne kutije na aktivnoj mikseti se priklapaju jedino na pasivni izlaz i služe kao monitori,jel nijedan snagator u aktivnim kutijama ne može da se poredi sa snagatorom aktivne miksete...Već zbog samoe zasnove,tehnologije,kvaliteta izrade,snage,hlađenja,itd...Bez veze komplikovati...Pozdrav!

Joj brate pa sta sam ja pisao???Coveku je frka kako da zakaci aktivne kutije na mikser sa snaagasom i lepo sam mu rekao i moze slobodno da zakaci i sve ce da mu radi besprekorno i jos nesto da ti kazem moze da zakaci i na nutrikove spikone ali ne sme da pali pojacalo u kutiji i opet ce sve besprekorno da mu radi ;) Evo i slika na koji nacin se to radi :))

Marco7 31.01.2008 22:12

..
 
1 Privitaka
Slika 2


Trenutno vrijeme na Forumu 11:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org