YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   transpozer na tyrosu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14010)

viktor011 20.05.2010 08:20

transpozer na tyrosu
 
Da li neko zna kako da namestim da kada transponujem stil na tyrosu,recimo za minus dva,i stisnem recimo Gm,da mi na displeju pokaze Fm.odnosno akord koji se cuje i koji je transponovan?

alenmo 20.05.2010 09:19

ne kontam sta ce nekome to

viktor011 20.05.2010 14:08

sviram sa gitaristom i ponekad zbog pevanja jer i pevam,ne stignem da mu kazem recimo iz kog tonaliteta sviram,ponekad baci pogled u klavijaturu pa ne zna sta stiskam......e zbog toga mi treba?

brnjeuska74 20.05.2010 14:18

kolega Viktor ako znas koji ti je pocetni tonalitet onda bi matematika bila jednostavna. Svaki 1+ ili 1- je pola tona znaci ako si za -2 to je jedan ceo ton. jel se razumemo ?

ivan tr 20.05.2010 14:48

ALENMO ako ne znas da pomognes coveku nije red da postavljas takva pitanja. Ti ako si strucnjak i ne koristis svaka tebi cast. Ako ne znas da mu na neki nacin pomognes nemoj da stvaras raspravu medju kolegama. Jer sigurno ima i onih koji to koriste a pritom su izuzetno dobri muzicari. Nemoj da mislis da sam se pronasao u ovome pa me je to pogodilo, vec samo hocu da kazem da to nije stidno jer je taj taster transpose zato i ostavljen na samoj klavijaturi da bi sluzio kad zatreba.. Tako da mislim da smo se razumeli sta sam hteo reci. Pozdrav svima!!!

armin 20.05.2010 14:53

Ja mislim da to nemozes namjestiti tako je i na psr-ovima modelima mislim bar odoh sad provjeriti pa javim jos jednom za sto posto....

Sejox 20.05.2010 14:54

Citat:

Originalno postovano od viktor011 (Post 133682)
Da li neko zna kako da namestim da kada transponujem stil na tyrosu,recimo za minus dva,i stisnem recimo Gm,da mi na displeju pokaze Fm.odnosno akord koji se cuje i koji je transponovan?

Samo na kratko da se ubacim.

Dobro procitajte sta covjek zeli i sta je postavio kao pitanje.
Znaci nije u pitanju,da li se koristi transpoze ili ne.
Nego on hoce to da vidi i na displeju,ako je to izvodljivo,i ako jeste
neko to moze i objasniti.

I u daljem toku teme,samo lagano i opusteno....

Pozdrav,

milan84 20.05.2010 15:00

Kolega to na Tyrosu ne moze,to malo i mene nervira.

gega 20.05.2010 17:21

,.,
 
Pozdrav.
Ne moze ni na tyrosu niti na Psr s700 s900 1500 3000 :)

Na displeju ce ti pokazati akord koji hvatas na dirkama ali ne akord u koji si ga transponovao.

alenmo 20.05.2010 17:36

replika ovome ivanu...sejo ti je fino objasnio sta je covjek pitao znaci nije problem dal neko koristi transpoze nego ovaj kolega sto trazi to ne moze ni na jednoj klavijaturi ..znaci ako transponujes +1 ili - 1 ne moze ti na ekranu pisati koji je zvucno nego koji ti drzis na klavijaturi


Trenutno vrijeme na Forumu 00:35

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org