YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako razdvojiti bubanj od ostalog na Korg PA2x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30397)

baltik79 20.10.2017 22:39

Kako razdvojiti bubanj od ostalog na Korg PA2x
 
Pozdrav!
Ne mogu nigdje naci na Pa2x kako da posebno posaljem signal bubnja, tako da ga mogu posebno "Ofarbati" na mikseti. Znaci da ne bude zajedno sa pratnjom i desnom rukom. U tom slucaju bi posebne kablove koristio za bubanj a posebne za pratnju i soliranje (desnu ruku). U pomoooc :)

Otpisani-EA7 21.10.2017 16:13

cao
vidim da niko ne pise, nisam imao kontakt vise od godinu dana sa korgom al pokusacu napamet dok se neko ne javi detaljnije
idi u global pa trazi audio output cini mi se
tamo ces moci da vrtis tockic za bas drum acc itd
nadji drum i vrti krug na out 1 ili out 2
ja sam odvajao bas na out1 a drum na out2
tako mi nesto ostalo u secanju

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

vadexfly 21.10.2017 16:32

Nisam nikad imao pa2x, imam pa600 e sad ako je ista procedura i ako ides na 2 izlaza (left i right) ovde se to radi tako sto udjes u menu - mixer tuning - dole na volume pan - track select i imas iznad volume-a na svakoj traci mali tockic kao (C 00 ako je na sredini) koji vrtis levo ili desno, kako zelis.. e sad na primer na prvoj traci tj bubnju ga okrenes skroz levo (L-64) i tako na svakom ritmu, tako ces dobiti samo bubanj na audio output left izlazu.. ali u tom slucaju ces morati sve ostalo da prebacis skroz na desno istim postupkom (R+63), to je procedura na pa600, verovatno je slicno i na pa2x

ffb 21.10.2017 16:55

@vadexfly, to sto ti predlazes nije rjesenje. Na taj nacin samo odredjujes panoramu.
Prvi odgovor je ok koliko me sluzi sjecanje.

Otpisani-EA7 21.10.2017 16:56

na pa2 imas 4 izlaza
left right out1 i out2
stavi kako sam ti napisao out1 bas out2 drum a ostalo na left
nadji samo gde je u globalu audio out opcija

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

dexter 14.11.2017 10:21

Lupanje u prazno!
 
Kao prvo, to sto želiš da uradiš je sasvim pogrešno.
U Globalu imas Audio output, tu možeš da podesis elemente da izbacuje na izlaz koji želiš.
ali.... sada se postavlja pitanje:
Ako bubanj izvuces na npr OUT1, gubiš efekte, kompresore,hall itd...
Ako bubanj stavis na L+R,ostaju efekti na bubnju, ali gubis efekte na Desnoj ruci, sto je na mixeti nemoguće takve efekte dodjeliti, osim ako imas mixetu tipa X32.

Moj savjet, ako želiš poslušati, ja tako već godinama radim.
tri master trake: Drum, Accomp i Bass stavi na 90, od mogucih 0-127.
Na taj način možeš u toku svirke pojačati te tri opciije ako je nesto slabije ili jače, ali to je za nijansiranje odnosa snaga.

Drugi savjet: Spajanje kablova i podesavanje globala.
Koristi 4 mono kanala na mixeti.
Na out1 spoji samo Bass stopu (Kick)
Na Out2 spoji samo bass gitaru
A na L+R pusti sve ostalo (Acc, Doboše, Fuss, Prelaze. itd...)
Na mixeti ova dva kanala za L+R podesi isto, ali panorame zavrni lijeo i desno na mixeti.
Sve ovo zavisi i kakav set koristiš, i kako je iznevilisan.
Ali vjeruj mi ovo je najzdraviji način spajanja mixete, i ako se dobro kužiš u ton, shvatićeš sta sam ti rekao.
Ukoliko ti nešto nije bilo jasno, slobodno piši.


Trenutno vrijeme na Forumu 10:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org