YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studijski Hardware (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Presonus 22VSL (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26856)

negovan90 08.03.2014 18:06

Presonus 22VSL
 
E evo i ja sam ponosni vlasnik ovog audio interfejsa, za pocetak sam ga prikljucio na desktop racunar samo da probam neke stvari, kada sam prikljucio, skinuo sam zadnje drivere sa interneta, instalirao AUDIOBOX i STUDIO ONE 2.

Prvo pitanje koje imam je:

Prikljucio slusalice i ukljucio u kompu da mi koristi presonus, neopisivo bolji zvuk u slusalicama, nikakvo zujanje ili bilo sta se nije culo.
Kada sam prikljucio klavijaturu(banana-banana), iz klavijature Left ili Right(samo da probam) i kad ubacim bananu u presonusa, cuje se neko zujanje u pozadini, sta to moze da bude, opasno me nervira, a mislim da mi i to zujanje snima.

sale_band 08.03.2014 18:27

Da li si podesio "gain" kako treba? Pretpostavljam da koristiš potenciometar sa VSLa za volume kontrolu što je pogrešno jer je to u stvari isto sto i gain potenciometar na mikseti.
Podesi ulazni signal na normalu a za pojačavanje koristi VSL (software)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

negovan90 08.03.2014 18:31

Da sve koristim na presonusu, el moze malo bolje da objasnis kako sta, posto prvi put pokrecem uopste presonusa, a i bilo kakav softver vezan za to...?

Dell 08.03.2014 19:37

Mozda je do toga sto ti je napojna od klavijature ukljucen u isti produzni sa vise ostalih potrosaca, probaj klavijaturu ukljucit u zasebnu uticnicu.

harepa50 09.03.2014 02:17

Bit će da je ovo što ti je drug Dell rekao, tj. to bi mogao biti jedan od razloga i meni se to dešavalo dok je klavijatura bila na istoj fazi sa laptopom i interfaceom. Uradi ovo što ti je on rekao.

tranzit 09.03.2014 02:31

Nema druge pomoci osim nabavke DI-Boxa. Zaboravi sve druge pokusaje i razmisljanja. Klavijatura ima nebalansirane izlaze, a 22VSL balansirane ulaze na studijskom levelu. Tu nastaje problem i on se da rijesiti iskljucivo pomocu DI-Boxa sa aktiviranim Ground Liftom.

negovan90 09.03.2014 11:06

Koliko kosta taj DI BOX ? I mislim da nije do toga problem, imam pa800, probacu danas kada dodje drug sa drugom klavijaturom... Zasto se Dellu nista ne cuje ?

sale_band 09.03.2014 11:17

Ajde lepo uslikaj 22VSL konekciju koju si napravio I takodje, ako mozes screen shot VSL miksera sa kompijutera ali pusti neka ti svira klavijatura, pa cemo onda znati malo detaljnije o cemu se radi...

Ja na 1818VSL nemam (skoro) nikakav problem sa sustanjem kada spajam analogni izlaz.

negovan90 09.03.2014 11:45

Kacim slike za jedno sat vremena, znaci da prikljucim klavijaturu, pustim ritam i slikam Audiobox, jos nesto, a kako da slikam kako sam napravio konekciju ?
Dodato:
Problem je resen, ipak je bilo ono sto je Dell rekao, hvala puno.

E sad imam dalje pitanja:

Na laptopu imam neki windows koji je pun svacega(faks, igrice i ostalo), skinuo sam Windows 7 Ultimate 64bita, instaliracu ga sutra, da li moze neka pomoc kako da podesim konfiguraciju za audio rad da to bude dosta pouzdano, jer planiram da kolega iz benda vuce bass preko KONTAKTA i svira na live svirci... ?

harepa50 10.03.2014 01:59

Možeš pronaći nešto površno na internetu o tome, ali duboka analiza i optimizacija je čista nauka i trebao bi to povjeriti nekom stručnijem. Prva stvar, zaboravi internet na tom laptopu.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:08

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org