YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Novi zakon za nas muzičare - rasprava (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30277)

Alen P 09.03.2021 19:48

Prosvjeduje se radi cega akonse slobodno zna?

nikadvisekorg 09.03.2021 22:47

Zbog toga što smo godinu dana nevidljivi za državu, koja onima koji su i prvih nekoliko meseci bili prijavljeni, uredno slala opomene za neplaćanje doprinosa i taksi, a ukinula pravo na rad, i zbog nas ostalih koji se nigde i ne vodimo i nemamo nikakva prava. Protest je apolitičan, samo da pokažemo da i nama treba pomoći

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

cleaner 11.03.2021 04:23

Kakav strajk drugari, od toga nema nista. Mnogo veci i jaci su strajkovali pa nisu nista dobili, nista, apsolutno nista......
I ko fermla muzicare ?
Najveci deo nas ne zivi samo od muzike i najveci deo nas nije ni prijavljen u APR-u kao muzicar. Ne placamo poreze, doprinose, PIO, penzijsko......zivimo od kafana i tezgi.
I moja baba Kurana moze da kaze da je muzicar, gde to pise da nije ?
I mislite da ce neko iz vlasti da se zabrine sto mi strajkujemo ispred skupstine i igramo kolo kao u folkloru ?
Kao zabrinula se vlast za nas, sad ce im biti stvarno frka, ej muzicari strakjuju bato.....
Gledajte ljudi sta drugo da radite da napravite pare da prehranite porodice. Ziveti samo od muzike je suludo. To mogu Zdravko Colic, Ceca i tako te zvezde a mi anonimusi nikako, nama je muzika samo dzeparac.
I pokojni Dzej je mlatio pare dok je bio aktuelan a posle se bavio se drugim stvarima [znam 100 % pouzdano]. Tako isto i mnoga druga poznata imena.
A mi obicni smrtnici kafanci i tezgarosi......seci usi - krpi dupe a godine nam prolaze. Starimo i sve ce nas manje traziti jer dolaze nove generacije, klinci sviraju pa ubijaju, mladi su, lepi i trazeni.
Da ne pricam o ovim "kolegama" koji pustaju matrice i fajlove, koji ne znaju gde je ton C na klavijaturi, ne znaju ni Uzicko kolo da odsviraju, nude se dzabe i uzimaju nam posao. Jos se pozivaju da su nam "kolege", kupili im roditelji dobre instrumente i razglase, vecina poseduje i licence.......ma CIRCUS COLORADO.
Ja necu ici na strajk, ne ovaj nas muzicarski nego na ni jedan drugi, nemam vremena za gubljenje.
Pozdrav svima

nikadvisekorg 26.11.2021 01:13

Gde ste sada vi licencirani, kako ide, pošto je "članarina" za 2022.? [emoji23]



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

megane 26.11.2021 14:05

Vidim da ova tema još "živi" i nikako da dodje do kraja, ja sam več u početku izneo moje mišljenje oko poreza. A licence ili neke karte za različita udruženja to je ko ima ima, al ko nema nema, lična stvar svakoga posameznog lica. Imam i ja i kolege svoje udruženje za sviranje i textove da pišemo, ko se priključi k nama je njegova stvar, ali porezi to je stvar porezke inspekcije i države.


Trenutno vrijeme na Forumu 20:11

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org