YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa800 vs korg tr u solo reziji. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30144)

Srki.maskarada 06.05.2017 21:54

Korg pa800 vs korg tr u solo reziji.
 
Hteo sam da pitam da li moze korg pa800 da zameni korg-a tr u solo rezimu,kao solo klavijatura. Koji su nedostaci jedne u odnosu na drugu,ako ima nedostataka? Imam Tr i sviram bas,kontru i soliram i zelim preci na pa800 ili pa900, pa sta dobijam osim aranzera i sta gubim? Pozdrav

gagan 07.05.2017 04:03

He he , tr je tr , mnogo bolji od ove prangije , tamo mozes da pravis sve i svasta , a na prangiji pa 800 , dve eventualno tri boje da spajas ....... da se razumemo solo klavijatura je ipak solo ....

Srki.maskarada 07.05.2017 13:44

A koji aranzer moze zameniti solo klavijaturu,ali u potpunosti?

svirac007 07.05.2017 18:02

Muzicaru koji je navikao na solo sint treba dosta vremena da se navikne na samo aranzer ... i zbog navike i zbog sounda i prakticnosti....dugo sam uz aranzer koristio triton le i ja sam na pa800 pokusao ali nisam mogao da se naviknem bez triton le.. nakako mi suplje svirka....neznam

yamahapassion 19.05.2017 09:56

Imam ja drugara koji je svirao dugo tr-a pa si je uzeo pa800 kasnije zato sto mu je trebao dobar aranzer. On je nekako prepakovao boje iz tr-a u pa 800 i mogu slobodno reci da mu boje lice 99% na one boje sto je imao u tr.

Milan$ 19.05.2017 11:58

Evo reci cu ti,da i pored pa4 kog trenutno sviram, i vidim da ga muzicari masovno kupuju i koriste dosta i samo za solo, ja sam uzeo( ne zato sto mi je trebao, vec jer je ispao jako povoljno) jedan triton classic, 15,16 godina stara klavijatura, pored pa4 starog nekoliko meseci, i mogu ti reci da se razlika odmah cuje , pocevsi od samih dirki na classicu koje su odlicne za soliranje, pa do samog zvuka, koje je po meni sto se solo boja tice bolji nego na pa4 - cisto,mekano, konkretno, dosta dobri efekti(sto me iznenadilo), svira se lako i brzo,i tako isto i izlaze boje,a ne tako lenjo kao sto je bilo na svakom aranzeru koji sam imao, govorim pre svega za nasu klasicnu balkansku svirku, svadbe i slicne proslave, gde se sviraju klasicni narodnjaci, poneki zabavnjak, malo rocka i po neki stranac...Takodje da se ogradim da smatram classic za dosta bolju klavijaturu od LE i TR-a, imao sam ih na kilo i znam sta mogu, i pored toga opet smatram da je solo klavijatura najbolja za SOLO, i da taj TR bolje zvuci na razglasu od pa800...E sad, tu je takodje u pitanju prakticnost, nosenje dve klavijature, da li ti realno trebaju dve, s obzirom na to kakvu svirku radis, da li sviras aranzer ili radis u bendu...Po meni ako sviras aranzer i radis omanje lokalne svirke, jedan dobar aranzer ce ti zavrsiti posao sasvim dobro, narocito ako te mrzi da secas dve klavijature kao i mene...Ako sviras u bendu, i ako je to sve ustimovano, upasovano i uvezbano kako treba, solo je ipak najbolji za to, a mozda jos bolje i dve klavijature, ako imas ko da nosi to, jer na aranzeru u acc trakama ima dosta padova, stringsova, leadova,klavira,gitarica, koje mi uzimamo zdravo za gotovo,a u bendu to sve treba neko da odsvira, pa otud smatram da je bolje imati dve klavijature za bend, na kojima uvek imas dve razlicite boje podesene za brzo reagovanje i pokrivanje svih deonica u pesmi...Tako da eto, otprilike to je to..pozz

ffb 19.05.2017 13:30

Pozdrav kolegama, da ne otvaram novu temu molio bih kolege koji znaju da napisu ako je moguce Korg modele pocevsi od Le pa do zadnjeg Tr xyz...
Mislim na Triton modele Clasic, Studio, Tr...
Velicinu rom baze, velicinu tj. mogucnost rama( mb)?
Opcenito prednosti i nedostatke tih modela.
Zahvaljujem

branoy 19.05.2017 15:14

@milan$ tako je milane. to ja isto pricam.

@ffb
necemo ih nabrajati, nema potrebe ,,
uglavnom svi tritoni imaju neki svoj izlaz zvuk. to je primetno. (npr meni izlazi iz tritona le i triton rack, sasvim novi sound modula i klave sa istim setom) 64mb rama je standard, osim sto 96mb rama imaju triton rack, triton extreme, i triton studio.
sto bi rekli dovoljno (jer imate opet minimal 400 Combi zvukova i isto tako PROG)
a znamo da svi sviramo na max 100 combi i prog na svim svirkama.
znaci prostora ima. samo fali jace memorije za vise semplova i kvalitetnije semplovanih) ali za to doba kad su tritoni se proizvodili to je bio max memorije sto kazem i danas dovoljno za nasih 100 farbi. na tim klavijaturama stvarno se dobrih farbi napravi da je to bruka.

Simeun 05.07.2018 09:31

Pa 800 ili Tr -Pomoc-Kupovina
 
Pozdrav.Mozda sam omasio gde da pisem ali nisam uspeo da nadjem ovakvu temu u savetima za kupovinu. Imam mogucnost izmedju pa800 (ocuvan,kao nov sa namenskim ritmovima,ritmovima,bojama...). Za 500 evra prodaje drug od komsije.Tako da mi je provereno. Ili da trazim Tr. Treba mi klavijatura za pocetak, a kasnije bih nesto bolje. Mene interesuje sta je bolje da kupim, hvala .:confused:

ella 85 06.07.2018 10:59

Nemas tu muke oko izbora.


Ako sviras sa bendom,ako ti ne treba aranzer,onda je bilo koji triton logican izbor jer sve izlazi bolje ozbiljnije.


A za sve ostalo pa 800 je logican izbor.
Sa pa 800 mozes sve,i vjezbat na sobi,i svirku sam odradit ako treba,i solirat ako je nuzda,malo solo boje izlaze potanko,ali je sve dosta funkcionalno.



Sam se pronadji gdje pripadas.


Trenutno vrijeme na Forumu 14:33

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org