YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa3x audio output problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24216)

bazedoktor 28.11.2012 22:16

Korg Pa3x audio output problem
 
Imam problema oko output 1-2 na korgPa3x kada podelim da mi svira uper1,uper2 i uper3 na bilo koj output svira bez efekta a na Left i right radi normalno sa efekt zna li nekoj u cemu je problem hvala

neconix 28.11.2012 22:50

Nema nikakvih problema,tako i treba da radi.Na output 1 i 2 ne salje efekte...na zalost.

zsimonovic 29.11.2012 02:32

Master (MFX) efekti ne mogu da izlaze na output 1-2 izlaze ali zato mogu insert (IFX) efekti,kao na tritonu,samo sto ovde imaju 2 insert efekta za real trake a za rit. masinu 3 insert efekta. ;)

bazedoktor 29.11.2012 02:46

Zdravo zsimonovic!!Hvala na ovaj odgovor ali bih te zamolio da mi objasnis kako da satavim te efekte mislim insert efekte na bilo koju boju a onda da svira preko out 1 ili 2.Puno hvala unapred!!!

zsimonovic 29.11.2012 13:03

Ides na menu pa effect i sa desne strane prebacis fxB stranicu.Iskljuci treci master efekat (MFX) i ukljuci na ON insert efekat.Izaberes zeljeni efekat i sitno ti pise gde da ga usmeris,na upper1,2,3,lower u tom insert efektu,ispod naziva efekta.A za ritam masinu isto to uradis ali na fxA strani-sa desne strane prebacujes.Probaj!

bazedoktor 06.12.2012 02:16

Hvala!!
 
Uradio sam to i je funkcioniralo i mnogo hvala zsimonovicu oko toga.Problem sam resio i na drugi nacin kupio sam expression pedala i sad sve funkcionise kako sto treba.U svakom slucaju hvala puno!!

dakiyu 12.12.2012 05:55

Imam slican problem,i sumnjam da je tu negde resenje ako neko moze da pomogne...

Znaci na PA800 u global, upper 1 stavim na out2,izvucem poseban kabl i u kanal na mikseti ja dajem svoj efekat od miksete,znaci jednim potezom upper1 je bez efekta osim sa miksete...to i hocu ali kod PA3X!!!

Vecina je u redu,ali nekoliko ih ne radi uopste,ne cuje se nista a ako su na L+R onda je ok.

Usao sam u sound te recimo harmonike koja ne radi,iskljucio taj insert i onda radi ALI samo u sound modu...ja je snimim tako sa iskljucenim insert fx ali kad je pozovem u ritmu opet je mrtva...sta da probam,znaci hocu kao kod pa800 da nikad nemam efekat ni na jednoj upper 1 boji bez obzira da li je factory ili sempl ili STS ili performance...

ILI BAR,obzirom da mi se zuri,kako da blokiram efekat koji sam namestio u ritmu,ukljucio sam onaj lock upper FX ali ne vredi...sts1 je moj efekat ali cim pozovem performansu opet nista...hteo bih da izbegnem kopiranje efekta pojedinacno jer me upper1 efekat ne interesuje osim sa miksete a ne ide mi ni prva ni druga varijanta!hvala!

bazedoktor 13.12.2012 05:02

Problem resen!!
 
Resio sam problem kupio sam expression pedala i sad radi kao sto treba:)

Fekete 10.08.2018 16:33

Mene to isto zanima da li je moguće to napraviti za korg pa80, nekako namjestiti da mi bar na output 1 ili outputu 2 izlazi bubanj sa efektom, podjelio sam si za desnu ruku na L i R izlaz tako da mi boje izlaze sa efektom, a bas sam stavio posebno na output 2 i na njemu mi ni nije potreban efekt, no smeta mi to što na output 1 gdje je bubanj on ide bez efekta pa je suh... da li je ikako moguće to napraviti?


Trenutno vrijeme na Forumu 07:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org