YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   g-70 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6261)

milan84 16.10.2008 17:41

g-70
 
zna li neko koja je realna cena polovnog g-70 u srbiji.

Morison 16.10.2008 21:19

Oko 1700-1800 evra

milan84 17.10.2008 00:42

hvala.

mladenkom 11.03.2009 08:38

ovako da ne nacinjem bezveze novu temu,radi se o g70....sinoc sam na youtube gledao prezentaciju g70,svirao neki baja iz rolanda,nebitno,i u jednom trenutku mahnu rukom preko displeya i zacuse se neki zvoncici nesto neznam ni ja....sad ja sam to video pre jedno 5-6 godina na tv,mislim sabacka,neko je gostovo i bio je jedan mica sa klavijaturom,fajlas obican to se secam,ne secam se kljave,al radio je isto to,predje rukom negde kod displeja i zacuje se neki cudan zvuk,tipa nekog vetrica,fijukanja nekog...bas me zaintrigiralo to,verovatno postoji neki senzor,video sam ima neke dve rupe ili pak su to dugmad,gore levo od displeja kod g70,nisam dobro video.....da li neko koristi tu opciju uopste,dal druge klavijature to imaju,moze li se koristiti za nesto drugo,mada ne vidim za sta,sem za ta fijukanja i te pahuljice...pecnulo me to sad kad sam opet video,pa reko cisto informativno,da i to saznam..pozdrav ljudi,uzdravlje

drakan 11.03.2009 08:59

To je DI BEAM! Tak nekak čini mi se da se zove! Ima roland tu stvarčicu! Izgleda kao nekakva led lampica, to je senzor koji reagira na pokret! Mislim ako se ne varam da mogu razne funkcije da mu se dodaju! Samo se pitam što ako muha slučajno proleti preko njega, hoće li i tad da reagira?L-) Pozdrav svima!

mladenkom 11.03.2009 09:02

ha ha,muha=))=))dobar si...ili ne dao Bog casa,flasa,piksla i ostali kafanski invetar...evo opet videh na youtube neki klinja isto to radi..isto g70... zanmiljiva stavarcica...pozdrav zmaju;)

alenmo 11.03.2009 10:12

na tzv d-beam mozete podesiti razne opcije ukljucujuci i start/stop ...ta opcija se koristi naravno samo dok je ono aktivirana na" on "znaci ne postoji opasnost od tih stvari...

vingula 11.03.2009 13:04

http://www.roland.com/products/com/G...ages/top_L.jpg

Evo to se nalazi na vrhu-lijevo pored ekrana

mladenkom 12.03.2009 05:18

Jeste Vingula bas sam na to mislio...jedan od lepsih aranzera definitivno,bas je namuljen taman kolko treba :D

RadeKOKI 12.03.2009 12:22

D-Beam ;) opasna stvarcica imaju je svi rolandi od EM50 modela, pogotovo korisna stvarcia je bila na VA seriji recimo ako je trebalo da se ugasi aranzerska pratnja i ostane samo bubanj da svira, posto su ti modeli bili dosta skraceni sa komandama, tu opciju i sad koristim na G70 s`tim sto je na G70 i E80 dodato jos tri brze funkcije SFX, INST i DJ GEAR funkcija tako da imate 4 kontrole na D-Beam-u samo izaberete i odradi posao ;) mada prezentacije su namerno uradjene tako da deluje kao woooow al nema potrebe da se visoko dize ruka na d-beam kontroler inace ce u kafani ili nekoj drugoj svirci da pomisle "gle ovaj poludeo mase rukama ko opaljen" :D sto se tice sinta, veoma je lagan za radi i brzo se dolazi do funkcija i veoma se lako programira, ostalo je stvar ukusa kako ce se isprogramirati, doduse mnogi su odustali od tog modela i srozali mu cenu jer jednostavno za takav model mora da se ukljuci malo masta i da se ugreje stolica da bi zvucao kako treba na svirci. Ja imam G70 i zadovoljan sam kako radi sve je pod rukom sto se tice komandi i nema preteranog "cackanja" u svirci da bi dosli do ritma ili neke solo boje, takodje su izbacena 4 OTS-a (STS na korg-u) koji su opet na dohvat desne ruke. Jedina zamerka je ta sto su skratili na G70 i E80 editing bubnjeva sa SRX prosirenja postoji samo VELOCITY to su im mnogi zamerili medjutim nisu obracali paznju na te stvari jednostavno neka filozofska politika kompanije koja sama sebi sece granu na kojoj sedi.

roland 16.03.2009 13:02

Koristim EM2000 i imam dosta ritmova za njega. Takodje i svoje postavke u user programu.
Da li bih sve to mogao da koristim na Roland G70?

Da li se isplati doplatiti oko 1000 eura da uzmem G70, vredi li toliko?

gagy 16.03.2009 13:10

Ljudi koji se ne razumiju kad cuju da neko svira na aranzer pogotovo sam,kazu "vidi ga pusta neke diskete",ili "klavijatura sama svira". I jos kad vide kako neko mase rukom preko klavijature kao bioenergicar... :)

RadeKOKI 16.03.2009 14:20

Roland G70 cita user programe od G1000 i VA 7 i 76 kompletne postavke, samo sto ces naravno imati podesavanje oko efekata jer se ne podudaraju, sto se tice ritmova cita sve od rolanda sta mu ubacis i normalno mora se podesiti u Make Up Tools-u bubanj, basevi...efekti eq, da bi to radilo kako treba.

mimiki 16.03.2009 14:50

Ritmovi ce raditi ok,ali USER-i ce dosta lose zvucati ne poklapa se zvuk

Vule 16.03.2009 14:50

Citat:

Originalno postovano od roland (Post 76234)
Koristim EM2000 i imam dosta ritmova za njega. Takodje i svoje postavke u user programu.
Da li bih sve to mogao da koristim na Roland G70?

Da li se isplati doplatiti oko 1000 eura da uzmem G70, vredi li toliko?


Većinu bi mogao da koristiš uz malu doradu kako ti je Kolega Radekoki rekao,medjutim moje lično iskustvo govori da bi ritmove kao što su 7/8 i 9/8 morao da radiš od početka,oni se ne poklapaju...iskreno,nisam našao razlog,lakše mi je bilo da napravim nove ritmove nego da otkrivam zašto ne rade kako treba...


Po mom mišljenju 1000 eura jeste realna doplata izmedju te dve sprave...

Citat:

Originalno postovano od mimiki (Post 76244)
Ritmovi ce raditi ok,ali USER-i ce dosta lose zvucati ne poklapa se zvuk


Nemoj zbunjivati čoveka...USER PRG neće raditi uopšte,ne mogu se učitati...

kina 16.03.2009 15:03

Da upravu si rolandinjo

tesla 16.03.2009 15:07

@ kina
citao li si ti druze pravilnik????

Zlatek 16.03.2009 15:46

Napisati ću neko svoje iskustvo-imao sam G-1000, a sada radim na E-80.Ubacio sam u E-80 user-e od G-1000, i stavio na memory card hrpu ritmova-ukupno ih je preko 2500.Da sve odmah radi kako treba-ne radi.Ali ipak su unutra neke osnove, bolje nego da radiš baš potpuno sve ispočetka.Moraš odabrati koji ti ritam odgovara-konkretno ako si koristio sambu-preslušaš sve sambe i izabereš koja ti je najbolja, isto tako je sa soundovima-koristio si klavir opet izabereš klavir samo je razlika u tome da će novija klavijatura bolje zvučati od one prije.Ipak morati češ se potruditi i sve posložiti, a posebno efekte da bi dobio dobar rezultat.isto tako bi bilo glupo dati 1000€ više i očekivati da ti klavijatura zvuči isto kao i prije.Mora zvučati bolje!

Vule 16.03.2009 16:02

@ Zlatek


Možeš li mi objasniti kako su ubacio User Programe u e80?

Da budem precizniji...zanima me kako si uspeo da iz g1000 izvadiš svaki USER posebno i da ga učitaš u sint? Da napomenem da ne mislim na USER SET koji možeš učitati i sa kojim ne dobijaš ništa osim praznog spiska? Nadam se da sam bio jasan sa pitanjem? Hvala


P.S. ovde govorimo o USER PROGRAMIMA a ne USER STYLE-ovima

Zlatek 16.03.2009 16:21

@rolandinjos
Več sam u prijašnjem postu napisao da NE RADI sve kako treba.I, da ubacio sam user set, jer ako ubacuješ svaki user posebno opet na koncu dobiješ user set.Nije istina da kada ubaciš user set dobijaš prazan spisak.Ipak nešto dobiješ-ako si pretpostavimo na useru 11 imao (opet pretpostavka) naprimjer Fascination-tamo ti je stavljeno da je to Slow Waltz sa tempom koji si imao prije -85, stavljeni su ti i soundovi za lijevu i desnu ruku isto kao i pratnja.E sada soundove ti postavi iz prijašnje serije, a ti možeš uvijek odabrati na klavijaturi bolji.Isto je s ritmom.Dakle kada sam učitao user set ipak sam dobio to da je neka osnova več unutra, ali ipak je to daleko od toga da bi radilo OK bez naknadnih podešavanja.Ni sada još uvijek nisam u potunosti zadovoljan kako to izlazi na razglas, ali svaki puta promijenim stvar ili dvije pa će na kraju sve biti u redu.

Vule 16.03.2009 16:32

@ Zlatek

To što pišeš nije od nikakve pomoći kolegi koji prvi put ima g70 ispred sebe,samo ga zbunjuje....lakše mu je napisati da USER PROGRAMI NEĆE RADITI,jer postavka klavijatura nije ista i samim tim to neće funkcionisati kako treba,tačnije NEĆE imati iste boje kao što je imao na g1000...


Što se ritmova( (USER STLE-ova) tiče već sam napisao,a ponoviću...većina će raditi,sa doterivanjem boja u MAKE UP TOOLS-u,a pojedini neće,oni se moraju presvirati ponovo...;)

Zlatek 16.03.2009 19:10

@rolandinjos
Istina je da neće imati iste soundove(boje),ali zašto bi i imao iste?Može sa malo rada imati samo bolje!

mimiki 16.03.2009 19:31

ja sam Ronaldinjos mislio na user set i preko konvertora koji imam u E-50 sam ubacivao setove s G1000 i to je katastrofa kad se ucita tu nema sta da se doradjuje nego mora boja lepo ispocetka da se pravi nema sta da se iskoristi

Vule 16.03.2009 20:24

Citat:

Originalno postovano od Zlatek (Post 76281)
@rolandinjos
Istina je da neće imati iste soundove(boje),ali zašto bi i imao iste?Može sa malo rada imati samo bolje!

Znaci vratismo se opet na pricu da covek mora USER-e da radi ispocetka,kao sto ja pricam sve vreme,zar ne?


@ Mimiki

Znaci mi ovde vrtimo praznu pricu?

mimiki 17.03.2009 02:55

pa bas tako to sam i ja rekao odmah da od usera nista,i da su ritmovi ok;)

LOKI 22.03.2009 07:42

Milane,imas G-70 za 1300e.Realna cena mu je 2000e (po meni) zato sto je masina super ali mana mu je mozda sto nema sempler,ja sam ga svirao godinu ipo dana a sada sviram korga pa1xpro,moj g70 sam prodao drugaru za 2000e a on ga sada prodaje za 1300e zato sto mu je hitno a inace klavijatura je bas mocna,dizajn,kvalitetno uradjena stvarno,osim eto sto nema sempler i za zabavnjake je bolja ali zavisi kako je sredis i sta sviras..
Dodato:
Sto se tice USERA,ja sam sve radio ispocetka,zato sto nisam mogao da prebacim od g800.7/8 i 9/8 sam morao ponovo da pravim,tj da bas doradjujem posto se nisu uklapali nikako.

veljko2001 22.03.2009 21:40

Citat:

Originalno postovano od RadeKOKI (Post 75636)
D-Beam ;) opasna stvarcica imaju je svi rolandi od EM50 modela, pogotovo korisna stvarcia je bila na VA seriji recimo ako je trebalo da se ugasi aranzerska pratnja i ostane samo bubanj da svira, posto su ti modeli bili dosta skraceni sa komandama, tu opciju i sad koristim na G70 s`tim sto je na G70 i E80 dodato jos tri brze funkcije SFX, INST i DJ GEAR funkcija tako da imate 4 kontrole na D-Beam-u samo izaberete i odradi posao ;) mada prezentacije su namerno uradjene tako da deluje kao woooow al nema potrebe da se visoko dize ruka na d-beam kontroler inace ce u kafani ili nekoj drugoj svirci da pomisle "gle ovaj poludeo mase rukama ko opaljen" :D sto se tice sinta, veoma je lagan za radi i brzo se dolazi do funkcija i veoma se lako programira, ostalo je stvar ukusa kako ce se isprogramirati, doduse mnogi su odustali od tog modela i srozali mu cenu jer jednostavno za takav model mora da se ukljuci malo masta i da se ugreje stolica da bi zvucao kako treba na svirci. Ja imam G70 i zadovoljan sam kako radi sve je pod rukom sto se tice komandi i nema preteranog "cackanja" u svirci da bi dosli do ritma ili neke solo boje, takodje su izbacena 4 OTS-a (STS na korg-u) koji su opet na dohvat desne ruke. Jedina zamerka je ta sto su skratili na G70 i E80 editing bubnjeva sa SRX prosirenja postoji samo VELOCITY to su im mnogi zamerili medjutim nisu obracali paznju na te stvari jednostavno neka filozofska politika kompanije koja sama sebi sece granu na kojoj sedi.

Po tom principu su napravili nitendo WI


Trenutno vrijeme na Forumu 18:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org