YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Pravljenje seta (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26403)

acakasper 05.12.2013 20:10

Pravljenje seta
 
Evo jedne interesantne ankete,mislim da 99% muzicara se ovim bave,kolko dugo vremena provodite praveci i stelovajuci ritmove,boje,semplove,podesavanja itd,moderatori molim premestite temu na odgovarajuce mesto.

aleksandar031 06.12.2013 02:37

Ceo vek, i opet ne zavrsim nikad do kraja kako treba:D

branoy 06.12.2013 02:56

jbg tako je to kad imate araznere sa semplovima :D !!
ja nista, g1000 ,, samo potrosim vreme da napisem kako se zove ritam, i da promenim neku boju, malo efekta i levele, 5minuta gotovo sve :D ,,

sta tu ima vise da se pipa? nece oni moj zivot i zivce oduzimat!!


sto je najgore semplovi su ok, tu trosite vreme, klavijatura zvuci tako kako zvuci i to se ne moze promenuti!! pa se ubijate semplovima da tu izmenite al neide jos ce proci ceo vek vi cete se muciti!!
msm da bogdom se mogu ubaciti ti semplovi u G1000, isto bi bilo 5 minuta posla, to je to, sredjeno uredjeno zvuci,

zvuci i korf i yamaha i ketron, al nije to to kako mi zelimo. a kako mi zelimo, tesko da ce ici!! sprave se moraju prodavati haha

nesto opet se da, i to mnogo bolje od sveg onog gore, externi sempler koji zvuci, al tu treba 5 godina vise vremena da se popisu CC, sta odakle da vuce, da se sredi, jos vise zivaca:D

i jedno najbitnije na kraju krajeva, ko voli svirati, i ko negleda dlaku u jajetu , taj ce svirati i na pa60 i bice zadovoljan, i ako zna ima pevace imace posla i bez obzira imal pa10x ili je deset godina na toj istoj. , ja to primetim po sebi :D 13god g1000 i triton le, jbt!! niko nista ne kaze, sve 10. pesma i stimung je najbitniji, a jesam li ja trebao imati KICK devid geta na seki aleksic ma nemoj zaliti sestro to je najmanji problem.

sale_band 06.12.2013 03:07

Poenta je u tome sto "sređivanje" klavijature kod većine podrazumeva ispunjavanje svih user mesta i maksimalno iskorišćavanje RAM memorije.

Idealno bi bilo da se sređuje kako šta zatreba, znači, krenuti od osnovnih ritmova i boja pa onda nadogradnja.
Sem toga, proizvođač nije računao na "razmenu" setova već da korisniku ustupi određen prostor za njegovu kreativnost.

Mislim da se razumemo...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

zeljko 06.12.2013 05:23

Zajebano skroz.Ja neznam sta drugo reci,osim da kad god nesto danas sredim i mislim da je dobro opet sutra mi zvuci nekako tanko to sve i onda opet pipaj ispocetka.Izgleda da je bas ovako kako "Branoy"rece,da klavijatura jednostavno tako zvuci i to je to.Nemoze bolje.Poz

branoy 06.12.2013 06:20

nema sta drugo Zeljac bit!! ajde ti napravi pesmu od rolingstonsa da zvuci isto na svom kompijuteru i na svojoj mixeti? svirka , sve je tu, i boje, al nije isto, fali ti prodornosti otvorenosti, mene samo brce to sto to oni utuse sve mi zvuci skompresovan ton na izlazu.

dok na solo klavijature ne stede, zato kazem bolje napraviti u extra modulu , da iz njeg vuce zvukove, a arazner samo da tipka note haha

sale_band 06.12.2013 10:40

Da dodam još nešto...

Malo ko, pri sređivanju seta, računa na vokal koji će eventualno da se uklapa u određen aranžman.
Slika bez vokala, i sa vokalom mogu jedan te isti aranžman da naprave sasvim drugačijim.


Sent from my HTC One XL using Tapatalk

acakasper 06.12.2013 10:55

ma sale ako je vokal kao Ekrem Jevric,ne pomaze nista.

dmmacak 06.12.2013 11:06

Ja svaki dan nesto csckam. Pravim nove ritmove, stare prepravljam, ubacim novi bas pa vratim stari. Igre bez granica. Ja mislim da bi svako trebao da izvuce maximum iz svog istrumenta. A evo kako je najlakse. Prvo naci zvukove koji su nam potrebni. Bubanj, bas, solo boje. Da zvuce sto je moguce priblizno pravim instrumentima. Onda isto tako naci ritmove koji su najbolje "otkucani". Moze dosta i fabrickih ritmova da se iskoristi. E sad vremenom ce se pojaviti neke nove boje koje vam se vise svidjaju, onda zameniti postojece. A ne dodavati jos boja. Po meni je to najbolje resenje.
I jos bih dodao dok sam imao g-1000 provodio sam jako puno vremena u sredjivanju ritmova. Verovatno ne potrebno, jer sam hteo da napravim od njega da zvuci kao studio, sto je ne moguce.

sale_band 06.12.2013 11:47

Citat:

Originalno postovano od acakasper (Post 259861)
ma sale ako je vokal kao Ekrem Jevric,ne pomaze nista.

Zar je Ekrem uopšte vokal?? Mora da se šališ

Sent from my HTC One XL using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 15:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org