YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros3 - Razna pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23619)

dmmacak 25.06.2015 13:35

Ukljucen ti je Master compressor i sigurno je da je postavljen na Live.

VUNIMRAV 25.06.2015 14:01

Dobro,a kako je kod tebe,kako ti praktikuješ?

dmmacak 25.06.2015 14:06

Ja stavim na standard i u zavisnosti od prostorije smanjim malo basove ili dodam visoke. Na Live nije lose nego nekad mi previse smanji levu ruku zavisi od boje sa kojom sviram, tako da mi se ne svidja.

VUNIMRAV 25.06.2015 14:22

Aaaaa, bravo Draganče,znači ipak sam bio u pravu!!!to se meni samo činilo u zadnjih mesec dva,a danas sam se uverio!!Znači,zavisi od boje,zato nisam mogao primetiti,stalno!!!Hvala druže,evo mi se upalila klav ponovo,iodem ,malo čeprkati!!!
Dodato:
Pa,bem li ga ,meni nekako sa masterom izglda moćnije!!??

dmmacak 25.06.2015 14:59

Pa i meni izgleda dosta punije. Ja npr nekad kad me ne mrzi solo boje pustim na SUB izlaz i pravo u mix tako da onda ne utice sviranje desnne strane. Ali sa kakvim pevacima i muzicarima saradjujem bilo bi dovoljno i da sviram na rolandu e 96.:-)

VUNIMRAV 25.06.2015 15:51

Zato ja sve više i češće radim sam!!!!! =))

romario 25.06.2015 16:46

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 281215)
Pa i meni izgleda dosta punije. Ja npr nekad kad me ne mrzi solo boje pustim na SUB izlaz i pravo u mix tako da onda ne utice sviranje desnne strane. Ali sa kakvim pevacima i muzicarima saradjujem bilo bi dovoljno i da sviram na rolandu e 96.:-)

To je u stvari možda i najbolje rješenje.
Koristi se fx sa miksera koji bi trebao biti i bolji nego na sintu.
I dobije se na komociji pri sviranju ...

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

NordX 25.07.2015 11:43

Imam jedan mali problem sa Tyrosom. Bilo bi dobro kad bih mogao sto pre da ga resim.

Naime,2 godine je kod mene i nikad nisam imao bilo kakav problem.

Vec zadnje 3 veceri kako radim (svirka) i desava mi se kad recimo iz jedne banke predjem na drugu banku (sa ritma na ritam posto sam tako organizovao sebi) predjem recimo sa RUMBE na recimo 7-8 i ostanu da se ''CUJU'' neke tarabuke kao. I bilo koji ritam da odaberem to se cuje celo vreme,znaci kao neke tarabuke,i moram da ugasim klavijaturu pa da upalim. Problem je sto to ne smem da uradim,posto na svirci bude negde oko 150 ljudi,sta tad?

U cemu je problem,da li smem da uradim neke reset,ili tako nesto,a da pri tom ne obrisem podatke.

Posto radim narednih dana svake veceri,molio bih Caspera i sve ostalo da mi pomognu da resim ovaj problem.

Hvala!!!

maricm 25.07.2015 11:55

Problem imaš u tom ritmu gdje se pojavi ta tarabuka

Poslano sa mog HTC One dual sim koristeći Tapatalk
Dodato:
Ja sam to imao na nekom ritmu i skontao sam koji je pa sam ga popravio. Uglavnom stvar se riješava nekako u midi postavkama nešto se upali pa ugasi da ne moraš gasiti klavijature. Imaš negdje na forumu odgovor. Sad ću pokušat naći pa ću napisati

Poslano sa mog HTC One dual sim koristeći Tapatalk

dmmacak 25.07.2015 12:03

Kao sto kaze kolega problem ti je u ritmovima i to isto zavisi iz kojeg ritma ides u sledeci. Meni se to desilo kad sam tek kupio klavijaturu(pre 7 godina) pa sam ubacivao sve i svasta, i desilo mi se pre neki dan. A koristim iste stylove vec duze vreme.
Ako ne nadjes pravi ritam koji ti pravi tu glupost, i ako ti se desi u toku svirke najbolje je da odes u midi u local control i iskljucis style na par sekundi.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org