YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Problem ubacivanje sempla u pa2x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7102)

korda 15.12.2008 19:13

Problem ubacivanje sempla u pa2x
 
Pozdrav svima.Problem je u ovome.Kad ubacim sempl u sound mode,sve je ok. povučem ga i sve se normalno čuje kako zvuči,medjutim kad se vratim natrag u basic i idem da ga memoriram ne čuje se ništa.Lijepo stavim opciju -Ram-i onda moram ako hoću da čujem kako zvuči da idem na -VEL/KEY zone i gdje piše velocit, da stavim 127/1 inače stoji na 127/104.I tada dolazi do problema,gornji ton -G- se priljepi,zvuči kontinuirano,moram da pritisnem -shift-start-taster da bih ga zaustavio.Zna li neko u čemu je problem.
Hvala:confused:

korda 15.12.2008 19:39

Pozdrav svima
Riješio sam problem.:D

vane1 16.12.2008 00:06

Aj kazi kako si to resio,posto se i meni javlja isti problem na PA800.
Pozzz!!!

tesla 16.12.2008 02:50

kako je neko danas napisao problem nije u klavijaturi nego u koriscenju iste pa bez obzira dali je to pa 50 ili pa2x s tim sto za ove novije treba malo vise znanja... a sve sto treba pise u knjizi koju ste dobili uz klavijaturu.......
no ajde ovako pre nego sto bilo ko ista odgovori mislim da onaj koji pita treba da napise kako on to radi i kako mu se javlja problem da bi se moglo naci resenje.... a za uvozenje semplova u pa seriju ima posebna tema sa detaljnim step-by-step uputstvom koje je napisao marko... i kada se radi sve kako treba nema problema 1000000%
nikakvi velocity ni start+shift ni kakvi bakraci nego se malo prouci kako se unosi i edituje sound i sve je ok........
pozzzzzzz

korda 18.12.2008 00:38

Kolega,u pravu si Marko je dao detaljno rješenje,ja sam ga pratio,i kao što sam napisao pojavio mi se problem u sound basic.
Rješenje je tako jednostavno da je smiješno.Ok treba stavit na 127/1 i onda samo memoriraš sound gdje hoćeš,jer kad izadješ iz sound moda onda je sve u redu.Jednostavno više taj ton nije priljepljen.
Pozdrav:D

tesla 18.12.2008 01:29

znaci ovako ajde da objasnim ja u cemu je problem a to je sledece;
vecina vas kada ubacuje sempl ide samo u SOUND/RECORD itd... ne izabere pcg na koji ce da usnimi taj sound koji ucitava nego ostane na onom prvom (mislim da je neki grand piano) koji je napravljen od 15 ili ko zna koliko oscilatora i samo posle pogasi ostalih 14 ostavi prvi i na njega stavi RAM i izabere koji sound zeli i to je to......
e sada tako se ne radi!!! Jer sound koji je vec u njemu ima jos trista podesavanja koja su namestena da taj klavir zvuci tako kako zvuci od velocity koji je ovde 127/104 pa na dalje jos trista klinaca... Treba da izaberete prazan program (mesto u USER-u) i onda radite dalje i nikakvih problema necete imati a i zvuk koji ubacujete ce biti onakav kako je usemplovan i nece vam violina zvucati k'o gusle a gitara kao sargija....
pozzzzzzzzz

milnik 23.12.2008 11:01

Ili na bilo kom programu idete na INITIALIZE SOUND pa onda u BASIC-u radite sta hocete i na kraju zabelezite u user-u.


Trenutno vrijeme na Forumu 12:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org